Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
    Как се забъркват каучукови ,,смески'', че ми е любопитно...
    Епа как .... Много ясно . Както вече споменАха некои колеги : тайни в химията и в технологията вече нема .
    `14-та година сме все пак . Не сме във времето на секретните военни съвеЦки технологиЙ.

    .... истината е че се прави подобно на технологията за производство на вино , колкото и да звучи парадоксално :

    - пълниш вОда в един казан , сложен на умерен огън .
    - После от едно пликче , на което пише "Винтер" ...ъъъ... "Winter" , демек : прах за зимна смеска . Мешаш с голема бъркалка като за домашна лютеница 15 мин.
    - после от другото пликче дето пише "Съмър" , демек : "Лято" , пак сипваш - и още 15 мин . бъркане
    - много е важно бъркането да е на умерен огън и непрекъснато , та да не загори гумата.

    - накрая като се сгъсти , изсипваш Смеската в калъп - кеф ти 15 цола , кеф ти 16 , според джипката . Изстива 2 часа на спокоен въздух - и вече имаш зимно - лятна смеска ! .... аааа - и есенна и пролетна , щот , нали ... всесезонна .
    ...макар че в тази тема се говори главно за зимата и летОто , а някак си пролетта и есента са пренебрегнати .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      Според мен пък темата се разми заради вмъкването в уравнението на различни терени - очаквам и да видим дали всесезонните гуми се справят идеално при всички сезони с дълбока глинеста кал
      А сериозно - според мен в темата говорим за нормални почистени или полупочистени пътища...
      Иначе ако тръгнем към по-екстремни, там нещата стават в друга плоскост - все едно да започна да съдя Джип, че режима 'СНЯГ' върви добре само по утъпкан сняг, докато за дълбок сняг режима 'СНЯГ' не работи добре, а 'КАЛ' се справя идеално
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Епа как .... Много ясно . Както вече споменАха некои колеги : тайни в химията и в технологията вече нема .
        `14-та година сме все пак . Не сме във времето на секретните военни съвеЦки технологиЙ.

        .... истината е че се прави подобно на технологията за производство на вино , колкото и да звучи парадоксално :

        - пълниш вОда в един казан , сложен на умерен огън .
        - После от едно пликче , на което пише "Винтер" ...ъъъ... "Winter" , демек : прах за зимна смеска . Мешаш с голема бъркалка като за домашна лютеница 15 мин.
        - после от другото пликче дето пише "Съмър" , демек : "Лято" , пак сипваш - и още 15 мин . бъркане
        - много е важно бъркането да е на умерен огън и непрекъснато , та да не загори гумата.

        - накрая като се сгъсти , изсипваш Смеската в калъп - кеф ти 15 цола , кеф ти 16 , според джипката . Изстива 2 часа на спокоен въздух - и вече имаш зимно - лятна смеска ! .... аааа - и есенна и пролетна , щот , нали ... всесезонна .
        ...макар че в тази тема се говори главно за зимата и летОто , а някак си пролетта и есента са пренебрегнати .
        Жив да си Владе ! От утре ги почвам тия смески ! Имам и каЛчук , и ,,силика''...А силиката е песОк, за това не се прЪзалят зимните
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
          Жив да си Владе ! От утре ги почвам тия смески ! Имам и каЛчук , и ,,силика''...А силиката е песОк, за това не се прЪзалят зимните
          Ако очакваш яка зима - хвърли вътре и няколко кила вериги
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            Всесезонните гумите са компромис и са смислени ако се кара 10-15 хил. км. на година. При по-голям пробег просто няма смисъл от тях, все пак всесезонната гума през лятото е по-зле от лятната и зимата е по-зле от зимната!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              ... пък Пенчо нек се пъне с BFG AT-то!
              Не се пъне. Има вериги !
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                Всесезонните гумите са компромис и са смислени ако се кара 10-15 хил. км. на година. При по-голям пробег просто няма смисъл от тях, все пак всесезонната гума през лятото е по-зле от лятната и зимата е по-зле от зимната!
                Абе не сте патили .

                Понякога е необходим пробег не 15 хиляди км , а по- малко от 0.5 км. за да се утрепе човек .

                Ама всеки знае себе си .
                Един му е скъпо времето , за да отделя половин ден годишно за смяна на гуми (нема време щот пише у Форума) .

                Друг пък му е къс портфейла за два чифта гуми (летни и зимни), ама ни убеждава (май по-скоро себе си) че това дето той е спестил е най-правилното . Ча на всичко отгоре гледа и с насмешка на тия дет сменят въпросните , че и със все джанти за по-лесно .

                Трети има опит със "всесезонки" , ама по белите държави . А там както е известно общото в чистенето на техните пътища и нашите е единствено че бат Бойко лОви снежинките у въздуха.



                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                Жив да си Владе ! От утре ги почвам тия смески ! Имам и каЛчук , и ,,силика''...А силиката е песОк, за това не се прЪзалят зимните
                Епа язък дето разбираш от гума , щом до сега не си подкарал този иначе пичьеливш бизнес !
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Епа язък дето разбираш от гума , щом до сега не си подкарал този иначе пичьеливш бизнес !
                  Сега ще ме набедят,че продавам гуми.... ЧРД и тук,на патерица !
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                    The best всесезонни гуми money can buy по моЙ наблюдения... но са вече history и се чудя к`во стана - при кАмунизма толкова ли много чистеха пътищата, скоростите ли беа толкоз ниски или народо се изпедерасти и ни мой да кара вече:

                    Вида Спорт

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Vida_sport61.jpg
Прегледи:1
Размер:71.4 КБ
ID:5618435

                    Вида Контакт (така се твърди в бившия продавалник, имах такива, не приличат много-много, ама снимката е само една)

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Vida_contact.jpg
Прегледи:1
Размер:6.6 КБ
ID:5618436

                    И тези легендарни Види (studdable & studless) - слагаш една двойка отзадЗе на жигулата или москвето и си танк, баце:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Vida_shipove.jpg
Прегледи:1
Размер:131.1 КБ
ID:5618437

                    Как се оправяхме тогава, просто не мога да разбера. Самоубийци некви отчаяни сме биле, то туй при кАмунизма нали не беше живот, та...
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                      И мен като повечето зимата ме изненада и трябваше да се прибирам от работа в 20см сняг с летните галошки. Е прибрах се и преди малко влязох в гаража за половин час и си качих зимните гуменетки готови на джантите както винаги. Сега вече не ми пука за снега, ще гребе като малко тракторче

                      Коментар


                      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                        Тест от преди малко (за съжаление не снимах) между:
                        VW Touareg 2.5tdi с VREDESTEIN QUATRAC 3 SUV /ALL Wheater/ на 30.000км (втора година нон стоп каране)
                        Mercedes C-class 220cdi с Debica Frigo /Winter/ на 7000км (втора зима)

                        При тест на равен участък с 10-15см. сняг при скорост от 50км. Спирачния път на Туарега бе с една дължина ПО-КЪС!
                        този тест го направихме 3 пъти.

                        При тръгване от 0 до 50км (от място) Туарега също победи като победата бе с 5-6 метра ( 2 пъти изпробвано)

                        Разбира се тук играе и главна роля и самата кола. Едната е 4х4 другата е със задно предаване.
                        Но резултата е повече от ясен и за пореден път се убедих,че Всесезонната /All weather/ от висок клас /марка + висока цена/ е по-добра от която и да е евтина зимна гума през зимата.

                        Успех!

                        Коментар


                        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                          Първоначално публикуван от grand123 Преглед на мнение
                          ... Но резултата е повече от ясен и за пореден път се убедих,че Всесезонната /All weather/ от висок клас /марка + висока цена/ е по-добра от която и да е евтина зимна гума през зимата.
                          А ако зимната гума не е "куче марка", а е от същия ценови клас (който в същност не е и нещо особено за размери 16 и 17")? Или този тест не ти се иска го правиш?
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            ====

                            Как се оправяхме тогава, просто не мога да разбера. Самоубийци некви отчаяни сме биле, то туй при кАмунизма нали не беше живот, та...
                            А ти па колко шифьорски стаж имаш при КомънИзъма , та ни слагаш в един кюп ?!

                            Сега да ти кажем :
                            1. Тая легенда с "Виденките" е пълен ташак и за нея не ми се говори . Остави Гугъла , ами питай некой връстник на баща ти -:шифьор , ама не шифьор на Посланика ни в братските азиатски куманистически държави , а такъв дето е търкалял у ДАП- а , у нашенско.

                            2. Трепеха се и тогава . Ама тогава немаше Гугъл . А главното средство за информация , в-к Работническо дело , немаше адет да съобщава за катастрофи . Ама никак даже ! И "националната теуевизия" също немам спомен да е давала "обширен репортаж от мястото на катастрофата". Щот - такива неща са типични за упадащия и загниващ капитализъм , но не и за нашия прогресивен строй.

                            3. Но не и на последно място : В ония години разрешената скорост извън населено място беше 80 км.
                            Та , карайки по пътищата на НРБ със 78- 80 км./час , рядко ми се случваше някой да "профучи" покрай мен . Примерно със 100.
                            Сега , карайки със 100 е практика покрай мен да профучават джигити с най-малко 140 . Еми не става с виденки вече.
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              А ти па колко шифьорски стаж имаш при КомънИзъма , та ни слагаш в един кюп ?!

                              Сега да ти кажем : ....
                              Дори не при комунизЪма, а в зората на демокрацията пред блока имаше 3 коли. Сега вече мястото за паркиране е проблем, а сутрин на кварталната уличка има задръстване.

                              Едно време освен "по-така" гуми бяха кът и сервото на спирачки и волан, да не говорим за ABS-и, ЕSP-та и всякакви там трибуквено съкратени глезотии, облекчаващи живота на средния шофьор ...

                              Така че, ако някой иска да е като едно време, да слиза от HEMI-то и да се качва на жигулката, ако намери читава такава.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                                Първоначално публикуван от grand123
                                На мен ми стига че гумите са ми по-добри от евтините зимни гуми през зимата и от евтините летни през лятото.
                                Другото което ми стига е ,че не давам излишни пари за смяна на гуми по 2 пъти на година.
                                Тествай си гумите на сух сняг, не на киша, и пак ела.
                                Аз обикновено съм с приблизително най-добрите гуми за сняг и за това така пиша. Евтини нови зимни също са добре на сняг. Различно е според условията, кое е евтино на гумата и кое е добро. Всесезонните са добри докато не стане дума за истинска зима без киша.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X