Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    А съм и пристрастен вече към STR-a... (Но с тях само на 100% асфалт - за офф роуд не стават / ако това не е станало ясно/ за там съм с други)

    Стара тема, но тъй като съм си намерил такива Pirelli Scorpion STR и им се чудя - да попитам - защо да не стават за ОФФ роуд !?!?

    В сайта на Пирели дават 25% ОФ / 75% ОН и точно за това ми привлякоха вниманието, въпреки, че и 25% ми се виждат много ...

    Аутото е HR-V "4х4" и тежки гуми не ми трябват, та имам предвид, че ме интересува повече за по-спокойно разхождане по черни пътища из водоеми и балкани спрямо летни гуми, от колкото всесезонните им качества или тежък офф роуд ...

    За зимата съм решил зимни гуми ...

    Коментар


    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      Първоначално публикуван от nikolaycho_1 Преглед на мнение
      Стара тема, но тъй като съм си намерил такива Pirelli Scorpion STR и им се чудя - да попитам - защо да не стават за ОФФ роуд !?!?

      В сайта на Пирели дават 25% ОФ / 75% ОН и точно за това ми привлякоха вниманието, въпреки, че и 25% ми се виждат много ...

      Аутото е HR-V "4х4" и тежки гуми не ми трябват, та имам предвид, че ме интересува повече за по-спокойно разхождане по черни пътища из водоеми и балкани спрямо летни гуми, от колкото всесезонните им качества или тежък офф роуд ...

      За зимата съм решил зимни гуми ...
      За спокойна разходка по черни пътища става и обикновена жигула с гуми "виденки" . Стига времето да е сухо и да няма дълбоки коловози . Или големи камъни.

      ... обаче в момента в който по време на разходката по черния път завали дъжд ( голем кеф е и да си на страничен наклон в подобен момент), тогава всичките приказки за "всесезонни гуми" започват да губят смисъл. Независимо дали става въпрос за пролет - лято , или есен - зима.
      .... и си казваш : "мамка му , само един път да стъпя на асфалта ....."
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        обаче в момента в който по време на разходката по черния път завали дъжд
        тогава всичките приказки за "всесезонни гуми" започват да губят смисъл.
        Всесезонните гуми са ЗА АСФАЛТ!
        Темата е разисквана многократно - за off си има AT и MT гуми...

        Коментар


        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          Честно казано ТОВА повече ми харесва, но мисля, че ще ми е тежка, а и освен това в друг раздел на форума доста я плюха...
          Та след оглед.., попаднах на това ТУК, и сметнах, че може да свърши работа... и за това попитах - не съм си го измислил аз...
          Относно "Един път да стигна асфалта" - случвало ми се е...., а има и кой да ме вади в повечето случаи...
          До сега винаги с летни съм ходил, и то с ВАН , с предно... но съм се оглеждал, внимавал и подбирал повечко пътя ....
          За това тази искам да я обуя с нещо малко по иначе...
          Ще се минава на план "Б" !!!

          Коментар


          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
            Всесезонните гуми са ЗА АСФАЛТ!
            Темата е разисквана многократно - за off си има AT и MT гуми...
            ЗНАМ

            Очевидно обаче не четеш подред . Иначе щеше да се обърнеш към колегата дето пита дали стават за ОФФ , а не към мен .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              ЗНАМ
              Очевидно обаче не четеш подред . Иначе щеше да се обърнеш към колегата дето пита дали стават за ОФФ , а не към мен .
              Прощавай!
              Първоначално публикуван от nikolaycho_1 Преглед на мнение
              Честно казано ТОВА повече ми харесва, но мисля, че ще ми е тежка, а и освен това в друг раздел на форума доста я плюха...
              Та след оглед.., попаднах на това ТУК, и сметнах, че може да свърши работа...
              Със STR (предишното поколение) съм карал няколко сезона и се случи така, че съм ги тествал и на голям сняг и на жега... И мога да дам само най-добри отзиви... STR-а е по-всесезонната от ATR-а. (All Terrain-а са по-добри само от летните гуми, но не и от всесезонните и зимните)... и не става въпрос пак за вечния спор За/Против или "кокошката или яйцето"...
              "Когато човек няма база за сравнение, обикновено не се оплаква. Когато след гуми за мъгла си монтираш BF Goodrich A/T, сигурно ще ти се сторят феноменално добри.
              Но когато на един полигон в Швеция при дебел сняг и минус пет градуса минеш по трасето, измерят ти спирачния път и се вържеш за кантара (дето мери теглителната сила) с един и същ Туарег, обут последователно с летни, зимни, евтини зимни, няколко модела всесезонни и AllTerrain гуми и после всичко това се повтори и на суха и мокра настилка на Contidrom до Хановер, веднага ще направиш разликата..."

              Ако се върнете назад в темата, доста от гледните точки не изключват по принцип избора лятна/зимна гума...
              По-скоро в последните години, снега по някои места е рядкост. За 2-3 зими може да се случи да има общо 7 дни сняг...
              И от практична гледна точка (финансова) има предимства избора на един (тип) смарт "универсални" гуми. Зависи освен от местоположението, от пробега и т.н. Ако не минавате редовно балканските проходи или не сте в Родопите зимата си е истинско удоволствие (и спокойствие) качествената гума (всесезонната). Всеки избира и решава сам, и портофейла си е негов... Универсална гума няма - има разумен компромис.

              Коментар


              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                На няколко автомобила съм изтъркал по няколко комплекта "спортни", "мокри", "ЕКО", "зимни" и т.н. комплекти, та съм на ясно за поведението на различните видове, защото понатискам педала и съм разбрал кое - защо - как - кога по тестовия начин ...
                Последните 5-6 години минавах през прохода Шипка по 3-4 пъти на месец, с изключение на лятото, но тъй като вече няма да ми се налага да пътувам, за мен също смяната на зимни - летни може да отиде в историята, защото това, че вече няма зима е вярно, особено в Пловдив!!!
                Моят оригинален размер е 205/60R16 и след доста ровене не съм видял някоя по-така гума, която да я дават за джип (предполагам по-усилена), освен Goodyear EfficientGrip SUV, олекотена, икономична, с дълъг пробег, много "силика" и подобрения.., и елементи за BBQ офф роуд(така казват специалистите, а в сайта на Гудиър пише, че е чисто за шосе..)!!! Има и едни модели Bridgestone, но са чисто шосейни ......
                Малко ми остава да лепна 205/70R15 Goodyear Wrangler AT/SA+ - най-доброто и желано от мен и според мен в конкретния случай ..., но ме притеснява, че понастъпването на педала ще трябва да намалее заради сцеплението ...., но е и по-добре, като си возиш семейството....(щерката се кефи - жената мрънка..., мани..)
                По ме притеснява, че ще са по-тежки и лагери, главини...
                Но пък джантата ще е по малка по принцип и ...., та още се главоблъскам..
                Все пак HR-V-то не е тежък и "як" джип, то и "4х4"- то му е такова де, но е доста по-добре от Зафира с предно и с летни гуми !!!

                А към колегата Vlado_Ts , че можело и с летни- ей с тва NEXEN-че, едва ли ще стигна далеч, примерно...
                Поне Goodyear EfficientGrip SUV ще е по-добрия вариант (не се заяждам...)

                Коментар


                • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                  Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                  ....
                  По-скоро в последните години, снега по някои места е рядкост. За 2-3 зими може да се случи да има общо 7 дни сняг...
                  И от практична гледна точка (финансова) има предимства избора на един (тип) смарт "универсални" гуми. Зависи освен от местоположението, от пробега и т.н. Ако не минавате редовно балканските проходи или не сте в Родопите зимата си е истинско удоволствие (и спокойствие) качествената гума (всесезонната). Всеки избира и решава сам, и портофейла си е негов... Универсална гума няма - има разумен компромис.
                  Дъвчем я 20 страници темата , ама....

                  - с това болднатото съм абсолютно съгласен .
                  - с останалото : има известен резон в използването на всесезонни ( обаче качествени) гуми , но много е важно колко е патил човек , за да избере дали да прави компромис или не.

                  Аз на никой нищо не препоръчвам , но съм попадал във всевъзможни ситуации . Въртял съм се ( поради неподходящи гуми при все шофьорския ми опит , включително професионален) и зимно време на лед и летно време на дъжд . И отдавна съм стигнал до извода компромис с гуми да не правя . Животът ми е по- скъп от дебелината на портфейла .

                  И тъй като темата е за всесезонни гуми и по повод на аргумента за "меките зими" и сняг чат- пат , само ще вметна : за 3 зими може да има само 7 дни сняг ,но човек се трепе не през всичките 7 дни , а веднъж . И когато това става И "благодарение" на компромиса , би било доста нелепо.

                  Иначе всеки е свободен да прави собствен избор .
                  Последно редактирано от Vlado_Ts; 23-07-16, 11:18.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                    Vlado_Ts +1
                    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                    Lexus LS430

                    Коментар


                    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                      Първоначално публикуван от nikolaycho_1 Преглед на мнение
                      Моят оригинален размер е 205/60R16
                      излизат и:
                      Vredestein QUATRAC 5
                      Goodyear Vector 4 Seasons
                      Kleber QUADRAXER
                      Michelin – Crossclimate
                      Uniroyal – Allseasonexpert
                      Firestone – Multiseason

                      Вероятно сред тях има и такива, които трудно се намират в БГ
                      цените са м/у 64 и 90 Е
                      Тук се споменаха и брой години - естествено е, след 3-та година характеристиките и качествата на гумата да спаднат и да почнат да променят и губят стойности.
                      Но и при другите м/у 5-та и 7-та - става същото...
                      Последно редактирано от ivied; 23-07-16, 19:56.

                      Коментар


                      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                        Здравейте,

                        Решил съм да слагам всесезонки на МЛ-а на жената(99г, 320 бензин).
                        От коментираните и препоръчаните модели обаче нещо го няма търсеният размер 255/65/r16. - За момента намирам само Goodyear Wrangler HP All seasons (за който ще пиша по долу)
                        Има ли вариант да мърдам нанякъде размера (до такъв с по голям избор на гуми) без да сменям джанти ??

                        Иначе и моите 5 стотинки опит:
                        -навремето Диско3-то ми дойде с такъв модел Wrangleri 19" - търкалях ги 2 години докато се поизносиха- отлично поведение във всякакви условия и особено на вода- води личната ми класация за най страхотна гума.
                        После реших като баровец да се обзаведа с 2 комплекта - викам си щом всесезонките така карат, то с премиум летни и зимни ще е още по добре - слагам зимни Vredstein Snowtrac4 (прочел само суперлативи за тях) - първа зима: горе долу ок, ама не баш. Лятото изкарвам с изпилените всесезонки. Втора зима началото - Вредщейна (вече на 10-12 000 км) пълен кенеф - въртене, пързаляне и изправяне на няколко мантинели (с "бясна" скорост от по 30-40 км/ч). Продадох ги заедно с колата. Същият модел гуми карах и на голфче - там се държат разкошно.

                        - Големиот гоУф пък взех този януари с чисто нови Nokian SUV WR3 - на сухо не е толкова зле, на пресен сняг пак не, и с вода работи ок, но на малко ледена киша и на по утъпкан сняг си ги карам с повишено внимание все едно съм с летни гуми, щото почва да се суче на всички страни.
                        Та така. И аз мисля, че маркетинга зимни летни идва малко в повече Отделно стигам до извода че една марка и модел размер 17 например, няма абсолютно нищо общо със същата в размер 19 и имат тотално различно поведение особено на различни коли.... Тоест трябва да се тества и сравнява конкретна гума на конкретна кола и без предубеждения.

                        Например:
                        - HP All weather 19" на Дискавъри 3 - перфектно
                        - Vredstein snowtrac 4 19" на Дискавъри 3 - пълен шит
                        - Vredstein snowtrac 4 17" на Голф 4 - много добре
                        - Nokian WR3 18" на Туарег - задоволително

                        Много се отплеснах, очаквам съвети за възможни размери за МЛ-чето.

                        Поздрави

                        Коментар


                        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                          За размери незнам, но аз съм доволен от Pirelli Scorpion, другите много препоръчани в форума са Goodrich All Train

                          Коментар


                          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                            Първоначално публикуван от zlobil81 Преглед на мнение
                            ...
                            Много се отплеснах, очаквам съвети за възможни размери за МЛ-чето.

                            Поздрави
                            Така е.
                            Не разбрах, всесезонни гуми ли търсиш, и колко са ти широки джантите ?
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Така е.
                              Не разбрах, всесезонни гуми ли търсиш, и колко са ти широки джантите ?
                              Аз, дето съм мноу тъп, разбрах, пък ти, о, корифейо по всички въпроси - не?!
                              Първоначално публикуван от zlobil81 Преглед на мнение
                              Здравейте,

                              Решил съм да слагам всесезонки на МЛ-а на жената(99г, 320 бензин).
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Така е.
                                Не разбрах, всесезонни гуми ли търсиш, и колко са ти широки джантите ?
                                Да, търся всесезонна гума, като колата не излиза офроуд.
                                Размерът на настоящите съм посочил 255/65/16, но нямам идея за ширината на джантата (стокови са си).

                                Както и да е, за този размер излиза това, помагайте да изберем нещо:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gumi1.jpg
Прегледи:1
Размер:90.7 КБ
ID:5735332
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gumi2.jpg
Прегледи:1
Размер:44.3 КБ
ID:5735333

                                и ето тук повечко избор, но пък само с поръчка

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gumi3.jpg
Прегледи:1
Размер:112.7 КБ
ID:5735334

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X