Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    ааа кой ти е казал че колата е без значение - всички на задно горят на момента
    и аквапланинга не е 0, просто колата е управляема

    И не се бъзикам, на дъжд на магистрала много рядко карам под 120
    Последно редактирано от DBRS; 03-02-14, 22:34.
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
      Аз бях забравил как се държат зимно време гумите с шипове на пътя, /спомена ми е от "видинките" с шипове/, които ни спасяваха в лютата соц. зима, сега с Фулда Кристал-Иглу с шипове, разбрах че нищо старо не бива да се игнорира, защото МБ с тях се държи като кола с леко повишена проходимост....
      Само дето шиповете не са съвсем разрешени,ама карай..
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
        ааа кой ти е казал че колата е без значение - всички на задно горят на момента
        и аквапланинга не е 0, просто колата е управляема

        И не се бъзикам, на дъжд на магистрала много рядко карам под 120
        И аз съм така ма не намирам магистрали с 2 пръста вода по тях,не се сещам и за такива в България.Е някоя локва 10 метра която да се излизгаш може ма на 3 см със 120 и да няма аквапланинг..........давай да залагаме ако искаш.


        Не че нещо ма знаеш ли кой чете,ше се пребие някой келеш за няма нищо.


        Аз ако ти кажа,че на мокро с около 180 при леко скокче ми се включва асра или по нашенски ми превъртат задните гуми с почти нови ултрасупердупер ще ми повярваш ли?Няма да го споменавам,но и аз мислех,че поне над 150 изключва ма не е така,превъртат си еле с педала в ламарината.На мокро говоря,на 2 пръста вода няма предно няма задно,грайфери ти не е толкова дълбок,че да отводи водата където и да е,скоростта бакшиш па за скокчета да не говорим.

        Скокчето с дебелия от подписа,какво да му сложа,че грайфера да е поне 4 см?

        За идея само - ако можеш да бягаш със 110 и имаш крак над 40 то ще си в състояние да бягаш по вода ма не е по темата и това аз поне не го мога,пробвано.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          И аз съм така ма не намирам магистрали с 2 пръста вода по тях,не се сещам и за такива в България.Е някоя локва 10 метра която да се излизгаш може ма на 3 см със 120 и да няма аквапланинг..........давай да залагаме ако искаш.
          Така е, горе долу само в българия имаме такива екстри и дори и тук си прав че локвата е макс 10м. даже по-скоро е 9м


          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Не че нещо ма знаеш ли кой чете,ше се пребие някой келеш за няма нищо.
          И това е така, та требе на маса

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          ...
          За идея само - ако можеш да бягаш със 110 и имаш крак над 40 то ще си в състояние да бягаш по вода ма не е по темата и това аз поне не го мога,пробвано.
          Винаги слагам най-тесните гуми които са за модела.

          за приплъзването: със зимни гуми на едно тойоте се размигаха лампичките на сухо, същата кола с всесезонни клеберки на същото място и на мокро, нямаше такова нещо.
          Поведението на мокро за мен е по-важно от това на сняг. Това е.
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            Вчера се качих на Витоша да покараме ски. Още на втория - третия обратен завои с заледени павета (Имаше Голяма табела "В природен парк Витоша не се ползват химикали" или нещо подобно ) предницата леко започна да изпуска, но напълно контролирано си минах завоя в моята си лента! И си викам "ми трети сезон всесезонни гуми"... Чак след няколко изпреварвания се усетих че карам с 30-40 км по-бързо от Всички останали на пътя (80-100)

            Коментар


            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
              .....ааа кой ти е казал че колата е без значение - всички на задно горят на момента
              .....
              Я ! Поредната легенда !
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                Недозавиването е явен недостатък на задното още откакто пуснаха предното (едни полиции им се е наложило да купуват ситроени по случая)

                ето картинка, като сложиш векторите на силите на колелата, е очевидно, че предното е с предимство

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:understeer-closeup.png
Прегледи:1
Размер:16.3 КБ
ID:5560813

                по магистралата при дъжд ефекта е виден с просто око - всички със задно резко отбиват в дясно или се качват на мантинелите
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                  Проблемът на задното е най-вече тръгването от спрял и маневрите в тесни места - като навиеш волана и "нема тръгване"... Имах една омега с нови всесезонни гудиър-ки... Вървеше като танк, но на платения паркинг ми се падна тясно място и почти всеки ден като имаше сняг/лед беше кошмар...
                  Иначе при 30-40кмч и нагоре не са толкова зле...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение

                    по магистралата при дъжд ефекта е виден с просто око - всички със задно резко отбиват в дясно или се качват на мантинелите ......
                    Ами да ти кажа , за 33 години "шифьорски" стаж по пътищата съм се нагледал на качени и по мантинели и по дървета , че и съм вадил забити под камиони какви ли не . И с предно и със задно.

                    За недозавиването на задното не ми станА ясно . Въпреки че когато аз съм учил сили на сцепление и вектори на скорост , ти си си играл с камиончета в пясъка Може би е характерно баш за Ситроен . Не знам . Аз от почти 20 години карам само Мерцедес . При него "недозавиване" не се наблюдава . Това ти го гарантирам
                    Също така ти гарантирам , че със 120 км. по път , залят от порой ( подобно на това за което говориш) , ама не просто локва , а от Бургас до Петолъчката , проблем с аквапланинг не се наблюдава.

                    Първоначално публикуван от grand123 Преглед на мнение
                    Иронията е хубаво нещо. Не съм разбирач. Дори от скоро карам с всесезонни. Еми специално Quatrac3 е по-добър на условията в момента от евтина зимна гума. Не компромис , а по-добър. Така ,че не виждам смисъл от зимна в моя случай.
                    Твоя случай си е съвсем индивидуален .
                    Не е моя работа , а и нямам нищо против да караш с каквото си пожелаеш . Обаче , когато говориш за "тия" вече е съвсем друго . Сред "тия" има хора , които са го минали тоя път отдавна . Че и по няколко пъти

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Ами да ти кажа , за 33 години "шифьорски" стаж по пътищата съм се нагледал на качени и по мантинели и по дървета , че и съм вадил забити под камиони какви ли не . И с предно и със задно.

                    За недозавиването на задното не ми станА ясно . Въпреки че когато аз съм учил сили на сцепление и вектори на скорост , ти си си играл с камиончета в пясъка Може би е характерно баш за Ситроен . Не знам . Аз от почти 20 години карам само Мерцедес . При него "недозавиване" не се наблюдава . Това ти го гарантирам
                    Също така ти гарантирам , че със 120 км. по път , залят от порой ( подобно на това за което говориш) , ама не просто локва , а от Бургас до Петолъчката , проблем с аквапланинг не се наблюдава.
                    Аааа , забравих само да добавя : през лятото и личните ми и служебни автомобили се обуват с гуми за дъжд .


                    Сори за спама.
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-02-14, 18:40. Причина: Сливане на последователни публикации
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      За недозавиването на задното не ми станА ясно
                      Нали обикновено презавиват "задноприводните" ?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                        значи F1 болида на Мерцедес има проблеми с недозавиването, но серийната кочинка не

                        и като гледаме векторите на колелата, задните колела не натискат по тангентата?
                        Спор няма, че Мерцедес много добре са компенсирали много неща, ама не случайно ксантия актива ги бие като маче у дирек


                        ако пуснат гуми за мъгла със сигурност и те ще имат фенове

                        пп
                        би трябвало гумите да имат хатактеристика кг/см2 налягане в/у асфалта при което са най-ефективни , ама никъде не съм попадал на такива данни
                        Последно редактирано от DBRS; 04-02-14, 16:42.
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                          Недей бе човек,жена без цици и кола без кардан..........ако беше по-добре то всички истински да са с предно ма на,не са.Предно,задно,средно .......няма значение,скорост,дьлбочина на ловката и висоина с ширина на шарката на протектора,другото е алабала.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                            Не зная Вредщтайна що го споменавате изобщо в тая тема.Чисто зимна гума с много компромиси.Дърпа задоволително само първата година,спира зле.На втората година дърпа зле и спира зле.Пълна трагедия.Карам ги 3-сезон сега ги подарявам.Като протектор не мърдат много ама..повече нищо.Лично за мен не си заслужава парите.
                            Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                            Disco 1 бекъп
                            Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                            Коментар


                            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                              Истината е спомената няколко пъти в тази тема . Всесезонните гуми са разумен компромис за хората избягващи екстремните пътувания в тежки зимни условия и като цяло са подходящи за нашите климатични условия ! Естественно по-добре е зимата в планината и лятото на плажа да си с подходящите обувки ,но това не значи останалите да си изхвърлят маратонките.

                              Коментар


                              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                                ......значи F1 болида на Мерцедес има проблеми с недозавиването, но серийната кочинка не .....
                                и като гледаме векторите на колелата, задните колела не натискат по тангентата?
                                Спор няма, че Мерцедес много добре са компенсирали много неща, ама не случайно ксантия актива ги бие като маче у дирек
                                ......

                                Да щеш да не намесваш Ф1 тук , а ? Поне докато Ксантия не влезе там , за да видим къде е мачето и къде е дирека . И без друго спама си ни е достатъчен .
                                ... и да ти кажа , ако не знаеш : Мерцедеса хич не е кочинка

                                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                                ......
                                ако пуснат гуми за мъгла със сигурност и те ще имат фенове

                                ......
                                За сега има пуснати само фарове за мъгла. Гумите за мъгла са единствено плод на остроумие на някои колеги от Форума. ... което уважавам , ама не го виждам като аргумент в темата .

                                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                                ....
                                би трябвало гумите да имат хатактеристика кг/см2 налягане в/у асфалта при което са най-ефективни , ама никъде не съм попадал на такива данни .....
                                Ами не . Не би трябвало . Затова и никъде няма да попаднеш на такава характеристика по ред причини .... хеле пък производителя да го пише на гумата
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 8 потребители онлайн. 0 потребители и 8 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X