Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Здравейте,много ще съм благодарен ако някой има в електронен вид някакви ръководства или документи за струг С-8М да ми ги изпрати на имеил - rezerven_mail@abv.bg Пробвах да отворя някой от предните линкове,но за съжаление са неактивни

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      В тази тема, пост #877

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Здравейте,
        В описаната от вас документация за струг С-8М на завод "Металик" в Пазарджик липсват страница 15 и 16.Страница 10 и 11 се повтаря два пъти.Това техническа грешка в документацията ли е или има пропуск при сканирането?
        Ако има пропуск при сканирането ви ,моля да го попълните.
        Реставрирам лека полека този струг и ще ми е необходима всяка информация.
        В самата документация съм констатирал следните неточности:
        - в раздел "Кинематична схема" в описание , А.Скоростна кутия , неточно и грешно е указана фиг.3 .Трябва да се гледа и сравнява описанието с фиг.4(с изключение на ръчките за превключване,които са на фиг. 3)Това важи и за Б. Подавателна верига.Да написали са в началото на раздела фиг.4 , но е неясно.
        - В схемата на фиг 4. се повтарят(дублират) номерации на части, което обърква разчитането.
        - Получава се объркване при четене на документацията , защото фиг. 3 ,която е на страница 10 се описва на страница 17 и 18 , а фиг.4 ,която е на страница 14 се описва на страница 11 и 12.Това вероятно е направено в завода, но ми се струва нелогично и хаотично.
        При моят струг е блокирал механизма с ходовата гайка.В тази документация няма чертеж на този механизъм.Бих бил благодарен,ако някой има и го качи.

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Привет на всички! Някой може ли да пусне актуален линк за документация на струг с8с?
          Благодаря предварително!

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Здравейте всички!!! Наскоро си взех струг СУ-320 в много добро състояние, но нямам прилежащия паспорт и бих бил много благодарен на някой добър човечец ако ми прати на електронната поща, която е: pavlindn@abv.bg . Благодаря Ви!!!!!

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              P.S. Аз също пробвах линковете от ДОКС-а, само че чвно са стари и вече неактивни, за съжаление.

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Здравейте ,
                може ли да ми дадете линк за документацията на струг Ц11М . Благодаря!

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Здравейте колеги,търся техническа документация за стругове CU505/585 "Хемус". Ще се радвам и ако някой сподели опит от досега си с такъв струг. В интернет ,а и във форума информация за тая машина не намерих,явно е произвеждан в малки бройки.
                  Благодаря предварително!

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Търся учебниците"Наръчник на стругаря" и "Наръчник на шлосера" и друга подобна литература. Всичко това е"Кът"на книжния пазар.Много са ми необходими в електронен вид. Работя на един комбиниран струг - фреза , китаец корабно изпълнение QN6004 но не мога да намеря документация за него.Начинаещ съм и трябва да налучквам.Особенно трудно е с резбите.Струга прави инчови и милиметрови резби. Има една таблица на кутията на ножодържача, заедно с механизъм, снабден със скала зацепваш се за трапецовидния винт.Механизмът служи за индикация за влизане в резбата.Така мисля аз.Тази таблица не мога да я разгадая.Някой може ли да помоге? Ще пратя снимки на таблиците и стругчето при интерес.Благодаря предварително.

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Първоначално публикуван от Sando.D Преглед на мнение
                      Здравейте колеги,търся техническа документация за стругове CU505/585 "Хемус". Ще се радвам и ако някой сподели опит от досега си с такъв струг. В интернет ,а и във форума информация за тая машина не намерих,явно е произвеждан в малки бройки.
                      Благодаря предварително!
                      Пълна ти е кутията . Не съм попадал на такава мащина но като гледам това са машини производство на сливенското ЗММ . От сливенските доста години съм работил на СУ 400 и не мога да кажа нищо лошо за тях . И в момента в цеха имам два СУ 400 които са основни работни машини .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Пълна ти е кутията . Не съм попадал на такава мащина но като гледам това са машини производство на сливенското ЗММ . От сливенските доста години съм работил на СУ 400 и не мога да кажа нищо лошо за тях . И в момента в цеха имам два СУ 400 които са основни работни машини .
                        Разликата на между 505/585 и другите СУ е че тези са със електрически съединител и съвсем различна скоростна кутия.Също скоростите се сменят посредством ел превключвател.Има само една 3-пози ционна механична ръчка на ку.Понеже този който гледах е с електрически проблеми ми трябва поне ел схема, понеже иначе ще го взема на сляпо.

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Здравейте някои може ли да ли даде линк или да ми изпрати на имейл: skintek21@abv.bg техническа дукоментация за струг сливенски струг СУ 400 благодаря предварително

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Колега имам го същия су 505 ще ти снимам каквото трябвА.ф

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Привет! От няколко дена съм горд собственик на швейцарска фреза Ациера Ф4. Същата от ОЛХ и Базара с пълна екипировка към нея. Но съвета на колегите ми е да не се напъва много ,защото била точна машинка. Някой работил ли е с такава фреза и има ли наблюдения , какви са максималните подавания и дълбочини на рязане? Търсих документация за нея, но там няма режимите на рязане.

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Първоначално публикуван от volf48 Преглед на мнение
                                Привет! От няколко дена съм горд собственик на швейцарска фреза Ациера Ф4. Същата от ОЛХ и Базара с пълна екипировка към нея. Но съвета на колегите ми е да не се напъва много ,защото била точна машинка. Някой работил ли е с такава фреза и има ли наблюдения , какви са максималните подавания и дълбочини на рязане? Търсих документация за нея, но там няма режимите на рязане.
                                Максимални подавания и дълбочини на рязане се дават на инструментите, с които работиш. А колко натоварване ще устиска фрезата е друг въпрос....
                                В миналото ще остане, каквито сме били...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X