Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    А и времето ми е ценно, та да губя по половин ден всеки сезон.
    200 лв. съм "напред" на "Либито" от несмяна на гуми две години.
    150 лв. "напред" от несмяна година и половина на "Хемито".
    100 лв. "напред" от каране само със зимни 2 години ~ 22 000 км. на дрЪтия "Пасат".
    дЕлавера си е Зимни и летни гуми проимах на "Жигулата", когато истерията за абсолютната необходимост от такива така се развихри, че не издържах и аз на психоатаката, но с постоянно монтирани джанти и си ги сменях сам. После почнАх да имам "зимни и летни" коли. Сега с джипките че фанем херния да влачим по два комплекта гуми с джанти или трябва да ползвам "хотел за гуми", нали и такава екстра предлагат ? Някой знае ли колко струва ?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
      Не е хубаво човек да си противоречи. В другата тема от БФГ по-убаво (според теб) нема. Тук обаче се измяташ като чамова дъска..
      Не виждам с нещо да съм се изметнал! За моите нужди са повече от перфектни.
      Не съм дорасъл за бутонки или тракторки, за сега.

      Коментар


      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        Пенчоо, стига бе човек. На колко години и колко милион километра станаха тия АТ....

        Само да кажа, че може да караш и със сликове на снега, ако имаш желание. Въпроса е...Спира ли? Не. На заснежена улица /стръмна/ пак ги няма. А не е нужно да се ходи до княжево. Е в Гео Милев има няколко улички, дето искам да те видя как ще ги избуташ, като навали сняг. Вериги? Е....уникално смешно и смотано ще изглежда, сори.

        Коментар


        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Не виждам с нещо да съм се изметнал! За моите нужди са повече от перфектни.
          Не съм дорасъл за бутонки или тракторки, за сега.
          Кви бутонки бе човек, ти с тия накладки ше си върнеш КИА-та на скрап !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Не виждам с нещо да съм се изметнал! За моите нужди са повече от перфектни.
            Не съм дорасъл за бутонки или тракторки, за сега.
            Последно
            Пестиш ли от гуми:
            А:Да
            Б:Не
            БФГ са
            А:Върха на сладоледа
            Б:Стават,ама с вериги
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Никъде не твърдя, че са голяма работа. Просто при мен така се връзва сметката.
              Щото не съм виждал гума без шипове, дето да става за утъпкан сняг или лед.
              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Да! Говоря за цената за конкретната гума.
              А и времето ми е ценно, та да губя по половин ден всеки сезон.
              Като заидва зимата, присто мятам лопатата и веригите в багажника и не го мисля.
              Какво и е на цената на конкретната гума?!? Върти се около 300 лв, колкото са и други от по-известни марки.

              Като си избрал по икономически съображения (спестяваш от 2-и кат джанти и гуми) и съобразно твоята употреба на колата да караш целогодишно с АТ-та, вземи се спри и недей да ходиш като цветарка по темите да се правиш на голям разбирач и да агитираш в полза на "всесезонните" решения. Щото опитът ти е от АТ, които, за разлика от някои модели шосейни всесезонни със зимен уклон, са доста (някои и много) зле на хлъзгаво и заснежено, особено след първата зима.

              Ако живееш някъде по витошките квартали, ще те видя как ще спускаш и ще катериш всеки ден през зимата с АТ уличките по баирите, дето не снегорин да мине, ами и лопата сол/пясък няма кой да хвърли. Ако на всяко спускане и качване тръгнеш да слагаш вериги, загубата на време за сезонната смяна на гумите ще ти се види нищожна ...

              Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
              ... Е в Гео Милев има няколко улички, дето искам да те видя как ще ги избуташ, като навали сняг. ...
              Вярно. Имам една такава на 20 м. от блока. Даже лятото на сухо някои коли превъртат гуми. А като се заснежи с АТ-тата нямам шанс без включено предно.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                Пенчоо, стига бе човек. На колко години и колко милион километра станаха тия АТ....

                Само да кажа, че може да караш и със сликове на снега, ако имаш желание. Въпроса е...Спира ли? Не. На заснежена улица /стръмна/ пак ги няма. А не е нужно да се ходи до княжево. Е в Гео Милев има няколко улички, дето искам да те видя как ще ги избуташ, като навали сняг. Вериги? Е....уникално смешно и смотано ще изглежда, сори.
                Що бе, нека си пляска по Цариградско, околовръстното под Бояна, или по паветата на Бъкстон и Борис III като му харесва !
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Що бе, нека си пляска по Цариградско, околовръстното под Бояна, или по паветата на Бъкстон и Борис III като му харесва !
                  Да не искате да кажете, че в дълбок сняг зимната гума с многото ламелки е по-добра от агресивния грайфер + някоя и друга ламелка за цяр на АТ-то ? Моите наблюдения са други. Зимните гуми са по-добри на заскрежени, лекичко заснежени или с утъпкан сняг пътища. За преспи, непочистено и т.н., АТ със символа "връхче и снежинка" са по-добри.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Да не искате да кажете, че в дълбок сняг зимната гума с многото ламелки е по-добра от агресивния грайфер + някоя и друга ламелка за цяр на АТ-то ? Моите наблюдения са други. Зимните гуми са по-добри на заскрежени, лекичко заснежени или с утъпкан сняг пътища. За преспи, непочистено и т.н., АТ със символа "връхче и снежинка" са по-добри.
                    Колега, говорим за вериги и градско !
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                      Днес в 7 часа в моят квартал си беше Зима с дълбокият сняг (до 20 см на места иначе около 10-15), с падналите дървета и полегнали клони, със стръмните черни улички...
                      Та както си бях обещал излезнах на тест (на Кумхото М+S всесезонно чудо с което е обуто фиатчето) - първото впечатление - Зима си е Киша, пързаля се ... Но след като успешно качих всички стръмни улички без никакви проблеми (че и ги спуснах, с минимални приплъзвания ). То мога да заключа, че тази година това ще е гумата, тестовете продължават, за сега съм доволен!
                      Обаче докато тествах спрях на червен светофар, пред мен кола, а от дясно паркирал пасат или нещо подобно и изведнъж човечеца тръгва на заден ход и право в мен - свирках, но въобще няма мисъл - удар в калника (заден десен) Направо изтрещях

                      Коментар


                      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Да не искате да кажете, че в дълбок сняг зимната гума с многото ламелки е по-добра от агресивния грайфер + някоя и друга ламелка за цяр на АТ-то ? Моите наблюдения са други. Зимните гуми са по-добри на заскрежени, лекичко заснежени или с утъпкан сняг пътища. За преспи, непочистено и т.н., АТ със символа "връхче и снежинка" са по-добри.
                        Ако някои гуми трябва да се наричат зимни, то това са тези със планинския връх и снежинка. Някакво разминаване в понятията има. Трябва да се добави, че еврозимните гуми също са наричани зимни в България и Европа, но те не са точно зимни.

                        Коментар


                        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                          Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                          Ако някои гуми трябва да се наричат зимни, то това са тези със планинския връх и снежинка. Някакво разминаване в понятията има. Трябва да се добави, че еврозимните гуми също са наричани зимни в България и Европа, но те не са точно зимни.
                          Тия на Пенчо, когото насметохте са с връхче и снежинка. Аз също си карам "Либито" вече две години с такива. По-рано слагах зимни, но летните ми се износиха и взех БФГ АТ. Прочее и Тойо АТ на Гранд Черокито ми са с връхче и снежинка. Също ги карам целогодишно.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Да не искате да кажете, че в дълбок сняг зимната гума с многото ламелки е по-добра от агресивния грайфер + някоя и друга ламелка за цяр на АТ-то ? Моите наблюдения са други. Зимните гуми са по-добри на заскрежени, лекичко заснежени или с утъпкан сняг пътища. За преспи, непочистено и т.н., АТ със символа "връхче и снежинка" са по-добри.
                            Гледаш ли в каква тема пишеш? Темата е за "всесезонни" гуми, отделена от такава за АТ. Пък това с "агресивния" грайфер на АТ-тата е малко дискусионно. Ако говорим за Вранглер Дуратрак като АТ - да се съглася. Ама BFG и други АТ-та (като моето Кумхо АТ825) ...

                            Ако ще е само за дълбок неутъпкан сняг, аз избирам MT/R-а, спуснат до 1 или 0.8, пък Пенчо нек се пъне с BFG AT-то!
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Гледаш ли в каква тема пишеш? Темата е за "всесезонни" гуми, отделена от такава за АТ. Пък това с "агресивния" грайфер на АТ-тата е малко дискусионно. Ако говорим за Вранглер Дуратрак като АТ - да се съглася. Ама BFG и други АТ-та (като моето Кумхо АТ825) ...

                              Ако ще е само за дълбок неутъпкан сняг, аз избирам MT/R-а, спуснат до 1 или 0.8, пък Пенчо нек се пъне с BFG AT-то!
                              Е, не всички АТ-та са "всесезонни" според стереотипа, че трябва на всяка цена да има "връхче със снежинка". Пък ако набодеш шипове на МТ, може да стане и "зимна гума". Те май някакви руски гуми за кал имаха и дупки за шипове ?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                                Не дочетох в началото и това съм го пропуснал. Ударението беше поставено на "всесезонни". Щом има връхче, гумата е минала през тестове за сняг. Така че темата е минирана още от началото с този скрит въпрос - дали връхчето има връзка с резултатите от теста при сняг, или само показва че е имало такъв. Може при всесезонните да има занижение изисквания за това маркиране, примерно.
                                При това, което наричаме зимни, тези със снежинка са изтинските, другите не толкова.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X