Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    ...
    Ся, ако съветът е слагайте нови зимни гуми всяка зима (щото и такава тема имаше - че тригодишна гума е бомба, харакири, самоубийство и т.п.) и нови ниски пистарки с азот всяко лято, за да нарушавате правилата за движение - съгласен съм, по-безопасно ще ги нарушаваш с такива гуми. "Видинките" бяха лоши гуми - пукали са ми се в движение два-три пъти и т.н. Като се появиха вторите употреби "западно" при "демокрацията", ехе-е-е-е, направо се родих с едни "мишелинки" неизвестно на колко милиона км.
    Темата тук е за всесезонни гуми и такива гуми има, произвеждат се и се продават обявени като всесезонни. И не е вярно, че стават "само за Италия" и за страни, в които не вали сняг.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      ...
      Темата тук е за всесезонни гуми и такива гуми има, произвеждат се и се продават обявени като всесезонни.....
      Eпа като е за всесезонни , за чий чеп намеси "виденките" в спора ?!
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Абе не сте патили .
        Патил съм! Затова сега карам с два комплекта, но и минавам по 50 хил. на година и даже са ми по на сметка отколкото биха били всесезонните. Просто написах, че има някакъв финансов смисъл само при малки пробези. Но са компромис отвсякъде.
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
          Патил съм! Затова сега карам с два комплекта, но и минавам по 50 хил. на година и даже са ми по на сметка отколкото биха били всесезонните. Просто написах, че има някакъв финансов смисъл само при малки пробези. Но са компромис отвсякъде.
          Интересно ми е когато се е случил инцидента с всесезонните с които си бил (така поне разбирам) да споделиш ако е възможно каква МАРКА И МОДЕЛ са били те... защото имам силни съмнения ,че са били за всички сезони.

          Коментар


          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Eпа като е за всесезонни , за чий чеп намеси "виденките" в спора ?!
            Защото бяха... всесезонни ОфицЯлно за такива се продаваха. Също така в ръководствата на ладите и москвичите пишеше, че гумите, с които идва колата са за всички сезони - бяха някакви руски гуми. Ама сега ще питаш защо намесвам великите руски гуми в спора ?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              Първоначално публикуван от grand123 Преглед на мнение
              Интересно ми е когато се е случил инцидента с всесезонните с които си бил (така поне разбирам) да споделиш ако е възможно каква МАРКА И МОДЕЛ са били те... защото имам силни съмнения ,че са били за всички сезони.
              Не се е стигало до инцидент, успяхва да ги предотвратя инцидентите, но беше много некомфортно шофиране. Става дума за БФ Гудрич АТ за които се говори в тази тема. Няма нужда да ме убеждаваш в полза на които и да са всесезонни гуми - при всички случаи зимна и лятна гума с цената на хубава всесезонна ще са по-добри през своя сезон!
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                Тествай си гумите на сух сняг, не на киша, и пак ела.
                Аз обикновено съм с приблизително най-добрите гуми за сняг и за това така пиша. Евтини нови зимни също са добре на сняг. Различно е според условията, кое е евтино на гумата и кое е добро. Всесезонните са добри докато не стане дума за истинска зима без киша.
                10км. поледица брои ли се? (единствената излязла 4х2 кочинка беше с всесезонен Q3) Тая гума на 130км/ч няма аквапланинг при средно силен дъжд на магистрала. Коя зимна гума го може това? и струва под 130лв./бр. ?

                пп
                летни гуми в моите фирми съм забранил да се купуват.
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                  Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                  Не се е стигало до инцидент, успяхва да ги предотвратя инцидентите, но беше много некомфортно шофиране. Става дума за БФ Гудрич АТ за които се говори в тази тема. Няма нужда да ме убеждаваш в полза на които и да са всесезонни гуми - при всички случаи зимна и лятна гума с цената на хубава всесезонна ще са по-добри през своя сезон!
                  Както и предположих гумите с които си бил нямат нищо общо с всесезонните /All Weather tires/. То даже си пише АТ -за всички терени... не за всички сезони.
                  Можеш да си изтриеш предишния коментар...

                  Коментар


                  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Ся, ако съветът е слагайте нови зимни гуми всяка зима ...
                    Темата тук е за всесезонни гуми и такива гуми има, произвеждат се и се продават обявени като всесезонни. И не е вярно, че стават "само за Италия" и за страни, в които не вали сняг.
                    Ясно е, че подобен съвет, ако го има, не може да се разглежда сериозно.

                    А всесезонни гуми разбира се, че има. Със сигурност някои от тях в някои условия може и да се по-добри от някои зимни гуми. Лично на мен биха ми били интересни резултатите от тестове не на чисто нови гуми, а на такива, които са карани 1 година. Точно защото никой средностатистически шофьор не си сменя гумите ежегодно.

                    То първата зима и АТ-та ми, дето нямат никаква снежинка, си бяха съвсем добре. Ама само първата ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                      Някой има ли опит/мнение за VREDESTEIN QUATRAC 5 ?
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                        Все още ги има само в малките размери. Няма ги в размер за SUV. Предполагам по-добри от стария модел...

                        Коментар


                        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                          Когато в схемата са намесени:
                          1. Джанти екзотичен размер, струващи по 1000 лв. бройката нови и все още липсващи по автоморгите.
                          2. Гуми със същия екзотичен размер.
                          3. Вентили с датчици за налягане на гумите, които може да се строшат при демонтажа и монтажа на гумите на джантата, пък за втори комплект гуми с джанти (вж.т.1) трябва и втори комплект датчици, които не са евтини.
                          4. Ходене при дилъра за "прибавяне" на датчиците в софтуера на колата, всеки път, когато смениш комплекта колела, щото иначе пищи, че не ги разпознава и не ще да върви.
                          При това положение какъв е изходът ?
                          В заглавието на темата. Все повече на скъпи СУВ и други нови коли се заглеждам по гумите - ами от изброените по-горе в темата всесезонни такива са.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Когато в схемата са намесени: ...
                            Който си има брада, да й търси гребенче.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Който си има брада, да й търси гребенче.
                              Еми, намират си гребенче хората - всесезонни гуми.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Еми, намират си гребенче хората - всесезонни гуми.
                                Далеч съм от мисълта да отричам използването на всесезонни гуми. Всеки сам си прави сметката кой вариант отговаря най-добре на неговите потребности и възможности.

                                Просто спорът в тази и подобни теми е кое по-добро за зимните условия, а в дадения от теб пример изборът на всесезонни гуми се определя не от отговора на този въпрос, а от други обстоятелства (цената и неудобствата при използване на различни комплекти).

                                И аз в продължение на години съм си карал (с 5 наум) джипките през зимата с кални гуми не защото те са по-добри от зимните на пътя, а защото колите излизаха редовно и в гората.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X