Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    късмет и със здраве да си ги караш! сподели впечатления като им паднат новите власинки

    Коментар


    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
      късмет и със здраве да си ги караш! сподели впечатления като им паднат новите власинки
      странно, с тези власинки дано да е от тях/ губи сцепление на паветата
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        странно, с тези власинки дано да е от тях/ губи сцепление на паветата
        ич и не се надявай! По-скоро нещо с горния слой като се поизтърка може да се пооправи, ма и това не ми се верва...
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
          Каква е разликата между зимни и летни гуми.
          Откакто карам коли, гумите ги деля на нови и износени.

          И да припомня, че всеки форум има и образователен характер
          и знаещите да не се правят на велики.
          Който реши да обясни човешки, му благодаря предварително.
          Разлика и ма и то много голяма! Разликата се състои преди всичко в плътността на самия каучук, еластичността, и съдържанието на ламели, което при зимните гуми е до 60%. Зимната гума е с много мека консистенция и при температури под нулата дава много по добро сцепление , контрол и много по кратък спирачен път! До колкото лятната гума при температури около и под нула градуса става като парче пастмаса!!
          ОФА ДБ 2.3тд GSM:0879392939

          Коментар


          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            В допълнение на горното. Зимните гуми (тези за он-роуд) имат и доста по-агресивен грайфер - било под формата та блокчета, ламели или други форми. Летните обекновено имат само канали за оттичане на вода и са доста по-гладки на вид в сравнение със зимните.

            Коментар


            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              Vredestein Quatrac 3 Това е гумата за нашия климат. Истинска всесезонка за Лято/Зима. Карам с такива първа зима и съм с перфектни впечатления от нея . Все пак гумата е премиум (най-висок) клас. M+S и Снежинка (иконка) гарант за безпроблемно спиране на сняг и киша. За тръгването не говоря все пак се предполага ,че такива гуми се слагат на коли 4х4

              Коментар


              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                ... от която съм много доволен за автомобил

                KLEBER QUADRAXER


                определено е по-добра на вода от Vredestein Quatrac 3
                а мисля че и на сняг ще е по-добра. още е рано да се каже как е откъм износване.
                На сняг по-лесно поднася тази гума , но засега тя, Тойо и вредещайна са ми фаворити цена/възможности
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                  На предишната кола /Гранд Витара 2007г/ го играх филма с всесезонните гуми - бяха GoodYear Wrangler HP All Weather

                  На малко сняг и сухо студено време бяха ОК, но на СНЯГ поведението беше незадоволително /не копаят до твърдо, а замазват, спирането е удължено значително/ и то на автомобил с постоянно истинско 4х4, не он-деманд и т.н.
                  За "бонус" на една година /25000км/ се изтърка грайфера на половина /купих ги чисто нови есента и продадох колата с тях следващата година/...

                  Та за вбъдеще съм "против" всесезонните гуми - не са подходящи и за райони с по-топъл климат, защото се износват много бързо лятото!

                  За да не давам по 60лв на сезон за гумаджии, на всяка кола си взимам по 2 комплекта гуми с джанти и си ги сменям сам...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                    не са подходящи и за райони с по-топъл климат, защото се износват много бързо лятото!
                    този "проблем" го няма при:
                    1. Pirelli STR
                    2. Continental CrossContact LX Sport
                    както и посочения:
                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                    На малко сняг и сухо студено време бяха ОК, но на СНЯГ поведението беше незадоволително /не копаят до твърдо, а замазват, спирането е удължено значително/ и т.н
                    и точно тях бих препоръчал, изпробвано

                    Коментар


                    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                      С Пирели скорпион СТР съм 3-и сезон (вярно, че две от гумите смених поради скъсвания в отворен канал и в стърчаща тръба ) , но разлика с 3 годишните почти не се забелязва и поведението е същото.
                      Та за 3 години - перфектно зимно поведение, чудесни и през останалото време, с едно изключение - на мокър асфалт не държат на страни, но това се забелязва при по-високи скорости!

                      Коментар


                      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение

                        За да не давам по 60лв на сезон за гумаджии, на всяка кола си взимам по 2 комплекта гуми с джанти и си ги сменям сам...
                        Извинявай,ама как си балансираш гумите?
                        Пътят е целта.

                        Коментар


                        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                          Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
                          Извинявай,ама как си балансираш гумите?
                          Че какво да балансира?!? Просто си е взел 2 комплекта джанти и на едните са му монтирали летни, на другите - зимни гуми. Като дойде сезона просто сменя, без да има нужда да се занимава с демонтаж/монтаж на гуми. Това е по-добрата схема.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                            Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
                            Извинявай,ама как си балансираш гумите?
                            Гума се балансира само при монтаж на джанта. След това си е балансирана колкото и пъти да я качваш/сваляш на/от колата. Може да се разбалансира, само ако изпадне тежест, което не е толкова вероятно.
                            И аз съм с два комплекта гуми на джанти и си ги сменям сам. Не че толкова ми се свидят парите, които ще дам на гумаджията, но не обичам да завися от никого. Казвам: Днес ще сменя гумите и точка. Не ме вълнува каква е опашката пред всеки гумаджия в този момент. Този съвет ми го даде баш кварталния гумаджия. Каза ми: "Защо не си вземеш 2-ри комплект джанти и да не ме занимаваш с глупости. Така ще идваш само когато имаш проблем. Тогава имах Тигра и вторите джанти ми струваха само 100 лв. Усетих кефа срещу тази дребна инвестиция да не завися от никого. После приложих същата схема и върху джипката.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                              Не съм сигурен че думите са ти правилни,аз балансирам гуми през 20-30 хил. Разлика има и даже жената я забелязва
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                                Добре, допусни, че не съм прав. Обори ме!
                                Как се разбалансира гумо-джантата? Аз съм написал възможен сценарий - изпадат тежестите.
                                За това ли говориш или за друго?
                                Защото (според мен), ако не изгубиш нито една балансираща тежест, какво би разбалансирало гумо-джантата?
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X