Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Точно това ме вълнува. На много НОВИ гуми има места, къде грайферът фабрично е под 4 мм.
    Понякога имаме съвпадение на мнението
    На гумите си има "нишанчета" , напречни марки за граница на износване.Няма как нашите законотворители да определят параметрите на гумата на производителяНито имат...бе , нямат си капацитет да определят тези неща.И що не заложиха и "старост"?...
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      Тва с 4 мм грайфер нещо ми глъмее малко ама да видим като го обнародват. А ако и приемат да не са по стари от 4-5 години и вече ще ме зарадват наистина. Така ще изчезне феномена: "купих си баце кола за 20 000 лева ама и зех гуми втора цедка за 200 кинта четерте и си изглеждат кат нови". Нищо че са от 2008 година и са кат пластмасови и не спират апа и не седи на пътя колата кат свят.
      Subaru Legacy 2.5
      Suzuki GS500 E

      Коментар


      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        Не помня вече къде съм го чел , но гумите трябва да се мерят в средата на протектора , а не където му скимне на някого !

        Коментар


        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
          Не помня вече къде съм го чел , но гумите трябва да се мерят в средата на протектора , а не където му скимне на някого !
          Епа къде ... пише си го в Закона за движение по пътищата

          .. а това че някои "шофьори" дори не помнят , че са чели въпросния Закон (чудно пък как го спазват тогава ?!) говори , че освен "грайфер на гуми" би трябвало да има и други приоритети в превантивния контрол .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
            Препоръчайте ми всесезонни гуми за Тойота Рав 4 215/75/16 е размера на сегашните гуми.
            Колата се кара само градско.Цената е от значение(160-180лв), като гледам предлагането е доста ограничено.
            Не зная дали това е оригиналният размер за тази кола,може евентуално да сложа 215/70/16
            В инструкцията на Рав 4 пише, че гумите на тоя автомобил са
            215/70/16
            или
            235/60/16

            Според разни гумени калкулатори разликата в диаметрите е 2 мм, което е пренебрежимо малко.
            На моето равче и летните, и зимните са от втория размер.

            Коментар


            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tyre.jpg
Прегледи:1
Размер:48.7 КБ
ID:5735497
              В магазин за гуми предлагат General Graber AT 235/60/16
              на цена 175лв.Някой да има наблюдения от поведението на тези гуми през зимата?
              Cherokee WJ 4.0L- NP242
              Honda Africa Twin XRV 750

              Коментар


              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                както бях писал някъде, април 2012 купих GRABER TR


                с идеята за всесезонни и с тях карах една зима , която не беше кой знае колко зима, но на утъпкан и заледен сняг хич не ми харесаха, грайфер имат огромен, но явно каучука се одървя и на втората зима ги махнах още преди Коледа...дано на АТ-то да не е същия каучука
                Прикачени файлове
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                  с идеята за всесезонни и с тях карах една зима , която не беше кой знае колко зима, но на утъпкан и заледен сняг хич не ми харесаха...
                  Няма и как да стане... AT гуми са... Посочените Graber-и... И след 22 страници тема - пак са си AT

                  Коментар


                  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                    Карал съм Грабер АТ2,мога да кажа,че са по-добре от BFG AT,и по-зле от Дуратрак,но все пак са си АТ гуми,явно ще трябва да търся типична всесезонна гума,няма да мина с АТ.Още повече,че колата се кара само градско.
                    Cherokee WJ 4.0L- NP242
                    Honda Africa Twin XRV 750

                    Коментар


                    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                      Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                      [ATTACH=CONFIG]892097[/ATTACH]
                      В магазин за гуми предлагат General Graber AT 235/60/16
                      на цена 175лв.Някой да има наблюдения от поведението на тези гуми през зимата?
                      Карам с такива вече близо 4 год. без да ги свалям. Тази зима мисля да им е последната. Общо взето стават, но с уговорката, че говорим за нашите "снежни зими" от по няколко дни и някоко часа в градът. В дълбок, стар, мокър сняг нямат шансове. На утъпкан, когато ги спуснеш на 1.5 и караш вниматвлно са перфектни. На мокър асфалт също.

                      Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                      WG 2.7 CRD

                      Коментар


                      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                        Здравейте.Четох,рових но никъде не видях отзиви за Tiger Cargospeed all seazon.Някой има ли впечатления за поведението на този модел в различни условия?Да знам дали да слагам тях за зимата или да взимам други.Тези са ми налични в мазата,говорим за каране по асфалт и асфалтиран планински път.

                        Коментар


                        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                          Да докладвам от днес. В непочистени вътрешноквартални улици гумите са зле. На мокра, но почистена улица(Малинов например) няма проблем.

                          Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                          WG 2.7 CRD

                          Коментар


                          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                            Днес всички гуми са зле. Грунта е прекалено гаден за каквато и да е гума.

                            Коментар


                            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                              Моите са добре, включително паветата по Борис 3ти - пързаля се, но спира. Обаче са нови и всесезонни - Vredestein Quatrac.
                              АТ гумите /пък и всесезонните/ ги карам принципно по 2 години, на 3тата вече е компромисно - втвърдяват се. Вече 10-12 години така...
                              Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                              Коментар


                              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                                Аз съм с 31-ци Гудрич АТ. Каквото и да кажа по-различно от това, че джипката ми се държи като шейна, ще е малко. На 4х4 си тръгвам без проблеми, на задно-с доста суетене. Спирането ми е потресаващо на неизчистен сняг: с 30 км/ч се влача около 6-7 метра. На изчистен път нямам проблеми. Явно сутринта беше сковало, защото доста джипки се оплакваха от пързаляне. Също така и леки коли със зимни гуми.
                                Довечера ще изкарам джипката на поляната за да видя как с държи в по-дълбок сняг.

                                Поздрави.
                                Николай Савов
                                Опел Фронтера А КБ, 2.0
                                +359885 07 00 92

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X