Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Песъкоструйни пистолети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Песъкоструйни пистолети

    Подходящия пясък е сух, с определена едрина(0,4-0.6мм). Такъв в Русе няма, но на 30км се намира в изобилие.
    [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

    Коментар


    • От: Песъкоструйни пистолети

      Здравейте,
      Някъде наблизо около Русе или Разград или просто между двете населени места се добива кварцов пясък.
      Най-добрия за твойте нужди.
      Задължително трябва да е сух!!!!
      АИГ-Заваряване ООД
      Производител на заваръчни апарати "DEL"
      http://www.aigwelding.com
      0889 522 036

      Коментар


      • От: Песъкоструйни пистолети

        Каолиново е мястото за което говори AIG. Цък. Потърси из нета, има една друга фирма, която продава и медна шлака на по-ниски цени. Медната шлака е по груба, по твърда и може да се ползва повторно след съответното третиране.
        I get High by going Down

        Коментар


        • От: Песъкоструйни пистолети

          ето и друг добър вариант на род крафт Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0693.jpg
Прегледи:1
Размер:150.6 КБ
ID:5355730единствен недостатък пясъка се сбива от формата на съда трябва да е конус а не цилиндър за лесното оттичане на абразива

          Коментар


          • От: Песъкоструйни пистолети

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Build Your Own Sand Blaster.jpg
Прегледи:1
Размер:89.5 КБ
ID:5355732Натиснете снимката за да я уголемите

Име:77166_sand-blst_lg (1).gif
Прегледи:1
Размер:42.5 КБ
ID:5355733Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3_2704_sand_blaster_005.jpg
Прегледи:1
Размер:29.4 КБ
ID:5355734

            Коментар


            • От: Песъкоструйни пистолети

              Първоначално публикуван от metalsmith Преглед на мнение
              ето и друг добър вариант на род крафт [ATTACH=CONFIG]429441[/ATTACH]единствен недостатък пясъка се сбива от формата на съда трябва да е конус а не цилиндър за лесното оттичане на абразива
              Здравейте, имате ли отзиви за специално тази песъкоструйка от снимката. Достъпна е за 200лв., дюзите били по 15-20лв. обикновенна керамика както ми казаха. Имам компресор с 470л входящ дебит на абак, да ли ще смогна да сваля стар лак/прахова боя от 4 джанта за 1-2 часа?

              Коментар


              • От: Песъкоструйни пистолети

                Без никакъв проблем, само си пресей пясъка през сито, а ако намериш кварцов още по добре. Отвора на дюзата май беше 6мм и след като излъскаш джантите ще стане 8мм (затова и аз си купих повече дюзи) но така или иначе това си е любителски пясъкоструй за по дребни работи

                Коментар


                • От: Песъкоструйни пистолети

                  Имам и друга възможност на подобна цена: пистолет с волфрамкарбидна дюза 7 мм, въздушна дюза 3 .5 мм - моделът е GX http://www.contracor.eu/abrasive/blastguns/GX.html
                  Може би този вариант е по удачен най-малкото заради дюзата? Някой има ли отзиви за тази фирма?

                  Коментар


                  • От: Песъкоструйни пистолети

                    Колега минах по тоя път.Ето малко кадри от прохождането(сигурно си чел цялата тема)ето на тази страница.Виж където съм поместил снимки.
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=34371&page=7
                    Пистолета на АЕйнхел който ползвах е точно копие на Родкрафт.Предполагам че и дюзите ще са същите.Приятел стругар ми направи 20-тина броя за половин час от най обикновено желязо.Резултата-1 джанта/1-дюза ама пък са ми без пари и вършат работа.
                    Ползвах същата компресорна глава работи компресорчето без проблем само че не спира да почива и за 20 мин работа почва да грее яко и спираш да почиваш.Купуваш си от практикер такъв пищов за 30лв, една кофа за 2лв и газ.ще върши същата работа като Родкрафта.
                    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                    Коментар


                    • От: Песъкоструйни пистолети

                      Ето още един вариант на хоби-пистолет.
                      Самият пистолет е купен от Бриколаж за около 30 - 40 лв., но му преправих дюзата. Оригиналната я замених с бренер за аргонов апарат (на цена 8 лв.) и съответно направено за него приспособление (държач), което всеки стругар може да направи за около 10 - 15 лв.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-14 10.42.21.jpg
Прегледи:1
Размер:45.3 КБ
ID:5392140Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-14 10.42.42.jpg
Прегледи:1
Размер:76.4 КБ
ID:5392141Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-14 10.43.21.jpg
Прегледи:1
Размер:62.4 КБ
ID:5392142Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-14 10.44.36.jpg
Прегледи:1
Размер:63.1 КБ
ID:5392143Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-14 10.46.04.jpg
Прегледи:1
Размер:52.6 КБ
ID:5392144Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-14 10.46.56.jpg
Прегледи:1
Размер:77.3 КБ
ID:5392145Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-14 10.47.20.jpg
Прегледи:1
Размер:71.7 КБ
ID:5392146Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-14 10.48.01.jpg
Прегледи:1
Размер:83.5 КБ
ID:5392147
                      За сега съм доволен от резултата. Не ми се е налагало да сменям бренера.

                      Коментар


                      • От: Песъкоструйни пистолети

                        Първоначално публикуван от PlamPet Преглед на мнение
                        Ето още един вариант на хоби-пистолет.
                        Самият пистолет е купен от Бриколаж за около 30 - 40 лв., но му преправих дюзата. Оригиналната я замених с бренер за аргонов апарат (на цена 8 лв.) и съответно направено за него приспособление (държач), което всеки стругар може да направи за около 10 - 15 лв.
                        [ATTACH=CONFIG]473346[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]473347[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]473348[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]473349[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]473350[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]473351[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]473352[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]473353[/ATTACH]
                        За сега съм доволен от резултата. Не ми се е налагало да сменям бренера.
                        Какъв е вътрешния диаметър на бренера?
                        [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                        Коментар


                        • От: Песъкоструйни пистолети

                          Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
                          Какъв е вътрешния диаметър на бренера?
                          Ето схемата, която съм си направил тогава и по която съм ги изработилНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:65.8 КБ
ID:5392420
                          С червено е пистолетът, който не е пипан.
                          Разбира се може да се направят и някои промени. Например, дюзата на въздушния струйник, която съм записал, че е 1 мм, но това е само защото компресорът ми е слаб. Този отвор спокойно може да се увеличи на до 2 - 2,5 мм. Може да се отнеме и от дебелината на стените, за олекотяване. и Т. н.
                          Само да добавя, че бренерът има резба, която трябва внимателно да се окърти - виж снимките в предния пост.
                          Успех!
                          Последно редактирано от PlamPet; 20-07-12, 17:47.

                          Коментар


                          • От: Песъкоструйни пистолети

                            Здравейте на всички ! В мнго напреднала фаза на хоби пясакостуен апарат съм и единственото нищо което ме тормози , е мисълта за дължината на маркуча . В смисъл Каучук Перник е ОК , цената е ОК , но колко дълъг може да бъде ( 3 м - 6 м ) . Притеснявам се , че ако е много дълъг маркуча , може да имам проблем с пясъка на изхода при дюзата .

                            Коментар


                            • От: Песъкоструйни пистолети

                              Каучук е в Пазарджик. Проблем ще имаш ако не изпразваш маркуча при спиране. Щото при следващото пускане може да направи тапа. И пясъка трябва да бъде сух!!!
                              АИГ-Заваряване ООД
                              Производител на заваръчни апарати "DEL"
                              http://www.aigwelding.com
                              0889 522 036

                              Коментар


                              • От: Песъкоструйни пистолети

                                Това да . Мисълта ми беше друга . Ако го пусна 6 метра дължина , миксът от пясък и въздух ще си върви ли нормално . В смисъл такъв : Ще излиза ли този микс равномерно ( без тласъци ) от дюзата ?
                                Другото ми питане е относно дебелината на маркуча . От компресора , през " творението " , дебелината на маркучите и свръзките е 19 мм . 19 мм. ли да бъде " каучук Пазарджик " ?
                                Последно редактирано от maladec; 08-07-13, 15:40.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X