Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    Първоначално публикуван от grand123 Преглед на мнение
    Честито ако си взел NOKIAN WR SUV3 си взел един хубав модел ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ. КОИТО ВИ говоря от сумати време че тук както и други всесезонки ви ги продават за Зимни ... но не са Те са по-добри

    УСПЕХ

    http://www.nokiantires.com/winter-tires/nokian-wrg3/
    Някъде напред в темата го коментирахме... Ти говориш за различна гума....
    Аз съм взел тези (с 'хълмчето' и снежинката на тях )
    http://www.nokiantyres.com/winter-ty...kian-wr-suv-3/

    Разбира се има гуми за различните пазари... Хакапелита с шиповете например си е много добра зимна гума за далечния север и доста ниски температури... Обаче аз като я видях тук (преди време се бях опитал да взема първия WR за лек автомобил, а ми предложиха Хакапелите с местата за шипове), и ми стана ясно, че за българските зимни условия няма да е много подходяща - мнооого мека при нашенски температури и много лоши параметри на сухо/мокро...
    Но това не значи, че зимните гуми за европейския пазар (със зимната марка) са всесезонни - лятото хич ги няма при нашите жеги...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      Аз карам с каквито има, а като падне снега слагам шиповете. Голям кеф. То не че тук много се задържа снега де.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
        Аз карам с каквито има, а като падне снега слагам шиповете. Голям кеф.
        Бааааровьец си тиии, щом не те закачат куките за шиповете.
        Първоначално публикуван от ЗДвП
        Чл. 9. (1) По пътищата, отворени за обществено ползване, е забранено движението на верижни машини и използването на гуми с шипове. Движение на пътни превозни средства с вериги за сняг е разрешено само когато пътните условия изискват това.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Бааааровьец си тиии, щом не те закачат куките за шиповете.
          Що да съм баровец? Да не мислиш, че на пръв поглед някой може да разбере дали гумите ти са със шипове? А и аз ги карам само когато вече е станало пълна свинщина и няма кой да изчисти естествено. Щото зимата пак ги изненадала.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Eто по темата. Това тук


            според мен не е вярно:

            Статья затрат 4 летних шины 4 зимних шины 12 всесезонных шин
            Шины (1) 470 € 473 € 1 798 €
            Диски (2) 486 €
            Замена (3) 130 € 130 €
            Монтаж и балансировка (4) 149 € 149 € 224 €
            Расход топлива(5) 4 101 € 4 155 € 8 639 €
            Итого 10 243 € 10 661 €
            (Источник: Touring Club suisse)
            (1) Срок эксплуатации: 6 лет или 90 000 км; 45 000 км для летних и зимних шин, 30 000 км для всесезонных шин.
            (2) 4 алюминиевых диска.
            (3) Балансировка и замена вентилей не включены.
            (4) Замена вентилей включена на 3ем году.
            (5) Летние шины: 7,5 л/100 км; зимние шины: 7,6 л/100 км; всесезонные шины: 7,9 л/100 км. Цена на топливо: 1,30 €

            Откъде-накъде решиха, че всесезонните гуми изкарват само 30 000 км. ?
            Имам някой забележки към по-горната сметка (само от Собствен опит!!!):
            1. Пирели скорпион стр (Всесезонни- жалко, че ги спряха ) - изкарват доста над 30к км. (тествано на две коли (Кашкай и Джук) на по 30-40к изглеждат и се държат като Нови (две гуми от 8 смених поради Удари в Дупки)!!!
            2. Разхода между лятна гума и стр-а Няма - записвам си всички зареждания на всичките ми коли в Ексел-а та имам Доказателствен матРял - разлика има при градско / извън/ различни скорости, но между тези конкретни гуми средно разхода е един и същ!
            Та сметката става Съвсем различна (пак мога да го потвърдя от Собствен опит - имал съм коли с всички вариант - 1. само всесезонни; 2.зимни/летни на едни джанти и 3. зимни/летни с различни джанти)

            Коментар


            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
              Имам някой забележки към по-горната сметка (само от Собствен опит!!!):
              Че руската статия е агитация в полза на 2-3 комплекта гуми, ако може отделни за есен, пролет, зима и лято + отделни "подсезонни" за мъгла, за роса, за проливен дъжд и за горещ асфалт, е ясно. Реших да потърся твърдяния "Источник: Touring Club suisse" щото едно време познавах един французин, изкупуващ употребявани гуми в CH и продаващ ги във Франция (швейцарците имали по-високи изисквания и хвърляли по-рано гумите), но намерих само това: http://www.tcs.ch/fr/test-securite/t...es-saisons.php Има един PDF файл с резултати от теста (в който няма никакви суми, пари и разходи), отваря се от посочения линк на страницата:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Test.jpg
Прегледи:1
Размер:103.0 КБ
ID:5619482
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                Имам някой забележки към по-горната сметка (само от Собствен опит!!!):.....
                1. при мен лятото всесезонните ми свършваха за норматив (GoodYear Vector 3 на Шкодичка)...
                2. Да, не съм забелязал разлика...
                Но в следствие на 1 дори да се абстрахираме от параметрите, чисто икономически при мен не излизаха сметките - с комплект летни гуми изкарвам над 80х.км, докато всесезонните ги хвърлях на 30х.км..

                Така, че въпреки, че не съм съгласен с разликата в сметките за гориво при руснаците, съм съгласен с крайния им извод...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  1. при мен лятото всесезонните ми свършваха за норматив (GoodYear Vector 3 на Шкодичка)...
                  2. Да, не съм забелязал разлика...
                  Но в следствие на 1 дори да се абстрахираме от параметрите, чисто икономически при мен не излизаха сметките - с комплект летни гуми изкарвам над 80х.км, докато всесезонните ги хвърлях на 30х.км..

                  Така, че въпреки, че не съм съгласен с разликата в сметките за гориво при руснаците, съм съгласен с крайния им извод...
                  Явно си е до модел. За съжаление продадох Кашкая заедно с гумите и не мога да ги покажа, но на жената Джука си е пред нас с гуми на 25-30 К км. (и трета зима в момента) аз лично не виждам разлика от новите.
                  За Кумхото с което съм в момента (на Фиат-а), ще пиша по-нататък за издръжливост, за сега са на лято и половина и около 25-30 К км. (колата е бивша тестова кола на фиат и е карана миналата зима със зимни гуми, но не знам точно колко), а иначе Кумхото е Много различно от Скорпиона СТР, Кумхото изглежда Много по-лятно , но въпреки това се справя за сега добре в зимните условия на моят квартал потънал в сняг и баири

                  Коментар


                  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    Аз карам с каквито има, а като падне снега слагам шиповете. Голям кеф. То не че тук много се задържа снега де.
                    Докато се наканиш да ги извадиш, докато ги смениш и... снега се стопил

                    Коментар


                    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                      Понякога и така става.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                        Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                        Като един от доволните ползватели на Скорпион STR,да докладвам, че съм се замислил сериозно за смяна.ДОТ-..07,размер 235/65/17. За трисезонни имат ресурс, но за снега ще трябват нови.
                        Това което ме интересува ,е кой е достоен наследник на този модел .
                        Проучих ,че STR отдавна вече не се произвежда. Първо разпитах кои модели на PIRELLI са аналози -посочват се SKORPION ATR и
                        SKORPION VERDE ALL SEASON. Разликата в цените не е определяща -около 10 лв/бр. гума.Като се има предвид ,че влязохме във второто полугодие, е нормално да се търси и ДОТ от тази година.
                        Информацията е от вносители , но ми се иска да има такава от реални ползватели на STR и следващи всесезонни.
                        От друга страна , не се робува на марка и е възможно и друг производител да е изкарал достатъчно добър аналог. Това което ми е ясно засега е , че ще бъдат от водеща марка и съответна цена.
                        Моля за коментари по конкретният въпрос от опит , а не линкове от ревюта , тестове и ала-бала ...
                        Преди почти четири месеца бях пред тази дилема.Днес наследниците вече са факт-SKORPION VERDE ALL SEASON.Засега друго освен приятното субективно усещане за нови патъци не може да се сподели.Кефя се отново на знака със скорпиончето и чакам снега.
                        Мога да споделя обаче, че да се сдобия с тези гуми ми трябваха реално около два месеца. Около месец отне разправията със всевъзможни интернет и реални търговци.
                        Масова практика е да пишат че са налични, но не са.
                        Абсолютна практика е , че не могат да потвърдят ДОТ 2014."Успокояващият отговор " -най-старият който ще ви доставим, не може да е по-стар от 2012.
                        Най -тъпата загуба на време е , да кажеш какво искаш ,да ти се обясни първо че не стават,после че вече и те не се произвеждат, после че пазара в Бг е никакъв за да се поддържат и накрая да ти набутат списък с китайци.
                        След една купчина кореспонденция и изхарчено гориво сигурно колкото за една гума , мога да потвърдя че съществуват , с поръчка за внос , с ДОТ 2014 второто полугодие.

                        Коментар


                        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                          Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                          ....
                          След една купчина кореспонденция и изхарчено гориво сигурно колкото за една гума , мога да потвърдя че съществуват , с поръчка за внос , с ДОТ 2014 второто полугодие....
                          А цената секретна ли е ?

                          Питам от просто любопитство , понеже в момента имам познати в Италия , които могат да проверят как стоят нещата като цени и "доставки" на местния пазар . ... да не излезе накрая , че са дефицит и ги крият под щанда като "Вида Спорт".
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                            Вчера видях "зелените" (Скорпион Верде ) на колата на един приятел (той щял да ги сменя със зимни, че такова нещо кат всесезонни Нямало), готини гуми!

                            Коментар


                            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              А цената секретна ли е ?

                              Питам от просто любопитство , понеже в момента имам познати в Италия , които могат да проверят как стоят нещата като цени и "доставки" на местния пазар . ... да не излезе накрая , че са дефицит и ги крият под щанда като "Вида Спорт".
                              Забавих се не от секретност, не съм видял въпроса навреме.
                              Упражнението излезе гуми-4 бр., с м-ж ,д-ж, баланс,тежести и вентили -1121,76лв.
                              Първи впечатления-рязко спиране на мокро- отлични.

                              Коментар


                              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                                Поредна "Зима" с котараците ( Vredestein Quatrac 3)

                                Един глас за ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ през цялата година и забранени зимни и летни

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X