Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Песъкоструйни пистолети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Песъкоструйни пистолети

    Сега мерих дюзата на моя пищов-6,5мм не е истина сега ще му правя дюзи с различни размери, че да видим с каква най-добре ще работи.
    П.п. Преди малко гледах пищов самоделка-дюзата му е от кварцовото тяло на бушон.Пича каза, че доста време издържа, а пък бушоните са и евтини
    Прикачени файлове
    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

    Коментар


    • До: Песъкоструйни пистолети

      Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
      Сега мерих дюзата на моя пищов-6,5мм не е истина сега ще му правя дюзи с различни размери, че да видим с каква най-добре ще работи.
      П.п. Преди малко гледах пищов самоделка-дюзата му е от кварцовото тяло на бушон.Пича каза, че доста време издържа, а пък бушоните са и евтини
      Колега, това дето си мерил не е дюзата за въздуха..Тя е отзад преди тръбата дето влиза пясъка. Отвора е 1-2 мм. и той определя разхода на въздух.
      0888543685 Валери

      Коментар


      • До: Песъкоструйни пистолети

        Кой ти казва,че съм мерил дюзата на въздуха, нооооо както и да е няма значение.
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • До: Песъкоструйни пистолети

          Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
          Кой ти казва,че съм мерил дюзата на въздуха, нооооо както и да е няма значение.
          Извинявай, с такова впечатление останах. И аз прераборвам сега точно такъв пистолет. Ще направя дюзата поне с дължина 100 мм., защото забелязах , че дългите работят по добре. Около 60 мм ще е конус, 10-на цилиндрична част и 30 обратен конус , защото само цилиндрична прави много малко петно.
          0888543685 Валери

          Коментар


          • До: Песъкоструйни пистолети

            Ето оригиналната.Мисля утре да направя същите ,но с 3,4,5мм отвори.Чете ли втория линк от вчерашните ми постове-там много добре е обяснено как да се подберат дюзи.Първо ще пробвам само с промяна на отвора, а после и с дължината.Според мен важно да е малък разхода на въздух.Новият ми компресор по време на работа стои твърдо на 5атм. не качи, но и не пада с оригиналната 6,5мм дюза.Само докато пусна спусъка, за да завъртя и наместя джантата и изключва на 6 атм.(на толкова съм го направил да изключва)
            Прикачени файлове
            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

            Коментар


            • До: Песъкоструйни пистолети

              Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
              Ето оригиналната.Мисля утре да направя същите ,но с 3,4,5мм отвори.Чете ли втория линк от вчерашните ми постове-там много добре е обяснено как да се подберат дюзи.Първо ще пробвам само с промяна на отвора, а после и с дължината.Според мен важно да е малък разхода на въздух.Новият ми компресор по време на работа стои твърдо на 5атм. не качи, но и не пада с оригиналната 6,5мм дюза.Само докато пусна спусъка, за да завъртя и наместя джантата и изключва на 6 атм.(на толкова съм го направил да изключва)
              Ти направо ме шашна с тия 5 атм. Аз разпробих задната дюза на 3.5мм. Предната я увеличих на 80мм. Стана като оръдие (има откат даже). Песъчинките се палят във въздуха преди да са стигнали джантата. Компресора включва на 8.5 и изключва на 10атм... 25кг. пясък ги превърта за 10 мин. и пак за една джанта губя 2 часа...ще взема и аз да намалявам налягането.
              0888543685 Валери

              Коментар


              • До: Песъкоструйни пистолети

                Ако искаш вярвай.Днес за първи път сериозно го настъпах песъкоструя(с новата глава, че със старата голямо чакане падаше)-просто нямам думи.Заради компресора намалих налягането , че тази глава я дават да работи с 3kw мотор, а аз я карам с 2,2kw и като падне на 6 атм. при включване мотора се развърта със зор, на 4 атм. тръгва без да се замисли.По този начин работи постояннои и го изчаквам да почива ама бърза работа нямам.Недоумявам как с такъв голям компресор чистиш една джанат за толкова време.За утре едно приятелче гумаджия ми е оставил 2 от изгорял автомобил там май ще видя зор.
                П.п.Работя с оригиналния пищов.И аз днес поработих без ръкавиците и от рикошетите на пясъка ме сърбяха ръцете после въпреки, че работя на 5 атм. то на кутията на пищова пише раб.налягане мах.6 атм.
                За пясъка ползвам 70л бидон с около 60-70кг пясък- за една джанта не използвам по вече от 20кг.
                Последно редактирано от dido uzunov; 18-01-10, 21:06.
                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                Коментар


                • До: Песъкоструйни пистолети

                  А ти сигурен ли си, че с кварцов пясък чистиш? Да не би да са ти дали нещо по-твърдо, от рода на шлаките например?
                  0888543685 Валери

                  Коментар


                  • До: Песъкоструйни пистолети

                    Ето от днес малко снимки.Сега наистина ми трябваше по 3часа на джанта(с почивките де).Повече на такива не се хващам.Обаче сериозно трябва да се помисли върху дюзата за пясъка
                    Прикачени файлове
                    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                    Коментар


                    • До: Песъкоструйни пистолети

                      Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                      Ето от днес малко снимки.Сега наистина ми трябваше по 3часа на джанта(с почивките де).Повече на такива не се хващам.Обаче сериозно трябва да се помисли върху дюзата за пясъка
                      Така е. И аз минах по тоя път...маса експерименти..сега ще пробвам с тия "вентури", но всеки "специалист" ми вика, че ми е слаб компресора...
                      0888543685 Валери

                      Коментар


                      • До: Песъкоструйни пистолети

                        Аз ще си остана с правата дюза, но проблема е, че за 2 джанти заминаха 2 дюзи.От 6,5мм станаха 8,5мм и осезателно падна налягането.Много се износват къв е тоя метал.....?
                        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                        Коментар


                        • До: Песъкоструйни пистолети

                          Защо не пробваш с керамични?Или правени от СТ65г

                          Коментар


                          • До: Песъкоструйни пистолети

                            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                            Защо не пробваш с керамични?Или правени от СТ65г
                            Опитах и с Х70 ...закалих я обемно на 60 единици и пак замина..сега ще се пробвам с циментация на 2-3 десети, ама закалчика се мръщи на отворите.
                            Последно редактирано от vgrig; 19-01-10, 21:28.
                            0888543685 Валери

                            Коментар


                            • До: Песъкоструйни пистолети

                              Колеги има кръгли твърдосплавни пластини с отвор 6мм ,вземаш 4–6 пластини нареждате ги в една втулка и вече имате дюза която няма да се износва.
                              ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

                              Коментар


                              • До: Песъкоструйни пистолети

                                Трябва да е със стесняващо се сечение. Получава се тоя ефект на Вентури и увеличавала кинетичната енергия с 40%., а това значи 40% по-малко въздух и пясък за един и същи резултат.
                                Аз поне ще я пробвам, само проблема е такъв инструмент за дълбоки конуси. Нещо такова ще е, но по малко..
                                Прикачени файлове
                                0888543685 Валери

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X