Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Песъкоструйни пистолети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Песъкоструйни пистолети

    Първоначално публикуван от gogosto Преглед на мнение
    Здравейте колеги, изчетох темата с интерес. Аз съм правил моя песъкоструй преди 4-5 години по този модел които прикачам като за съд за пясък използвах пожарогасител, но и при мен е проблем дюзата за 10 мин от 3мм става 4мм, а и е трудно да пробиеш 5 см с 3мм бургия иначе си ги правя на струга но е бавничко
    А, за колко време се изчерпва пясъка от съда?
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • До: Песъкоструйни пистолети

      Преди няколко дни пуснах моя песоструй и установих че работи много добре на 8 атмосфери но дебита на зиловия компресор не му стига до никъде. Ще видя и икарусовия дали ще го захранва нормално като го сглобя.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • До: Песъкоструйни пистолети

        Със сода не съм бластирал, прахово също, но със сигурност е трудно да чистиш прахово, камо ли със сода...
        За пясъкоструенето дюзите са от специални материали и са скъпички, мога да уредя, дори по чертеж, но не са евтини.
        8 бара е доста за пясъкоструй, добре направената машина чисти дори на 2 бара, а колкото да въздуха - връзвай 2-та компресора и барабар с големите балони се надявай да ти се получи поне 30мин. работа/15-20 чекане ...
        VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
        SXS-Restorations 0886513079
        Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

        Коментар


        • До: Песъкоструйни пистолети

          Първоначално публикуван от Bugman Преглед на мнение
          Със сода не съм бластирал, прахово също, но със сигурност е трудно да чистиш прахово, камо ли със сода...
          За пясъкоструенето дюзите са от специални материали и са скъпички, мога да уредя, дори по чертеж, но не са евтини.
          8 бара е доста за пясъкоструй, добре направената машина чисти дори на 2 бара, а колкото да въздуха - връзвай 2-та компресора и барабар с големите балони се надявай да ти се получи поне 30мин. работа/15-20 чекане ...
          Можеш ли да намериш 3мм. и 4 мм. конусни по една?
          0888543685 Валери

          Коментар


          • До: Песъкоструйни пистолети

            Мога, аз имам 4-ка и съм доволен, пиши лични...
            VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
            SXS-Restorations 0886513079
            Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

            Коментар


            • До: Песъкоструйни пистолети

              Колеги ,имам съчмоструйна машина за почистване ( със стоманени топчета ) на метални профили намира се в София, не става за алуминии и тънка ламарина . Може цяло шаси да мине без проблем , 140х40 см е отвора на машината дължината е без значение .
              Гранд Чероки 1995 ZJ 4.0
              MB 190 2.5 16
              MB 124 230 CE

              Коментар


              • До: Песъкоструйни пистолети

                Първоначално публикуван от analog08 Преглед на мнение
                Колеги ,имам съчмоструйна машина за почистване ( със стоманени топчета ) на метални профили намира се в София, не става за алуминии и тънка ламарина . Може цяло шаси да мине без проблем , 140х40 см е отвора на машината дължината е без значение .
                В завода,където работеше маика ми и викаха "дробинажна машина",кофтито е,че за да мине шасито,трябва да няма нищо в/у него,но за определени проекти си струва.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • До: Песъкоструйни пистолети

                  Мисля ,че по дебелите книги му викат дробометна машина(от руски дробинки)
                  П.п. но както и да е все същото.
                  "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                  Коментар


                  • До: Песъкоструйни пистолети

                    Честно казано и аз не знам как се казва точно подобен вид машина.Сега разучавам въпроса с пластмасови топчета , за да може да вкарвам ламарина и алуминии в машината. Ето какво представлява: http://en-eu.wheelabratorgroup.com/u...20Conveyor.wmv
                    Гранд Чероки 1995 ZJ 4.0
                    MB 190 2.5 16
                    MB 124 230 CE

                    Коментар


                    • От: До: Песъкоструйни пистолети

                      ето малко снимки от проведени тестове :http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php/94639-%D0%9F%D0%9E%D0%A7%D0%98%D0%A1%D0%A2%D0%92%D0%90%D0%9D%D0%95-%D0%9D%D0%90-%D0%9C%D0%95%D0%A2%D0%90%D0%9B%D0%98
                      Гранд Чероки 1995 ZJ 4.0
                      MB 190 2.5 16
                      MB 124 230 CE

                      Коментар


                      • От: Песъкоструйни пистолети

                        Днес ми докараха една симсонка с педали за боядисване (реставрация) опитах да сваля няколкото слоя боя с шкурка но не стана.
                        Реших да си направя песъкоструйка за да си олесня работата пистолет и пясък си бях купил преди година и така седеше но днес за час време и един стар гардероб стана.
                        Проблема е компресора не стига въздух но и това ще бъде решено .
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • От: Песъкоструйни пистолети

                          Ето едно прекрасно приложение на старите ракли и гардероби. Трябва и аз да си намеря една ракла.
                          [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                          Коментар


                          • От: Песъкоструйни пистолети

                            Здравейте колеги!
                            Да напомня сако ,че използването на пясък за тази цел е забранен по цяла европа(по горе колегата спомена че предизвиква силикозис)понеже е доказано че е ракообразуващо, или се използва чист от силиции пясък.Абразиви има много и се използват според материала които ще третираме.содата също е подходяща като абразив,но един от най-меките
                            http://forum.moto-zone.bg/index.php/topic,57828.0.html

                            Коментар


                            • От: Песъкоструйни пистолети

                              Първоначално публикуван от ivatz Преглед на мнение
                              Здравейте колеги!
                              Да напомня сако ,че използването на пясък за тази цел е забранен по цяла европа(по горе колегата спомена че предизвиква силикозис)понеже е доказано че е ракообразуващо, или се използва чист от силиции пясък.Абразиви има много и се използват според материала които ще третираме.содата също е подходяща като абразив,но един от най-меките
                              http://forum.moto-zone.bg/index.php/topic,57828.0.html
                              Колега,линка който си пусна изисква регистрация.
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар


                              • От: Песъкоструйни пистолети

                                Решението на проблема е използването на сода за хляб- сода бикарбонат. Да точно така сода бикарбонат , която присъства във всяко домакинство. Някой ще кажат – „но аз нямам, камера в която да извърша процедурата , нито пък професионален компресор и пистолет с който да почистя карбуратора си.”
                                Нужни са ви ето тези по долу изброени неща:
                                - пистолет ( за компресор)
                                - гумена тръба с подходящ размер за дюзата на пистолета
                                - парче дървена пръчка или летвичка, метална шпилка или по дебела тел
                                - тиксо
                                - нож

                                Компресора трябва да е среден клас, за да можете да останете доволни от резултата-20-30 литров. Или компресора трябва да подава налягане 6-7 CFM.
                                Започвате като изрязвате малка дупка на 3-4 см , върху тръбичката във която ще мушнете дюзата на пистолета.

                                Чрез тази схема , се образува така нареченият „Вентури” ефект, чрез който содата се засмуква със малко налягане от кутията и се смесва със въздуха който излиза от пистолета с високо налягане.
                                След това увийте маркуча и писолета със тиксо , за да можете да запазите положението му.

                                В другият край на маркуча залепете със тиксото пръчката, шпилката или телта и изрежете самият маркуч под 45 градуса. Това спомага за по-лесното засмукване на содата от въздушният поток. Периодично трябва да разтръсквате кутията за сода , с което ще спомагате за по лесното засмукване на содата.


                                Предупреждение: Почистването трябва да се извършва на открито и проветливо място. Разбира се трябва да имате и предпазни очила , както и някаква предпазна маска за дихателните пътища.

                                Содата за хляб, не е отровна , но когато я вдишате чувството е все едно сте вдишали газирана напитка и това ви дразни, така че пазете устата и носът.
                                Когато започнете да пръскате содата за хляб, ще ви покрие целия. Не се притеснявайте няма по никакъв начин да се нараните, просто носете стари дрехи които в скоро време няма да обличате , защото ще бъдат изцапани. Налягането на компресора трябва да е в границите на 80 - 90 psi , разтоянието между пистолета и детайла може да бъде от порядъка на дестина сантиметра.
                                Содата почиства ,мръсотия,залепнали частици,запушвания,налепи,мазнини,нагари и така нататъка. Содата не премахва или почиства ръждата.След почистването на карбуратора е нужно само да го измием със топла вода или да потопим детайла във такава за определен период от време.Както знаем содата е разтворима и няма да има абсолютно никакви останки от нея.
                                Остатъците от сода на мястото на което сте пръскали могат да бъдат заляти също със вода, така че няма да има никакви следи от каквато и да е било процедура.
                                На последната снимка , ясно се виждат разликите преди и след почистването на карбуратор на Порше 356. Резултатите говорят сами по себе си .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X