Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да споделя и моя скромен опит.
    На кията имах Toyo OpenCountry A/T - бих казал ни рак ни щука, на никоя повърхност не блестеше. На сняг и лед беше плачевна.
    Семейния ван го взех с почти нови Goodyear Vector 4Seasons - на мокро и сухо е супер. Зимата на лед не е супер, но не е и зле. Като цяло съм впечатлен от тях.
    На Galloper-a съм със Duratrac-и (не че са чисто всесезонни) и съм мнооого доволен. На сняг и лед са супер за не чисто зимна гума, в калта се спряват доста добре и са сравнително тихи за такъв тип гума.
    Hyundai Galloper 3.0 V6

    0885 44 60 16

    Коментар


    • Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      Аз от този гуудйър на мокро съм разочарован, но иди дойди, обаче в киша са плачевни.

  • Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
    Френски са и ги карам на 2 атмосфери както си пише в книгата, взех такива точно защото разчитах на по-голям пробег и да не се занимавам с преобуваници! Вчера явно съм понатиснал шублера и днес вече по-внимателно замерване показа грайфер между 9.3-9.5мм, но това не променя особено картинката - пробега ще стане към 20000км. Гумите явно са по-меки и по-зимно ориентирани отколкото ми се искаше! Иначе уж са за 4х4 и усилени, с голяма емблема за всесезонност снежинка/слънце. Друго което ми харесваше е, че нямат посока и можеш да ги въртиш както си искаш, а това е важно при кола която се кара основно на задно!
    След първите 10000 км грайфера се върти около 7мм, на едната даже е вече под - 6.7мм. Демек половината живот мина за тази зима, дали ще успея да изкарам и следващата не знам, но определено са слабички за тази кола - може би на нещо по-лекичко ще карат повече. Имам чувството, че са взели гуми за лека кола и са ги раздули повечко, без да добавят нищо за по-голяма издържливост. Накратко Kleber Citylander 245/70/16 не ги препоръчвам, мисля, че срещу близо 900 лева не получавате очакваното качество - ментаци! Търсенето на точната гума продължава!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • Харесал съм тези гуми. Някакви впечетления някой има ли?
      Sailun Terramax A/T
      http://www.sailuntyre.eu/plt/AT.html
      Последно редактирано от Mortum; 30-04-20, 12:08.
      <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

      Коментар


      • Здравейте, колеги. Някой насъбра ли достатъчно впечатления за NOKIAN WEATHERPROOF SUV XL? Споделете мнение как е на мокро, на сняг, на кал, на трева?

        Коментар


        • m4r1qn
          m4r1qn коментира
          Редактиране на коментар
          С такива съм на Гранд Витара 235 65 17 - давам отлична оценка, но с уточнението че става дума за само 1 година ползване. Интересно е как ще са 2ри и 3ти сезон

        • cnc82
          cnc82 коментира
          Редактиране на коментар
          А как са като шум и усещане при каране ? Като летни , т.е. лекота при управление или като зимни - шумни и усещане за повече сцепление и съпротивление ?

      • Аз взех миналата седмица Cooper Discoverer AT3 4S за скромната сума от 816 лв с доставката при размер 265/70/16.Насочих се към тях, защото съм от Варна а в последните 3 години зима практически няма , освен ако ни изненада. Аз мислех,че ще изглеждат доста шосейни ,защото съм ги виждал само по снимки, но реално си изглеждат типични АТ-та.
        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:0-02-0a-42bd8ff05c6f323c135860526c28994aacfbd9a3f7e1ddb9a3738fa5a93430c7_ec8b9574.jpg Прегледи:0 Размер:588.4 КБ ID:6604032
        За съжаление нямаха без бял надпис и трябваше да се задоволя с каквото има.
        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:0-02-0a-97712d741efe71932809ffefd25f5eea58d4e36962014bd36a85eade8905785c_b3382845.jpg Прегледи:0 Размер:584.6 КБ ID:6604033
        Иначе си имат означението със планина и снежинка, освен М+С, протектора е дълбок мисля 9мм(може и 11 да е но не съм мерил точно) и спрямо зимните ми гуми с щатен размер 255/65/16 са направо агресивни.
        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:0-02-0a-56e49d75c2d38f7dc2502ea4bbb4a2cc3feb7dba770f380fb4697aa659775ff7_79c40bdd.jpg Прегледи:0 Размер:424.4 КБ ID:6604034
        Тихи са и до сега са по-комфортни от зимния ми максис. На сухо и мокро са прекрасни, производителят им дава 65000 мили гаранция на протектора и се надявам да са прави(Made in USA са си)
        Нямам още офроуд експириънс и когато имам ще доложа.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
          Аз взех миналата седмица Cooper Discoverer AT3 4S
          ... Аз мислех,че ще изглеждат доста шосейни ,защото съм ги виждал само по снимки, но реално си изглеждат типични АТ-та.
          ...
          Иначе си имат означението със планина и снежинка, освен М+С, протектора е дълбок мисля 9мм(може и 11 да е но не съм мерил точно) и спрямо зимните ми гуми с щатен размер 255/65/16 са направо агресивни.
          ...
          Това си мяза на типично зимна гума, не на "типични АТ-та"
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • Juiced
            Juiced коментира
            Редактиране на коментар
            Дори чисто нови каучика е доста по-твърд от зимният ми максис, Ламелите са с един повече от обикновенният Ат3 спорт(който вече не съществува - 4с реално му е наследник)

        • Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
          Аз взех миналата седмица Cooper Discoverer AT3 4S за скромната сума от 816 лв с доставката при размер 265/70/16.Насочих се към тях, защото съм от Варна а в последните 3 години зима практически няма , освен ако ни изненада. Аз мислех,че ще изглеждат доста шосейни ,защото съм ги виждал само по снимки, но реално си изглеждат типични АТ-та.
          Натиснете снимката за да я уголемите Име:0-02-0a-42bd8ff05c6f323c135860526c28994aacfbd9a3f7e1ddb9a3738fa5a93430c7_ec8b9574.jpg Прегледи:0 Размер:588.4 КБ ID:6604032
          За съжаление нямаха без бял надпис и трябваше да се задоволя с каквото има.
          Натиснете снимката за да я уголемите Име:0-02-0a-97712d741efe71932809ffefd25f5eea58d4e36962014bd36a85eade8905785c_b3382845.jpg Прегледи:0 Размер:584.6 КБ ID:6604033
          Иначе си имат означението със планина и снежинка, освен М+С, протектора е дълбок мисля 9мм(може и 11 да е но не съм мерил точно) и спрямо зимните ми гуми с щатен размер 255/65/16 са направо агресивни.
          Натиснете снимката за да я уголемите Име:0-02-0a-56e49d75c2d38f7dc2502ea4bbb4a2cc3feb7dba770f380fb4697aa659775ff7_79c40bdd.jpg Прегледи:0 Размер:424.4 КБ ID:6604034
          Тихи са и до сега са по-комфортни от зимния ми максис. На сухо и мокро са прекрасни, производителят им дава 65000 мили гаранция на протектора и се надявам да са прави(Made in USA са си)
          Нямам още офроуд експириънс и когато имам ще доложа.
          ....карам ги от миналата есен.В сравнение с Good Year Duratrac за асфалт са много по-добре.Зимата не успях да ги тествам,че нямаше сняг....
          Cherokee WJ 4.0L- NP242
          Honda Africa Twin XRV 750

          Коментар


          • 65000 мили = 104000 км! Как мислиш дали е възможно - гуми за средно 10 години?! Мойте Kleber за същите пари са вече на 50% след 7 месеца и 10000 км! А, дано!
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Възможно е ма не и там пи вас,те милите за това ги дават в мили

            • Edo
              Edo коментира
              Редактиране на коментар
              Значи намерих следващите си гуми! Дори и половината да изкарат пак ще съм доволен!

            • Самодържец
              Самодържец коментира
              Редактиране на коментар
              Карам един зимен купър, тежък, шумен, почти не възможен за баланс. Но наистина не се износва и носи на бой, разбирай агресивно каране по разбити пътища и по безпътища.

          • Да похваля едни зимни, дето по-скоро са всесезонни (по-малко скърцат лятото от доста всесезонни) RIKEN SUV SNOW
            На вода са супер - няма аквапланинг при 140км/ч и 1см. воден слой. Сръбски били евтини (не съм ги купувал, та точна цена незнам)
            на сняг не можах да ги пробвам.

            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              А супер ше са,покарай ги още малко тия зимни гуми лятото и чакай да видиш как ше са на сняг,УБИЕЦ в прекия смисъл

            • DBRS
              DBRS коментира
              Редактиране на коментар
              Ясно, ама поради липсата на скърцане мисля че ще се изхабяват бавно и за 5000 топли километра смъкнаха <1мм , на сняг, предвид водните им качества вероятно ще са зле.
              на 2,4 атм ги карах на гОуФ .

            • Иван Жоров
              Иван Жоров коментира
              Редактиране на коментар
              То си зависи и от шофьора. При мен старичките летни свирят и заминават, но на всяко 2-3 тръгване ЕСП-то свети и ги карам леко меки, с по-нови не би светвало или за по-кратко. Зимните в топлите зимни дни си свирят и заминават яко, за лятото изобщо не си помислям да ги карам, дори да са за изхвърляне.

          • От седмица съм с Nexen nblue 4 Season . Първите впечатления са много добри , на сухо и мокра сцеплението е отлично . Шума е по-нисък от среден клас зимна гума , а возията се подобри спрямо летни Континентал ( които бяха зле вече) . По-натам ще дам отзиви как се държат на сняг .
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • Здравейте.Някой има ли отзиви за следните гуми.
              Откакто съм купил Хондата преди 8 години карам само със зимни гуми през цялата година.Взех я март със зимни гуми и карах с тях три години.Преди пет взех нови Barum Polaris 3.С тях съм и в момента.За пет години съм минал около 50 хил. км. Имат близо 5 мм. грайфер но вече са за смяна.Знам ,че след първото лято вече не са зимни,но при годишният ми пробег със преценил,че това е варианта за мен.Сега пак съм се насочил към средния клас Barum или General.
              Но понеже видях тези в един саит, а цената е с около 10 лева на гума по-скъпа се насочих към тях.Ако някои има отзиви за тях, ще се радвам да сподели.
              Става въпрос за модела Maxxis Premitra All-Season Ap3.
              CR-V 2.0i RVSi 147PS

              Коментар


              • Juiced
                Juiced коментира
                Редактиране на коментар
                Те тези са пълно копие на всесезонната на GoodYear. Максиса е качествена гума като цяло и впечатленията от моите е много добро ако ти е по джоба и не се заиграваш много извънградско в непредвидени ситуации може да пробваш и да разкажеш как са.

              • gecata1059
                gecata1059 коментира
                Редактиране на коментар
                Жената ще изпуши разликата за седмица. 😁
                Извън пътя ходя само за риба, но по пътища където минават и нормални коли.

            • Опитах се да кача линк към модела,но прикачва началната страница.
              CR-V 2.0i RVSi 147PS

              Коментар


              • Точно тоя модел за който питаш не съм го ползвал , но за Maxxis мога да кажа само добри неща . При положение , че досега си карал само със зимни , с едни всесезонки ще останеш предоволен .
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • Мерси. Maxxis бяха първите зимни.По спомен лятото свиреха повече от сегашния Barum. Него почти не го чувам лятото.Предполагам са били с по мек каучук.
                  CR-V 2.0i RVSi 147PS

                  Коментар


                  • Гледам, че ги дават Клас А на мокро, което е супер! Но дали не са малко шумни, особено за Хонда!?
                    https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni...15HAP3SUV.html
                    Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

                    Коментар


                    • cnc82
                      cnc82 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Скачай на Максиса тогава.

                    • gecata1059
                      gecata1059 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Отказвам се от Maxxis.Поръчката е с предварително заплащане, а не обичам да давам пари преди да видя стоката.Ще взимам едни зимни от Диана.

                    • sapuna
                      sapuna коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ако все още не са закупени гуми ,горещо препоръчвам https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zi...-p-177199.html

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X