Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да похваля
    при това поизхабени. Сега по снеговете, народа пъпли с 90,а тия със 120 в снега си бяха безгрижни, като на вода също са ОК Но и нищо екстремно не е правено с тях!
    На лед по който едва ходиш - също - Колата тръгна без светкане на разни системи.
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
      ... Но и нищо екстремно не е правено с тях! ...
      Самото каране със 120 при такива условия си е екстремно

      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • DBRS
        DBRS коментира
        Редактиране на коментар
        Има си начини да не е, като качеството на гумата е вярно от значение, както и самата кола.
        пп
        леко екстремно беше,като ми се наложи с летни да изпреваря снегорин Ако бях с горните, щеше да е обикновено изпреварване.
        Последно редактирано от DBRS; 11-03-21, 07:08.

    • Здравейте, някой има ли впечатления от Dunlop Grandtrek AT23?

      Коментар


      • Първоначално публикуван от aaabbcc323 Преглед на мнение
        Здравейте, някой има ли впечатления от Dunlop Grandtrek AT23?
        За тази шарка ли питаш?
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GrandtrekAT23.jpg
Прегледи:1209
Размер:12.7 КБ
ID:6724653
        Изглежда много добра...

        Коментар


        • aaabbcc323
          aaabbcc323 коментира
          Редактиране на коментар
          за същата, да

      • Здравейте колеги. В навечерието на новата зима, да попитам - има ли нещо ново при всесезонните гуми? Някой нов добър, изпробван модел? Аз карам двете си коли с Nokian weatherproof от няколко години. Доволен съм. Все пак, ако има нещо по-добро, отворен съм за мнения. Виждам по-горе един пост от началото на годината на DBRS - това KLEBER QUADRAXER2 ли е? Разбрах за зимата, как са лятото?
        Поздрави!

        Коментар


        • DBRS
          DBRS коментира
          Редактиране на коментар
          да KLEBER QUADRAXER2,лятото и на мокро пак са добре
          Нокиан обаче извадиха големи гаранции, та май и аз ще взема пак weatherproof https://www.nokiantyres.bg/deklaraci...a-nokian-tyres

        • Savov
          Savov коментира
          Редактиране на коментар
          От линка се загледах в по-новия модел, Seasonproof. Ще го обмисля. На картинка стария модел изглежда с "по-зимен" протектор.

        • krassitch
          krassitch коментира
          Редактиране на коментар
          Хем да е нов,хем-изпробван модел?Като как да стане?Мишлен имат нов модел.Те и Гудиър са най-добрите при всесезонките,ако парите не са фактор за избора...

      • Тази зима ще пробвам с това - Vredestein Quatrac 5

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20211030_113536-001.jpg
Прегледи:964
Размер:521.6 КБ
ID:6786404



        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          a, сетих се още нещо, внимавай с аквапланинга - хич не обичат локвите

        • коко келеша
          коко келеша коментира
          Редактиране на коментар
          Ееех, да можеше сега да се направи един сравнителен тест на тези всесезонки и на Вида контакт Х33

        • Чавдар (V93)
          Чавдар (V93) коментира
          Редактиране на коментар
          Така се въртях на времето с някакви видинки на леко заледено някъде около Пасарел. Без никакви резки маневри, само от една лека корекция с волана ...

      • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Тази зима ще пробвам с това - Vredestein Quatrac 5
        Писах за тях по- напред в темата . Пълен ташак . Издържах 2 зими с тях и си купих истински зимни гуми ., а въпросното дървено желязо го оставих за летни . До протъркване с дълбочина 3 мм . и ги махам нацяло.

        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • Чавдар (V93)
          Чавдар (V93) коментира
          Редактиране на коментар
          От над 15 години си возя задника на 4х4. От тях имам само 4 зими с истински зимни гуми. През всички останали е било или с кални или с АТ, пък били те и със символа със снежинката.
          Въпросът е как ще се представи въпросното дървено желязо в сравнение с другите дървени железа. Че зимни за зима е най-добре - няма спор.

      • ..

        #712.1

        Чавдар (V93) коментира
        Вчера, 09:21
        Въпросът е как ще се представи въпросното дървено желязо в сравнение с другите дървени железа
        .
        Е това вече e въпрос с повишена трудност , на който сам трябва да си отговориш
        В смисъл слагаш от "другите" , после слагаш на същото возило и на същия терен вредещайна "петица" и сравняваш .
        Във всички останали случаи сравнението е : круши с диви кестени .

        Аз имах предвид , че по приницип това недоразумение all seasons втори път не бих го сложил .
        Всъщност първия път беше щото така купих джипката - обута с въпросните гуми на 2 000 км.

        ПС. Иначе с офроуда и аз така със зимите . От 20+ години Само дето аз и професионално и като хоби всяка зима се завирам там дето си има истинска такава . Та по тази причина (а и по приницп ) съм си обул джипките и с по чифт летни, зимни и с mud terrain , но това е извън темата .
        Последно редактирано от Vlado_Ts; 05-11-21, 19:27.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • Да побутна темата.Писал съм преди в темата ,че имам Цр-в 1 от 9 години което е карано целогодишно само със зимни гуми.При моя пробег от 10 хил. годишно съм преценил, че това е моя вариант.
          Тази година си взех трета генерация Цр-в ,а старото отиде при сина ми..Новото е с летни гуми. Имат 6 мм. грайфер и дот 2015. Решил съм да го обуя със всесезонки. Харесал съм един вариант на Ханкук. Спечелили са класация на Ауто-билд но искам да чуя и други мнения ,ако някой е карал с подобни.Модела е:
          https://www.hankooktire.com/uk/passe...2-x-h750a.html
          CR-V 2.0i RVSi 147PS

          Коментар


          • В момента сме с тях на Nissan X-trail T31 и Rav4.
            За момента е доволно - не са шумни, не са най-меките всесезонни гуми, които съм виждал, но определено не са твърди.
            Към момента са пробвани на неутъпкан сняг около 20-30см и се справят много добре.
            Не свирят, а на мокро в лигави завои се справят също добре.

            Към момента сме доста доволни от тях.

            Коментар


            • Първоначално публикуван от Aleks.Zh Преглед на мнение
              В момента сме с тях на Nissan X-trail T31 и Rav4.
              За момента е доволно - не са шумни, не са най-меките всесезонни гуми, които съм виждал, но определено не са твърди.
              Към момента са пробвани на неутъпкан сняг около 20-30см и се справят много добре.
              Не свирят, а на мокро в лигави завои се справят също добре.

              Към момента сме доста доволни от тях.
              Благодаря за отговора.Четох за тях ,че са добри против аквапланинг и на мокро.А зимата при нас повечето време е така.Сняг не се задържа много време последните години.
              Минус бил намален комфорт и бързо износване.Някъде четох за пробег малко над 40 хил. Но при мен това значи 4 години ,така, че донякъде това не е проблем.
              CR-V 2.0i RVSi 147PS

              Коментар


              • По принцип, всесезонките толкова издържат. И то, ако ги въртиш предни задни.
                HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                Коментар


                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Зависи от много неща

                  Моите са на над 50 000 и като ги гледам имат още толкова живот в тях,а ги погледнах за да видя кога ще ги сменям с Мики Томпсън Баха Бос АТ,май влизат и един размер по-широки без да режа по комбито,34ки или около това

              • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Тази зима ще пробвам с това - Vredestein Quatrac 5
                Снощи на Цариградско - мъничко сняг, а настилката отдолу май беше леко заледена. Или пък разлигавена, което е, общо взето, същото.

                Скорост 60-70 км/ч джипът си стои добре на пътя.

                По едно време отпред взеха да светят стопове и усетих, че става нещо. Започвам да спирам по-рязко от нормалното. Опааа - джипът започна да става на шейничка. Обаче върви направо и все пак спря на достатъчно голямо отстояние от спрелите на пътя коли.

                В участъка между Окръжна болница и Метро на 2 места се бяха изпонаблъскали общо 5-6 броя.

                Извод - каране с повишено внимание и по-голяма дистанция. Ама това се отнася за всякакви гуми. Щото ония, дето се бяха потрошили, бяха със зимни гуми ...


                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • Преди тази кола, карах Витара отново със всесезонни гуми на Hankook AT. На третата година, което беше около 30 хил. км - продължаваха да са толкова меки и да държат добре на лед и сняг.
                  Ние също правим по около 10-12 хил км на година, което наистина означава, че ги сменяме на 3-4 години. Все пак се кара целогодишно тази гума и ми звучи нормално, даже 4-тата година вече е под въпрос.

                  Преди да сложа тези на Нисана бях с някакви всесезонни Yokohama на 4 години - ами определено си хлъзгаха в мокро и лигаво, а и на сняг/лед не можеше вече да се разчита на тях.

                  Коментар


                  • Няма какво да се заблуждаваме. След втората зима вече трябва да се кара с много на ум. Дори Дуратраците на третата зима нямат нищо общо даже с втората, да не говорим за първата им зима.

                    П.П. Най-добре е да се купуват всесезонни гуми през късна есен, малко преди "задължавашата дата" 15 ноември
                    Последно редактирано от коко келеша; 12-01-22, 20:05.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X