Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    и аз гледам какво е дал производителя.................на колата, примерна картинка

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:label2b.jpg
Прегледи:1
Размер:112.6 КБ
ID:5568568
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      Тия показатели какво всъщност означават - че толкова трябва да бъде налягането, мерено при НАТОВАРЕНА кола или помпаш с такова налягане, да показва при ПРАЗНА кола, ако имаш намерение да я натовариш според картинката ?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        Това не е точно, а приблизително.

        Произвелия колата не може да знае каква точно ще е гумата.
        тая таблица е полезна за съотношенията при натоварване с колко да променяш,

        а вредещайската е само за вредещайнските гуми
        Последно редактирано от DBRS; 04-03-14, 19:18.
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение

          Каква е разликата в размерите 31х10.5R15 и 31х10.50R15?

          И въпросната нула нула ли е или О?
          Ще взема да пусна една нова тема по въпроса..

          Коментар


          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Ще взема да пусна една нова тема по въпроса..
            Това за коя марка гуми
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Ще взема да пусна една нова тема по въпроса..
              Не виждам каква разлика може да има между 10.5 и 10.50, освен като начин на изписване (с или без нулата).
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                Така...
                Гледам си един сайт за части и гуми - сайта е български, и скрийншотове от него са пуснати в друга тема за гуми ( не знам доколко е редно - аз от там научих за него)
                И гледам, че има анонсирани и двата размера, като във всеки един от тях гумите на различните производители са доста различни, и препокриване няма.
                Явно според тези търговци разлика има, и затова питам каква е тя.

                бе кво да се правя на интересен, ето тук ги гледам тия разлики

                Коментар


                • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  Така...
                  Гледам си един сайт за части и гуми - сайта е български, и скрийншотове от него са пуснати в друга тема за гуми ( не знам доколко е редно - аз от там научих за него)
                  И гледам, че има анонсирани и двата размера, като във всеки един от тях гумите на различните производители са доста различни, и препокриване няма.
                  Явно според тези търговци разлика има, и затова питам каква е тя.

                  бе кво да се правя на интересен, ето тук ги гледам тия разлики
                  никаква логика няма
                  10.5 в случая е ширината на гумата в инчове и все тая колко нули има след 5-цата, все са 10 инча и половина
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    никаква логика няма
                    10.5 в случая е ширината на гумата в инчове и все тая колко нули има след 5-цата, все са 10 инча и половина
                    Бе това за нулите след запетаята си спомням, че учителката го разправяше, па и после в ВМЕИ-то някой разправяше същото..
                    Ама тия пичове много силно ме объркаха - аз за това питам - може да има някакъв пиниз, дето е силно неизвестен, и може да е неизвестен само на мен. Затова питам..
                    Ама като гледам каква е активността по въпроса...явно пиниза е световнонеизвестен, или тия момци са силно и далеко не в час с това, дето купуват и продават..
                    Що ли не взема да им мейлна едно куестънче, да скивам? Може пък да знаят.....

                    Коментар


                    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      Бе това за нулите след запетаята си спомням, че учителката го разправяше, па и после в ВМЕИ-то някой разправяше същото..
                      Ама тия пичове много силно ме объркаха - аз за това питам - може да има някакъв пиниз, дето е силно неизвестен, и може да е неизвестен само на мен. Затова питам..
                      Ама като гледам каква е активността по въпроса...явно пиниза е световнонеизвестен, или тия момци са силно и далеко не в час с това, дето купуват и продават..
                      Що ли не взема да им мейлна едно куестънче, да скивам? Може пък да знаят.....
                      е, аз до ВМЕИ не стигнах, не за друго, ми щото не пробвах
                      мелни и после дай отговора тук, особено ако има разлики
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                        е, аз стигнах, щото пробвах три пъти...
                        и до дипломиране стигнах - от първия опит, че и малцината, дето не ме знаеха, казали били, че съм зубрач - заради оценката..

                        Ще постна отговора, естествено!

                        Коментар


                        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Тия показатели какво всъщност означават - че толкова трябва да бъде налягането, мерено при НАТОВАРЕНА кола или помпаш с такова налягане, да показва при ПРАЗНА кола, ако имаш намерение да я натовариш според картинката ?
                          Мислиш ли, че манометърът ще покаже различно налягане в зависимост от товара? При натоварена кола гумите трябва да са по-напомпани за да не се прегъва прекалено бордът им (води до прегряване на гумите и преразход на гориво).
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                            Мислиш ли, че манометърът ще покаже различно налягане в зависимост от товара? При натоварена кола гумите трябва да са по-напомпани за да не се прегъва прекалено бордът им (води до прегряване на гумите и преразход на гориво).
                            Мисля, по аналогия с балон, върху който седнеш например - със сигурност увеличаваш налягането в него и той затова се спуква в един момент. Затова питам. Има логика в това за бордовете. Значи се помпат гумите на празен автомобил, ако имаш намерение да го товариш повече ?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                              Абе глупости на търкалета. Какви коли, какви цолажи, какви гуми карате. Да карате автомобили тип Бентли,Бугати, Ферари да ви интересува дали е на 4.1 или 4.2 атмосфери. Ама са на 15ка гума ... която един път вдигате в месеца над 120 км/ч. и колата ви е фабрично ограничена на 160км /ч .... колкото пише на вратата или в интернет (производител гума) толкова ги помпайте. ))))

                              Коментар


                              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                                вие с това налягане и тези атмосфери... направихте темата "манометрично-атмосферна"...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X