Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    проблемът ти с Асиерата е на винта за вертикален ход. Най-горе имаш аксиален лагер. Този аксиален лагер поеме товара от масата, както и самата маса. Самият лагер е неподходящо оразмерен и е наследство от Асиера ф3. Още по-неподходящо е закрепването му към ходовият винт.

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      щях да забравя, от цялата комбинация която си закупил, най-ценното нещо ти е въртящата координатна маса. Пази я като очите си. Пази работната и повърхност от случайни удари- примерно може да изтървеш фрезер от цангата и веднага ще удари повърхността на масата. Въртящата ти маса може да се движи на 120мм в две посоки. Първо с шестограм и освобождаваш движението- блокира се с едно валче и после вече почваш да я движиш по х и игрек с ръчката. Червяка който я върти има две позиции- зацепен и освободен. Когато е освободен може да я въртиш на ръка през 5 градуса и с ръчката в ляво я фиксираш на точния градус. Ако червяка е зацепен, не го зацепвай максимално в крайна позиция- винаги оставяй малко луфт. Долу е ръчката на спирачката, ако си ударил контра със спирачката или с фиксатора през 5 градуса недей въртя червяка. Смажи я добре навсякъде. В дясно имаш масленка ако не ти се разглабя цялата маса. Също и стандартната ти въртяща маса, там червяка и червячното колело са същите като при координатната. Хубавото и е, че е лека и не е кютук. Пази и централният отвор. Ползвай само менгеме с шлайфано и безупречно дъно за да не надере масата. Същото се отнася и за универсал ако слагаш. Координатната маса е много точна- с нея може да центроваш до хилядни. Никога не блъскай с чук по нея или по детайл закрепен на нея. Това не е Фу 321. Или пък да се пробваш да развиваш някакви запекли резби с големият ключ докато детайла е на нея.
      Последно редактирано от i208; 30-08-18, 00:41. Причина: редакция

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Благодаря за отговора! Този аксиален лагер големи проблеми ли създава и как е работила досега тогава?

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Не зная как е работила до сега. Вероятно продавача знае как са се отнасяли с машината. За да нямаш проблем с лагера и със закрепването му към ходовият винт не трябва да я товариш с големи усилия. Големите осеви усилия идват примерно ако пробиваш с голям номер свредло в стомани и свредлото е износено. Усеща се веднага на ръка как машината се товари. Пускаш първо с малък диаметър и после разширяваш. Асиерата си е нежна машина за фини работи. Внасяни са за военнопромишления комплекс у нас и в Русия заедно със стругове шаублин защото са по-точни от 675 и имат много инвентар. На тях са работили предимно детайли от медни и алуминиеви сплави за оптиката. И фрезистите са били високия разряд. За грубата работа си има други фрези.

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Благодаря зя отговора. Тази е точно от такъв завод , за радиостанции. Мисля да е използвам внимателно, а за основната работа ще си ползвам другата Рухла ФУВ200. Тя се доказа, като много здрава машина при мене.

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Първоначално публикуван от volf48 Преглед на мнение
              Благодаря зя отговора. Тази е точно от такъв завод , за радиостанции. Мисля да е използвам внимателно, а за основната работа ще си ползвам другата Рухла ФУВ200. Тя се доказа, като много здрава машина при мене.
              Ако ти остане време има една тема за вариатори при комбайните. Може да пуснеш там един видеоклип на работата на твоят вариатор. Асиера ф4 има най-съвършеният вариатор който съм виждал и за много колеги вярвам ще е интересен.

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Ще кача клип, но нека да я прибера първо. За сега съм взел само екипировката, а машината ще си я прибирам септември. Но всичко е платено. Би ли оставил телефон за връзка, ако не е проблем за комуникация? Моя е 0886800944, занимавам се с изработване на лентови шлайфове.

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Привет! Някой би ли дал мнение за китайски цанги ER32? Добри ли са като качество или трябва да се търсят от друг производител?

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    здравей, трите цангодържача са тези от Лена Сливен. В кутията са цангите от 3 мм до 20 мм. През 1 мм са. Доволен съм от тях. Имат и в комплект в дървена кутия с ключ за затягане. Бизон е много сериозна фирма. На снимка 3 не е цангодържач. Тази форма на държача е за машини който могат да зареждат сами различни инструменти по програма. Ако работата ти се увеличи и вземеш някое ЦНЦ с магазин за инструменти, то по-добре още сега да вземеш от този тип цангодържачи. С такава опашка, ъгълът си е стандартният като за ИСО 40, но е по-къс като дължина. Резбата е същата М16. На Асиерата ще трябва да си изработиш един малко по-дълъг затегателен шомпол. По този начин евентуално ще спестиш бъдещи разходи, защото ЦНЦ няма да работи с оргинален цангодържач за Асиера. Аз предпочитам да вземам от търговец с фактура за фирмен разход и гаранция. От ОЛХ и Базар на няколко пъти ми пращаха боклуци. Последният като му завих шомпола и стоеше накриво. А така се уврежда огледалото на шпиндела, което държи адаптора. Ползвам само новички без ръжда и следи по тях за да се запази точността на машината.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:642.8 КБ
ID:5797499Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:515.2 КБ
ID:5797500Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:276.7 КБ
ID:5797501

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Благодаря, взех комплект на Шаублин.

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Може ли да помоля някой да качи отново Наръчник на стругаря и Наръчник на фрезиста. Може и на мейл ulvarin@gmail.com
                        Не намерих работещ линк в темата. Благодаря предварително.
                        Последно редактирано от ulf; 16-10-18, 09:48.

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
                          здравей, трите цангодържача са тези от Лена Сливен. В кутията са цангите от 3 мм до 20 мм. През 1 мм са. Доволен съм от тях. Имат и в комплект в дървена кутия с ключ за затягане. Бизон е много сериозна фирма. На снимка 3 не е цангодържач. Тази форма на държача е за машини който могат да зареждат сами различни инструменти по програма. Ако работата ти се увеличи и вземеш някое ЦНЦ с магазин за инструменти, то по-добре още сега да вземеш от този тип цангодържачи. С такава опашка, ъгълът си е стандартният като за ИСО 40, но е по-къс като дължина. Резбата е същата М16. На Асиерата ще трябва да си изработиш един малко по-дълъг затегателен шомпол. По този начин евентуално ще спестиш бъдещи разходи, защото ЦНЦ няма да работи с оргинален цангодържач за Асиера. Аз предпочитам да вземам от търговец с фактура за фирмен разход и гаранция. От ОЛХ и Базар на няколко пъти ми пращаха боклуци. Последният като му завих шомпола и стоеше накриво. А така се уврежда огледалото на шпиндела, което държи адаптора. Ползвам само новички без ръжда и следи по тях за да се запази точността на машината.
                          [ATTACH=CONFIG]967853[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]967854[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]967855[/ATTACH]
                          Колко пари е комплекта цанги с държателя ?
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Първоначално публикуван от ulf Преглед на мнение
                            Може ли да помоля някой да качи отново Наръчник на стругаря и Наръчник на фрезиста. Може и на мейл ulvarin@gmail.com
                            Не намерих работещ линк в темата. Благодаря предварително.
                            https://my.pcloud.com/publink/show?c...x4MsmqCQ9H1yOX
                            Ето една от книгите които имам и си поиграх да сканирам. Имам и наръчник на стругаря, но не съм стигнал да го сканирам все още.
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Много Благодаря!

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Здравейте колеги,някой има ли ръководство за ремонт или някаква документация за струг CU582 и колонна бормашина ПК203?
                                Благодаря ви предварително. kalinmitrov@abv.bg
                                Калин Митров-0887929490

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X