Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Песъкоструйни пистолети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Песъкоструйни пистолети

    Бластирам няколко години вече, изчестил съм няколко коли и доста дитайли - тествал съм с кварцов пясък 1,0; 0,8; 0,6-7мм. и от най-ситния съм най-доволен - не наранява, толкова метала и чисти по-бързо от останалите. Имам няколко евтини пистолета, на които съм завишил дебита и приспособил главите за монтаж на лесно направими митални дюзи. Ползвам бутален компресор към 700л/мин. и за сериозни неща връзвам към него още един 300-350л/мин. Най-добре чистя на 9-11 атм., но си е мъка за компресорите, бутилките са ми към 300л. но са недостатъчни, бе за пясъкоструй с кварц въздуха никога не стига, с шлаката не иска толкова въздух, предполадам ще е така и със содата...
    VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
    SXS-Restorations 0886513079
    Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

    Коментар


    • #77
      До: Песъкоструйни пистолети

      Взех си и аз някакво хоби пищовче, но като му сложа накрайника в пясъка не иска да тръгва, а запушва маркуча. Пробвах с различно налягане и пак не ще. Някой може ли да помогне
      Поздрави!

      Коментар


      • #78
        До: Песъкоструйни пистолети

        Какъв ти е пясъка?
        Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

        Коментар


        • #79
          До: Песъкоструйни пистолети

          Пясъка е от с.Кривина 0,4. Накрайника го слагам директно в чувала, така че да остава да стърчи само тръбичката, от която смуче въздух.

          Коментар


          • #80
            До: Песъкоструйни пистолети

            Аз съм с 0.6 и става.
            Гледам да няма голямо разстояния от съда с пясъка до пистолета,да е възможно по прав маркуча и настройвам отпред колко да е отвъртяна дюзата,защото и това има значение.
            Пробвай всички комбинаций.
            Успех.
            Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

            Коментар


            • #81
              До: Песъкоструйни пистолети

              Ще пробвам, мерси. Ето и снимка на техниката-
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #82
                До: Песъкоструйни пистолети

                Първоначално публикуван от Филип Георгиев Преглед на мнение
                .....не иска да тръгва, а запушва маркуча....!
                Влажен пясък, ниско налягане, малък дебит на въздуха, друго за момента не се сещам......ако ми се дотъркаляш, може да си клюкаме, да си мерим пищовите... (и моя е "хоби" и не съм доволен ) и да търсим решение
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #83
                  До: Песъкоструйни пистолети

                  Това ще е добро решение. Ако не тръгнат пищовите, поне ще видим дали бирата ще върви
                  Видях телефона в подписа ти, идната седмица ще звънна да организираме среща.
                  Поздрави!

                  Коментар


                  • #84
                    До: Песъкоструйни пистолети

                    Първоначално публикуван от Филип Георгиев Преглед на мнение
                    Ще пробвам, мерси. Ето и снимка на техниката-
                    И аз имам такъв,работеше много добре,но бързо му се износи дюзата.Сега ползвам бриколажкия,даже му спретнах малка доработка,да `фърчи по-малко песока.Ако не стигнете до резултат,зимаите пищовите,ше ги пробаме на моя компресор.
                    Прикачени файлове
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Песъкоструйни пистолети

                      Колеги ползвам такъв. Работи перфектно с някакъв си пясък(дадоха ми един който никой незнае какъв е просто го пресях от боклуците)пробах го дори и без накрайника който се забива в пясъка.Не съм го ползвал много и незнам как ще се износва дюзата, но в комплекта има още 3бр. В момента сглобявам камерата утре ще сложа снимки.
                      Маркучът му е поне 2-2,5 метра
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от dido uzunov; 10-12-09, 20:52.
                      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                      Коментар


                      • #86
                        До: Песъкоструйни пистолети

                        Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                        .Ако не стигнете до резултат,зимаите пищовите,ше ги пробаме на моя компресор.
                        Добре де, ще ти се дотъркаляме после и при теб, да споделим опит
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #87
                          До: Песъкоструйни пистолети

                          Първоначално публикуван от PlamPet Преглед на мнение
                          Искам да попитам дали някой е бластирал със сода бикарбонат и ако "да", моля да каже какви са му впечатленията.
                          Интересуваме дали изчистването на ръжда и боя е значително затруднено, спрямо това с пясък и дали след изчистване, детайлите се покриват с ръжда толкова бързо, колкото при ползването на пясък.
                          Когато пясъкоструйката е добра (мое производство), бластиращият материал (кварцов пясък 0,7мм) и човека зад пясъкоструят на ниво - ръжда няма, заради лошото време пясъкоструенето на една кола се проточва повече от седмица, но ръжда по обработените места няма...
                          VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                          SXS-Restorations 0886513079
                          Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                          Коментар


                          • #88
                            До: Песъкоструйни пистолети

                            Първоначално публикуван от Филип Георгиев Преглед на мнение
                            Взех си и аз някакво хоби пищовче, но като му сложа накрайника в пясъка не иска да тръгва, а запушва маркуча. Пробвах с различно налягане и пак не ще. Някой може ли да помогне
                            Поздрави!
                            Да не би да си купил от ония с гайката на дюзата за регулиране на пясъка, ако да - развий малко дюзата и трябва да стане...
                            VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                            SXS-Restorations 0886513079
                            Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                            Коментар


                            • #89
                              До: Песъкоструйни пистолети

                              Първоначално публикуван от Bugman Преглед на мнение
                              Когато пясъкоструйката е добра (мое производство), бластиращият материал (кварцов пясък 0,7мм) и човека зад пясъкоструят на ниво - ръжда няма, заради лошото време пясъкоструенето на една кола се проточва повече от седмица, но ръжда по обработените места няма...
                              Ако имаш желание,качи някоя и друга снимка на твоята песакоструйка.И малко инфо-какъв ти е компресора...
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Песъкоструйни пистолети

                                Колеги да се похваля и аз - най после завърших камерата на песъкоструйката вече.Днес я пуснах за малко, но утре ще тествам по сериозно.100% ще има някой проблем,но ще го преборим.Ето и малко снимки.
                                Прикачени файлове
                                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X