Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Песъкоструйни пистолети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Песъкоструйни пистолети

    Първоначално публикуван от vgrig Преглед на мнение
    Трябва да е със стесняващо се сечение. Получава се тоя ефект на Вентури и увеличавала кинетичната енергия с 40%., а това значи 40% по-малко въздух и пясък за един и същи резултат.
    Аз поне ще я пробвам, само проблема е такъв инструмент за дълбоки конуси. Нещо такова ще е, но по малко..
    Колега ще хвърлиш доста време и пари за тази дюза.
    А колко мислиш че ще издържи преди да се заглади двойния конуса.
    ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

    Коментар


    • До: Песъкоструйни пистолети

      Около 20 часа издържа. Мен ме устройва, м/у другото цилиндричната керамична от Киров за 20-30 часа я направих елипса.А цената за една ще е неприятна , но мисля да пусна серийка на ЦПУ. Първата е проблема, а тръгнат ли няма да излиза повече от 10лв.
      0888543685 Валери

      Коментар


      • До: Песъкоструйни пистолети

        Първоначално публикуван от vgrig Преглед на мнение
        Около 20 часа издържа. Мен ме устройва, м/у другото цилиндричната керамична от Киров за 20-30 часа я направих елипса.А цената за една ще е неприятна , но мисля да пусна серийка на ЦПУ. Първата е проблема, а тръгнат ли няма да излиза повече от 10лв.
        Моята съм я направил от твърдосплавни пластини и работи вече 6години без да се износи.
        Производителността действително е малка но за лична употреба немаш грижи.
        ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

        Коментар


        • До: Песъкоструйни пистолети

          Така..направих първата проба с конусна дюза с най- малък отвор 5мм. Производителност поне 2 пъти по-голяма.Компресора се разтовари малко. Пак проблем: след 2-3 сек. спира пясъка, вероятно съм променил подналягането, дето го засмуква. Вдигнах маркуча нагоре и се оправи за момент. Та сега умувам дали да правя съд под налягане или да качвам един варел нависоко.
          0888543685 Валери

          Коментар


          • До: Песъкоструйни пистолети

            Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
            Сега мерих дюзата на моя пищов-6,5мм не е истина
            Знам за какъв тип пищов става въпрос - вътре в него има друга - въздушна дюза, която определя мощността и разхода на въздух, мисля е някъде към 2мм., 6.5мм. е смесителната дюза и ако искаш да изкараш повече мощност (въпреки, че тялото на пистолета ти няма да издържи и 2 дни) освен да разшириш въздушната и смесителната дюза ти трябва и преработка на спусъка, защото и той ограничава въздуха...
            VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
            SXS-Restorations 0886513079
            Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

            Коментар


            • До: Песъкоструйни пистолети

              Нищо му няма на тялото.Вярно спусъка се елиминира..Вътрешната всеки може да си я нагласи според компресора. При мен е 3.5, защото до там се справя. Основното е външната да е "оптимизирана ", така да се каже.
              0888543685 Валери

              Коментар


              • До: Песъкоструйни пистолети

                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                Защо не пробваш с керамични?Или правени от СТ65г
                Решението е керамични от къквато и стомана да се направи само ще и е малко по дълъг живота . Истината е че колкото и твърда да е стоманата не издържа на абразиви.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • До: Песъкоструйни пистолети

                  Ама къде ги тия керамични? Най-малките са 6.5мм..в Линкамп с поръчка могат да доставят 4.5 за 150-200 лв. За такива пари ще си наглася оптималната за моята мощност и ще си направя 20 резервни.
                  0888543685 Валери

                  Коментар


                  • До: Песъкоструйни пистолети

                    ВИГ бренерите имат такива дюзи.

                    Коментар


                    • До: Песъкоструйни пистолети

                      Чакай малко . Дори да махна дюзата пистолета пак работи някак и нищо не се износва. Въпроса е да се увеличи максимално ефекта. Едва ли конфигурацията на бренера е смятана за песъчинки със скорост 700км/ч.
                      0888543685 Валери

                      Коментар


                      • До: Песъкоструйни пистолети

                        Не,но дюзата му е керамична и има сякакви модели ,размери.

                        Коментар


                        • До: Песъкоструйни пистолети

                          Някой да покаже какво представлява такава дюза, че да не се излагаме
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • До: Песъкоструйни пистолети

                            Някой знае ли тези пистолети, които ги има в бриколаж или на илиянци, дали могат да се ползват и със сода. И дали това би било подходящо за сваляне на боя от прахово боядисани детайли?

                            Коментар


                            • До: Песъкоструйни пистолети

                              Първоначално публикуван от kdonev Преглед на мнение
                              Някой знае ли тези пистолети, които ги има в бриколаж или на илиянци, дали могат да се ползват и със сода. И дали това би било подходящо за сваляне на боя от прахово боядисани детайли?
                              Възможно е и нещо да стане със сода но тя е много по мек абразив от кварцовия пясък а и при разхода който има този пистолет със сигурност кварцовия пясък е с пъти по ефтин.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • До: Песъкоструйни пистолети

                                Здравейте колеги, изчетох темата с интерес. Аз съм правил моя песъкоструй преди 4-5 години по този модел които прикачам като за съд за пясък използвах пожарогасител, но и при мен е проблем дюзата за 10 мин от 3мм става 4мм, а и е трудно да пробиеш 5 см с 3мм бургия иначе си ги правя на струга но е бавничко
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X