Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    Аз не коментирам тестове на конкретни модели гуми. Става дума за термините "всесезонни" и "всетеренни". Една гума се определя като лятна/зимна/всесезонна и/или за пътища/извън пътища/всетеренна от производителя, а не от тестовете, проведени с тази гума от други компании и хора.
    Определенията "всесезонни" и "всетеренни" не са еквивалентни, но и не се изключват. Една всетеренна гума може да е лятна, но може и да е всесезонна и това се определя от производителя, а не от тестери на гуми.
    Разбира се, като вземем да сравним 2 произволни марки всесезонни гуми, те ще имат различни показатели. Да допуснем, че показателите на едната марка са по-добри, а на другата са по-лоши. Това не значи, че гумата с по-лоши показатели не е всесезонна.
    Хайде сега пак виж ти какво си писал:
    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
    Забравете за АТ-то, като всесезонна гума. Тя просто не е такава.
    И за да не съм голословен, ще те оборя с пример втори път:
    Bridgestone Dueler A/T 694
    Ето какво пише там:
    Type | All Season
    You have all-terrain capability, thanks to...
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • #47
      От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
      Аз не коментирам тестове на конкретни модели гуми. Става дума за термините "всесезонни" и "всетеренни". Една гума се определя като лятна/зимна/всесезонна и/или за пътища/извън пътища/всетеренна от производителя, а не от тестовете, проведени с тази гума от други компании и хора.
      Определенията "всесезонни" и "всетеренни" не са еквивалентни, но и не се изключват. Една всетеренна гума може да е лятна, но може и да е всесезонна и това се определя от производителя, а не от тестери на гуми.
      Разбира се, като вземем да сравним 2 произволни марки всесезонни гуми, те ще имат различни показатели. Да допуснем, че показателите на едната марка са по-добри, а на другата са по-лоши. Това не значи, че гумата с по-лоши показатели не е всесезонна.
      Хайде сега пак виж ти какво си писал:

      И за да не съм голословен, ще те оборя с пример втори път:
      Bridgestone Dueler A/T 694
      Ето какво пише там:
      Type | All Season
      You have all-terrain capability, thanks to...
      Не убеждавам никого. Става въпрос за друго. При тези метео условия с 2 дни сняг досега (и не повече от 10-15 до края на годината), при тези температури и амплитуди просто няма смисъл, лично се убедих. Чак пожари и то в планината от сушата.
      Добрите всесезонни гуми са по добри от средните зимни - примери доста. т.е. "почти цяла зима пътищата са предимно сухи или мокри - а на такава настилка всесезонното Пирели (моето е такова) спира 10 пъти по-добре от зимна гума."
      http://mail.dir.bg/~tkm_digital/AllSeason.pdf
      "Когато след гуми за мъгла си монтираш BF Goodrich A/T, сигурно ще ти се сторят феноменално добри.
      Но когато на един полигон в Швеция при дебел сняг и минус пет градуса минеш по трасето, измерят ти спирачния път и се вържеш за кантара (дето мери теглителната сила) с един и същ Туарег, обут последователно с летни, зимни, евтини зимни, няколко модела всесезонни и AllTerrain гуми и после всичко това се повтори и на суха и мокра настилка на Contidrom до Хановер, веднага ще направиш разликата. Човека когото цитирам редовно е участвал в тези тестове и ЛИЧНО се е убедил в ОГРОМНИТЕ недостатъци на А/Т гумите при всички други настилки освен кал."

      Така, че, точно тестовете не са за пренебрегване. Правят се от независими екипи от специалисти, които не само държат на името си, но и са доказали компетентноста си и са сравнително обективни. Направени са технически грамотно и максимално близко до лимита.
      За примера ти: До миналата година карах на единия джип точно с Bridgestone Dueler A/T 694 на сняг са просто... слаби. Кофти сцепление, кофти управляемост, дълъг спирачен път. На кал и мочурливо пак доста зле, добри на асфалт и сух черен път.

      Коментар


      • #48
        От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        приложените линкове водят към Bridgestone 695, който е различен от Bridgestone 694

        Карам си 694, и съм достатъчно доволен от тях, бих купил отново такива - 265/75/15

        Коментар


        • #49
          От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          Аз също съм се насочил към скорпионите стр. по препоръка на колегата Carburettor малко трудно се намира моя размер особено като гледам да ги взема и с някоя отстъпка Също като колегата ivied за мен два чифта - летни и зимни гуми вече е безсмислено предвид зимата която имаме в Пловдив и неумението ми да карам ски Много важен фактор за мен обаче е и гумата да е безшумна, японецо си е оставил ръцете с обезшумяването на ЦРВ и сегашните ми гуми яко ме дразнят на магистрала, и в този ред на мисли искам да питам грайфера на гумата и предназначението и играе ли роля за разхода на гориво? моите са Континентал крос контакт АТ М+S дали големите им граифери гълтат повече гориво?
          Е такива са: http://www.online-tyres.com.au/conti...t-at-3076.html
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

          Коментар


          • #50
            От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            Още един много интересен тест (проведен в Северна Швеция):
            http://www.autobild.de/bilder/allrad...st-443699.html
            Сравнение точно м/у зимни и всесезонното Пирели STR. Много интересни са резултатите на мокро. Най-тихи са Ханкуук. Драстични разлики между евтините и скъпите зимни гуми.
            Заключението е, че една добра всесезонна гума може да бъде не само достатъчно добра, но и съпоставима на сняг със зимните. При всички други условия ги превъзхожда.
            Последно редактирано от ivied; 01-12-11, 16:49. Причина: Северна Швеция

            Коментар


            • #51
              От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              Кои Ханкок е най тих че не разбирам немски
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

              Коментар


              • #52
                От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                Кои Ханкок е най тих че не разбирам немски
                Hankook Icebear W300. (вече има нов модел W310)
                Тук ще намерите повече подробности от теста:
                http://www.autobild.de/artikel/winte...st-443699.html
                "Sein Schneebremsweg aus Tempo 50 ist mit 24,5 Metern lediglich einen halben Meter länger als der des Besten in dieser Disziplin, des Continental CrossContact Winter."
                За STR-a: "Техния спирачен път на сняг от 50 км. е 24,5 м., само половин метър по-дълъг от най-добрите в тази дисциплина, Continental CrossContact Winter"
                "Der Sommerreifen beneutigte mehr als den doppelten Bremsweg des schlechtesten Winterreifens."
                Летните гуми имат повече от два пъти по-дълъг спирачен път на сняг от "лошите"/евтините зимни и т.н.
                Има и други много интересни подробности в този тест.
                Последно редактирано от ivied; 01-12-11, 20:38. Причина: нов модел W310

                Коментар


                • #53
                  От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                  Колеги темата е интересна ,но кой от вас кара НОВИ гуми . Старата зимна гума спира пъти по-добре от нова лятна . И то през лятото . Ако карате 2-ра ръка карайте по нежните М+S а да е тихо и това е.Според мен и моя опит с забележката , че зависи за какво и къде си караш жипкатаа...

                  Коментар


                  • #54
                    От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                    От 100 теста за гуми 100 различни извода - според зависи кой е спонсораА зимни гуми през лято не е на сметка да се карат че свършват бързо.
                    Grand Vitra ddis 2008
                    SEAT Althea XL tsi 2010
                    Mitsubishi Canter

                    Коментар


                    • #55
                      От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                      Първоначално публикуван от poni Преглед на мнение
                      Колеги темата е интересна ,но кой от вас кара НОВИ гуми . Старата зимна гума спира пъти по-добре от нова лятна . И то през лятото . Ако карате 2-ра ръка карайте по нежните М+S а да е тихо и това е.Според мен и моя опит с забележката , че зависи за какво и къде си караш жипкатаа...
                      Обратно - зимните гуми се държат в пъти по-зле на сухо и на мокро от летните. Тук по-скоро възниква въпроса: Колко истински зимни са зимните гуми от ниския ценови клас? Става дума за "драстични разлики"! Подробно се изяснява например защо американския Cooper Discoverer M+S са пълно разочарование (чак "катастрофални") и/или защо тайванския Maxxis не са чак такова... При положение, че разликата в цената за моя размер гуми (235/70/16) например е: никаква, малка или...
                      PIRELLI Scorpion STR - 226 лв - 250 лв.
                      COOPER Discoverer M+S - 249 лв.

                      HANKOOK Winter I*cept evo W310 - 250 лв.

                      VREDESTEIN Wintrac 4 Xtreme - 270 лв.

                      или АБСУРДНА
                      MAXXIS MA-SW - 286 лв.
                      PIRELLI Scorpion Ice & Snow - 285 лв.
                      CONTINENTAL CrossContact Winter - 467 лв. !!!

                      Иначе и на децата, вече би следвало да е ясно, че добре направените всесезонни гуми от реномирана марка, могат да бъдат повече от достатъчни, дори и за хора с претенции. А в тестовете са такива.
                      Последно редактирано от ivied; 01-12-11, 21:32. Причина: разлика в цената - никаква или абсурдна

                      Коментар


                      • #56
                        От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                        Абрее, момци я кажете нещо е за тея евтини гуми
                        http://www.tirerack.com/tires/tires....el=Grabber+UHP
                        интересното е че къстъм ревютата не са никък лоши, ама то де вика колегата 100 въпроса 100 отговора, някои има ли наблюдения към тая марка, цената с отстъпка е около 114 лева доста примамливо на фона на 214 за пирели
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                        Коментар


                        • #57
                          От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                          Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                          Абрее, момци я кажете нещо е за тея евтини гуми
                          http://www.tirerack.com/tires/tires....el=Grabber+UHP
                          интересното е че къстъм ревютата не са никък лоши, ама то де вика колегата 100 въпроса 100 отговора, някои има ли наблюдения към тая марка, цената с отстъпка е около 114 лева доста примамливо на фона на 214 за пирели
                          Пипал съм такива. Доста на найлон докарват.

                          Коментар


                          • #58
                            От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                            днес сложих Nankang225/65/17 с уговорката ако не ми харесат до 15-20 дена да ги сменя с Мишелин латитуде крос + разликата 200ЕОт утре започвам тестоветеда видим тия кореици какви ги правят..............
                            Grand Vitra ddis 2008
                            SEAT Althea XL tsi 2010
                            Mitsubishi Canter

                            Коментар


                            • #59
                              От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                              Абреее къде дават такива опции и аз жизнено се нуждая от такава
                              Бе ти кат каза нанканг е тва го вземам за 91 лев е бати http://www.nankang.com.tw/home.php?f...1&no=13&pno=26
                              чак ме сърбят ръцете, хаиде ходи тестваи и кажи шумни ли са
                              Последно редактирано от zero; 02-12-11, 19:14.
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                              Коментар


                              • #60
                                От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                                Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                                Абрее, момци я кажете нещо е за тея евтини гуми
                                http://www.tirerack.com/tires/tires....el=Grabber+UHP
                                интересното е че къстъм ревютата не са никък лоши, ама то де вика колегата 100 въпроса 100 отговора, някои има ли наблюдения към тая марка, цената с отстъпка е около 114 лева доста примамливо на фона на 214 за пирели
                                Пласмаса... Типично евтина лятна гума...

                                Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                                Абреее къде дават такива опции и аз жизнено се нуждая от такава
                                Бе ти кат каза нанканг е тва го вземам за 91 лев е бати http://www.nankang.com.tw/home.php?f...1&no=13&pno=26
                                чак ме сърбят ръцете, хаиде ходи тестваи и кажи шумни ли са
                                Размер, цена? Всесезонни, зимни?
                                Щото на колегата с този размер: 200 лв. за... Nankang 225/65/17 ми се вижда...
                                Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
                                днес сложих Nankang225/65/17 с уговорката ако не ми харесат до 15-20 дена да ги сменя с Мишелин латитуде крос + разликата 200ЕОт утре започвам тестоветеда видим тия кореици какви ги правят..............
                                В момента цените и на всесезонните и особено на зимните са... доста нанагоре. Къде ли е зимата?
                                И точно - ако в такъв момент, трябва да сменям гуми - пак бих заложил на "истинските" марки всесезонни - 3-4 са! А съм и пристрастен вече към STR-a... (Но с тях само на 100% асфалт - за офф роуд не стават / ако това не е станало ясно/ за там съм с други)
                                Последно редактирано от ivied; 02-12-11, 21:37. Причина: всесезонни, зимни, цените

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X