Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Песъкоструйни пистолети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Песъкоструйни пистолети

    Този БРЕНЕР колко работа е видял колега ?До колкото разбирам е доста сполучливо и опростено решение на проблема.Изработката на държача е един път, а бренера колко ще държи ми е интересно като се има в предвид,че стоманените дюзи заминават сериозно.И от къде можем евентуално да закупим такъв модел бренер?
    И още един въпрос компресор с 240 литра в минута дебит с бутилка 24 литра на налягане 8 бара дали би могъл да ми върши работа с един такъв пистолет на GAV ITALY или тези практикерските...

    Коментар


    • От: Песъкоструйни пистолети

      Първоначално публикуван от Staffolino Преглед на мнение
      Този БРЕНЕР колко работа е видял колега ?До колкото разбирам е доста сполучливо и опростено решение на проблема.Изработката на държача е един път, а бренера колко ще държи ми е интересно като се има в предвид,че стоманените дюзи заминават сериозно.И от къде можем евентуално да закупим такъв модел бренер?
      И още един въпрос компресор с 240 литра в минута дебит с бутилка 24 литра на налягане 8 бара дали би могъл да ми върши работа с един такъв пистолет на GAV ITALY или тези практикерските...

      Здравейте!
      Отдавна не бях посещавал темата ...
      Нямам кой знае какъв опит с различни компресори и не мога да отговоря въпросния компресор как би се държал.
      Бренерът може да се закупи от всеки магазин, в който продават заваръчна техника и части.
      Що се отнася до пистолета, този модел не е единственото решение. Вероятно могат да се намерят и други пистолети, които да работят не по-зле. Идеята е да се подбере износоустойчива дюза. Моето решение е частен случай и вероятно има много други, които са по-прецизирани и по-ефективни. Не ми е оставало време да се задълбочавам в проблема. Направих го само за да имам с какво да си свърша работа.

      Коментар


      • От: До: Песъкоструйни пистолети

        Първоначално публикуван от vgrig Преглед на мнение
        Ама къде ги тия керамични? Най-малките са 6.5мм..в Линкамп с поръчка могат да доставят 4.5 за 150-200 лв. За такива пари ще си наглася оптималната за моята мощност и ще си направя 20 резервни.
        Ето тук има: http://olx.bg/komplekt-dyuzi-za-pyas...4-br-i40807281 - с размери 2.4, 2.7, 3.2 и 3.6 мм

        Коментар


        • От: Песъкоструйни пистолети

          Здравейте колеги . Някой може ли да сподели , колко лв. на метър струва маркуча "Каучук " гр. Пазарджик ( 1/2) . Тука ми искат 80 лв. за 5м. Това нормална цена ли е ?

          Коментар


          • От: Песъкоструйни пистолети

            Първоначално публикуван от mangelko Преглед на мнение
            Здравейте колеги . Някой може ли да сподели , колко лв. на метър струва маркуча "Каучук " гр. Пазарджик ( 1/2) . Тука ми искат 80 лв. за 5м. Това нормална цена ли е ?
            Обади се в магазина, цената със сигурност ще е друга.
            Пращат с куриерските фирми.
            Land Rover Discovery:
            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

            Коментар


            • От: Песъкоструйни пистолети

              Здравейте ,може ли да ви попитам какъв размер кварцов пясък да използвам за алуминиеви джанти.Благодаря

              Коментар


              • От: Песъкоструйни пистолети

                Първоначално публикуван от di_do Преглед на мнение
                Здравейте ,може ли да ви попитам какъв размер кварцов пясък да използвам за алуминиеви джанти.Благодаря
                Аз съм най-доволен от 0,315
                Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                Коментар


                • От: Песъкоструйни пистолети

                  Колеги, някой може ли да ми помогне къде в Добрич да купя кварцов пясък 0,315 или ако няма поне във Варна. Благодаря

                  Коментар


                  • От: Песъкоструйни пистолети

                    Да изтупаме малко праха от темата.
                    Наложи се да ползвам пясъкоструйката която правих преди 7-8 години ,но се оказа с малка производителност.
                    Ползвал съм няколко пъти от приятел rodcraft -пясъкоструйката (по неин "образец" правих първата),но сега реших да направя и от другия модел (споделен в нета от руснаците). За 30 лв. консумативи,плюс стари части и 2 часа "играчка" за новата пясъкоструйка.Две дюзи-едната от бренер,другата от свещ.Прибавих "вибромотор" от изхвърлен raider и се получи преличен резултат.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0184.jpg
Прегледи:1
Размер:146.1 КБ
ID:5663225Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0186.jpg
Прегледи:1
Размер:127.8 КБ
ID:5663228Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0188.jpg
Прегледи:1
Размер:155.0 КБ
ID:5663226Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0190.jpg
Прегледи:1
Размер:205.2 КБ
ID:5663227Оказа се ,че не е небходима изработка на "сопло" в смесителния тройник.

                    Коментар


                    • От: Песъкоструйни пистолети

                      От известно време едни мухи ми забръмчаха пак в главата да си направя пясъкоструйна камера . Материала за изработката е лесен водоустойчив кофражен шперплат . Това е лесната част . Преди да почна първо трябва да намеря ръкавици което се оказа не толкова лесна задача . В работата имаме заводска ГДРейска пясъкоструйна камера която не я ползваме от доста години но човека който е работил на нея на времето почина преди десетина дена та и от него вече не мога да взема информация от къде са се снабдявали с ръкавици . Това представляват ръкавиците . Поне тази която свалих от нашата камера горния маншет е изработен от нещо като тънък плат покрит с нещо като пластмаса а ръкавицата от нещо като гумиран плат . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0192.jpg
Прегледи:1
Размер:146.7 КБ
ID:5687412Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0194.jpg
Прегледи:1
Размер:150.9 КБ
ID:5687411
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Песъкоструйни пистолети

                        Защо не видиш при Ташев. Там гледах преди време някакви подобни.

                        Коментар


                        • От: Песъкоструйни пистолети

                          Ето. копирай си го, щото ще бъде изтрит до наколко часа:
                          http://www.lincos.bg/rakavitsi/zasch...ruy-ln-sbc90-g
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Песъкоструйни пистолети

                            Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                            Защо не видиш при Ташев. Там гледах преди време някакви подобни.
                            Утре ще мина да попитам щото на сайта им нищо не намирам .
                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Ето. копирай си го, щото ще бъде изтрит до наколко часа:
                            http://www.lincos.bg/rakavitsi/zasch...ruy-ln-sbc90-g
                            Утре и на тях ще звънна щото на сайта пише че няма наличност .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Песъкоструйни пистолети

                              Работи си с дебели каучукови ръкавици, продават се и ще са ти консуматив. Гумата държи на абразивното действие на пясъка, иначе маркучите щяха да си заминават бързо.
                              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                              Коментар


                              • От: Песъкоструйни пистолети

                                Не се ли продават някъде "диелектрични ръкавици"? Едно време бяха задължителни по трафопостовете.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X