Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    Мда всесезоно но само за 1 зима и то като ги сложиш преди снега (що си разказвате приказки от 1001 нощ) или след зимата ще ги мотаем с изолация да не горят че има някакви си 5-6 месеца по 35 градуса . Я прочетете малко за съхранение на зимни гуми.Това не е оправдание тук сняг няма студа е за всички на мокро сутрин при -5 ко правим??Какво ще спестите ок ще държат и айде 4год.е да но от тез 4год. 3 зими са на страх а не е ли по добре 8год. години да не мислиш

    Коментар


    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      Първоначално публикуван от kivv1973 Преглед на мнение
      Мда всесезоно но само за 1 зима и то като ги сложиш преди снега (що си разказвате приказки от 1001 нощ) или след зимата ще ги мотаем с изолация да не горят че има някакви си 5-6 месеца по 35 градуса . Я прочетете малко за съхранение на зимни гуми.Това не е оправдание тук сняг няма студа е за всички на мокро сутрин при -5 ко правим??Какво ще спестите ок ще държат и айде 4год.е да но от тез 4год. 3 зими са на страх а не е ли по добре 8год. години да не мислиш
      Ауууу значи не си в час с нещата. Всесезонни гуми ... незнам какво разбираш под това. Но това са гуми като: Nokian WR G3, Vredestein Quatrac 3, Goodyear Vector4Seasons, Continental LX Sport, Pireli Scporpion All Seasons.

      Това са такива гуми които са в пъти по-скъпи от средния клас Зимни или Летни за размера. Гуми които се препоръчват и ги карат в държави като КАНАДА където зимната гума е задължителна по закон.
      Явно си се повилял както и много други от информацията на местните гумаджии които за да имат работа /// смяна на гуми 2 пъти в годината ... баланс.. нз си какво.

      Пробвай някоя от посочените гори Модели/Марки всесезоннки или питай някой твой познат (който ги използва) и ще видиш за кавкво иде реч. ))
      Най-малкото прочети мненията на хората от форума които ги карат тия гуми . не го приемай за истина на 100% но се замисли... неможе всички да преувеличаваме и лъжем в оценката си за тях... все пак с такива караме

      Коментар


      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        Канада.. Генерал Арктик.

        Коментар


        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          Защо да няма"такова животно"всесезонна гума. Тук чета ли, чета мнения че тази гума е компромис че състава й бил такъв па онакъв. При положение живеейки в 2014г. време в което няма тайни за химия, технологии и др. Бензинът в Формула1 е 99% идентичен с широко продаваният V power, разликата е в 1-ият процент който го превръща в .Защо да не забъркат смес за зимно и лятно каране.Най-накрая всеки преценява къде ще си кара жипката и какви гуми му трябват-зимни, кални, всесезонни.
          Grand Cherokee WJ 4.7 V8
          Това е положението.

          Коментар


          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            Само с четене не става! Трябва и каране. Че и мислене.
            Поздрави.

            Коментар


            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              Всеки сам си намира компромиса... Карал съм с всесезонни гуми (GoodYear Vector 3) - счетох, че не ми е изгодно да карам с такива... Сложих ги преди зимата, и до следващата есен бяха галошки за общо около 30х.км (твърдо под 40х.км)...
              Зимата бяха добре (усещането е субективно - преди това не бях карал зимна гума а само Видинки ), но лятото бе МЪЪЪЪКА - все едно караш по ластици - неточно пътно поведение, една еластичност, мляскане на всяка боя по пътя...
              След което за себе си реших, че ще ми е по-изгодно да карам с отделни комплекти лятна и зимна гума. Лятната в такъв режим ми издържа над 80х.км... Зимната съм я пробвал около 30+х.км... Т.е. с два комплекта гуми изкарвам над 110х.км, докато с всесезонната първо имам постоянен компромис (и нито един сезон с 'идеалната' гума), но и за същите над 110х.км би се наложило да закупя четири комплекта гуми...

              Ако се загледате във всесезонните гуми - проблема не е само в 'химията' - тя се прави... Но и формата на самия протектор е различна...
              За да има добри показатели зимата протектора трябва да е доста 'нарязан' - големи канали за вода/киша, и тънки ламелки за сняг/лед. Което пък е доста противопоказно за лятна гума, където се търси голям стабилен (не разделен от ламелки) блок каучук, който да може да предаде по-голямото усилие (заради по-доброто сцепление) без да се деформира...
              Та така... Всесезонните гуми за мен имат приложение ЕДИНСТВЕНО ако автомобила не се кара много...
              Ако ти издържат 4 сезона всесезонките - значи са точно за теб
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Само с четене не става! Трябва и каране. Че и мислене.
                Поздрави.
                Кой твърди друго
                Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                Това е положението.

                Коментар


                • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                  Първоначално публикуван от Karlos Преглед на мнение
                  Кой твърди друго
                  Загледай някои постове нагоре.

                  Коментар


                  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                    Първоначално публикуван от grand123 Преглед на мнение
                    Ауууу значи не си в час с нещата. Всесезонни гуми ... незнам какво разбираш под това. Но това са гуми като: Nokian WR G3, Vredestein Quatrac 3, Goodyear Vector4Seasons, Continental LX Sport, Pireli Scporpion All Seasons.

                    Това са такива гуми които са в пъти по-скъпи от средния клас Зимни или Летни за размера. Гуми които се препоръчват и ги карат в държави като КАНАДА където зимната гума е задължителна по закон.
                    Явно си се повилял както и много други от информацията на местните гумаджии които за да имат работа /// смяна на гуми 2 пъти в годината ... баланс.. нз си какво.

                    Пробвай някоя от посочените гори Модели/Марки всесезоннки или питай някой твой познат (който ги използва) и ще видиш за кавкво иде реч. ))
                    Най-малкото прочети мненията на хората от форума които ги карат тия гуми . не го приемай за истина на 100% но се замисли... неможе всички да преувеличаваме и лъжем в оценката си за тях... все пак с такива караме
                    ,,Всезонна гума не може да бие нито чисто лятна гума през топлото време нито зимна гума през студения сезон говоря за гуми от един ценови клас.Малко бременни жени няма.И онази приказка и аз мога и тати може ма козата си сака пръч

                    Коментар


                    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                      Първоначално публикуван от grand123 Преглед на мнение
                      Ауууу значи не си в час с нещата. Всесезонни гуми ... незнам какво разбираш под това. Но това са гуми като: Nokian WR G3, Vredestein Quatrac 3, Goodyear Vector4Seasons, Continental LX Sport, Pireli Scporpion All Seasons.

                      Това са такива гуми които са в пъти по-скъпи от средния клас Зимни или Летни за размера. Гуми които се препоръчват и ги карат в държави като КАНАДА където зимната гума е задължителна по закон.
                      Явно си се повилял както и много други от информацията на местните гумаджии които за да имат работа /// смяна на гуми 2 пъти в годината ... баланс.. нз си какво.

                      Пробвай някоя от посочените гори Модели/Марки всесезоннки или питай някой твой познат (който ги използва) и ще видиш за кавкво иде реч. ))
                      Най-малкото прочети мненията на хората от форума които ги карат тия гуми . не го приемай за истина на 100% но се замисли... неможе всички да преувеличаваме и лъжем в оценката си за тях... все пак с такива караме
                      Не знам до колко съм в час и дали съм заблуден но за нашия край в момента с 20см. сняг и продължава да го трупа НЕСТАВАТ а които иска да се не набутва два чифта джанти .Да позволявам си по нисък клас летни но с зимните не правя компромис не им ли се ''люпи'' грайфера и няма ли оставено место за шипове за мен не е зимна гума

                      Коментар


                      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        ......
                        Ако се загледате във всесезонните гуми - проблема не е само в 'химията' - тя се прави...

                        Първоначално публикуван от Karlos Преглед на мнение
                        ..... При положение живеейки в 2014г. време в което няма тайни за химия, технологии и др. ......Защо да не забъркат смес за зимно и лятно каране......
                        Ами защото освен химия - съществува и физика. Със все досадните си закони .

                        ... и щом не е тайна - аз умрем от любопитство да видим как в една гума са забъркали едновременно и лятна и зимна смеска !

                        .... и като как гумата разпознава кога пътя е изстинал ( и доколко ) , за да "заработи" на зимен режим и как пък пък познава кога да "превключи" на летен режим ?! Това от гледна точка на сили на сцепление .


                        ама то пак така де . "Защо да не забъркат..."

                        То и циганина така си мечтаел : "Ама пък ако се подкваси морето , а ? Що кисело млеко че рУчаме !"....
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                          Как се забъркват каучукови ,,смески'', че ми е любопитно...
                          Виден столичен ихтиолог

                          Коментар


                          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                            Да попитам: някой да е виждал да преобуват тирове?
                            Или като тръгнат от Скандинавия за Иран, примерно, къде ги сменят аджеба?

                            Коментар


                            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Да попитам: някой да е виждал да преобуват тирове?
                              Или като тръгнат от Скандинавия за Иран, примерно, къде ги сменят аджеба?
                              То и зАза от аватара е по-проходим с всесезонни отколкото кИата с зимни през зимата само на задно . Ама за това нищо не казваш !
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Да попитам: някой да е виждал да преобуват тирове? ...
                                А ти виждал ли си магистрала, блокирана за много часове от голям камион, който не може да издраска по снега?

                                П.П. Днес четем ...

                                Товарните автомобили на автомагистрала „Хемус“ в Софийска област и в участъка София - Самоков също се спират.

                                Автомобилите, пътуващи през проходите в Смолянска област трябва да бъдат с вериги, а товарните – без ремаркета и полуремаркета.

                                В Пловдивска област на пътя Асеновград в посока Бачково има паднали клони и свлачища, спират се временно тировете.
                                ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X