Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Само това рязане ме тормози. Цялата чашка стъргам за примерно 15 минути, а после още толкова ми отива в рязане, подавайки на ръка, щото вече с проби/грешки 2 пластини заминаха, както и едната страна на пластината-държач.
    Някъде бъркаш нещо фундаментално да не би пластината да не ти е на център ? Не може толкова време да режеш едни реални около 7 мм. Пусна ли самохода на фрезата ?
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Да споменем и малко за необходимата поддръжка на машините . При средно интензивна работа поне веднъж годишно при липса на видими фрапиращи течове на масло неговото ниво задължително трябва да се проверява . Както и ел. инсталацията тези машини са подложени на доста вибраций и пак поне един път в годината всички електрически връзки трябва да се притегнат ако не го правиме своевременно те ни напомнят с някоя авария както в случая поради разхлабена връзка на главния контактор на СУ 400 изгорял кабел на едната фаза като при изгарянето заварено болтче и нагоряла пластина резултат контактор 32 ампера на стойност около 50 лева за боклука.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3352.jpg
Прегледи:1
Размер:94.9 КБ
ID:5225097Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3353.jpg
Прегледи:1
Размер:112.2 КБ
ID:5225098
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Да споделя нещо за КУСОНА. По въпроса с нарязването на резбите на тая машина, sek.1 има смисъл от лоста намиращ се от ляво на супорта и той е точно за нарязване на резба. с него спираш винта и обрръщаш хода му, но всеи път когато го включвам има някакво усилие и изчакване, което означава, че чака някакъв зъб или нещо такова за да зацепи. От това следва, че има накаква умисъл и винта зацепва на точно определен градус спрямо останалата въртяща се чест на машината... Та целата работа е там, че тоя лост обръща хода на винта, а и съответно хода на супорта. Правиш първия нарез на резбата спираш винта повдиайки лоста на горе връщаш ножа на зад и вдигаш лоста на горе, което зацепва винта в обратна посока и връща супорта в изходна позиция, спираме супорта със сваляне на лоста на долу (средно полужение), подаваме пак ножа на пред и натискаме лоста леко на долу докато не зацепи и винта не започне да се върти и да тегли супорта. През цялатя тая игра с лоста и подаването на ножа напред назад универсала не спира да се върти, а когато бутаме лоста на долу за да тръгне да тарязва резбата той винаги влиза в стъпката на нарязваната резбата!!! Единственото което не мога да обясня е точния принцип на действие на механизма, но нека старите пушки в занаята да разкажат принципа на действие на механизма.
        ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Не знам къква му е механиката на тоя струг нямам никъква техническа документация за него . При мене е от 1997 година и никога не се е чупило нещо по него а работиме двама човека на него . Тия дни ще пробвам лоста аз си работя резбите с ел. съединителя изработил съм си навици през годините. На времето свалях челния капак защото течеше масло та го лепих със силикон нищо особено не помня да ми е направило впечатление.
          Последно редактирано от sek.1; 06-11-10, 20:32.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            http://www.vbox7.com/play:6e779c46
            http://www.vbox7.com/play:739c9a21
            ето и клипчета за показно за нарязване на резба на корееца през цялото време универсала не спира да се върти.
            Клипчетата са правени в 11 вечерта и действията ми са малко неординирани с камерата, но важното е че се вижда влизането на ножа в стъпата на резбата всеки път
            ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Ето какво си произведох преди десетина години:
              url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1834/82691669713259925571289113958P2Uge8p5VN7HeRqpGpLE.JPG] [/url]
              url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2029/10091588112504843481289113967o21Y49u2L6qfjrmwarmQ.JPG] [/url]

              url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2981/12550514291142104491289113987vLqWwgG1vv3WfF77I15G.JPG] [/url]
              url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2779/150321037215053620751289114039cieSVmPJLdbBEhql4gx6.JPG] [/url]

              Ножа е разглобяем,както се вижда по-горе,като режещата част е от лента за автоматична ножовка.Използвам го когато материала е кът и не трябва да дава много фира на дължина.Така изглежда правилно заточен отрезен нож:


              url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1519/135206746163948121289114883Q3saAaAi9xojeoeuedkQ.JPG] [/url]
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Ако се счупи ножа през време на нарязване как ще се центрова към канала на резбата след заточване?

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                  Ако се счупи ножа през време на нарязване как ще се центрова към канала на резбата след заточване?
                  Поставяш новият нож,и влизаш в "стъпка" посредством винта на кръстатия супорт!
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Нещо почнаха да се повтарят въпросите.Който има питане не е лошо да прегледа цялата тема има достатъчно ясно обяснено със снимки и описания.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      sparow гледам на първата страница си качил снимки от някякъв учебник или наръчник?
                      Ако го имаш сниман целия е още накаква подобна техническа литература би ли могъл да ми я пратиш по скайп?

                      А за наместването на ножа със супорта нещо не ми е ясно? За да местииш супорта трява да го отцепиш от витна, а после как влизаш пак в стъпката на резбата?
                      ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
                        sparow гледам на първата страница си качил снимки от някякъв учебник или наръчник?
                        Ако го имаш сниман целия е още накаква подобна техническа литература би ли могъл да ми я пратиш по скайп?

                        А за наместването на ножа със супорта нещо не ми е ясно? За да местииш супорта трява да го отцепиш от витна, а после как влизаш пак в стъпката на резбата?
                        Колегата говори за ръчно наглясяне с най-горната(малката) шейна, която не зависи от винта. Всъщностм не зависи от нищо - само ръчно е. Често се ползва за неотговорни конуси например, както и фино подаване в която посока трябва (със завъртане по какъвто градус е нужно).
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Ей това си бях произвел навремето като нямах още фреза.Уневерсала може да се закрепи успоредно или напреки,просто се обръща стойката,разграфен е на 360гр,през 10.Вадил ме е от ситуации но не е 100%прецизен,просто ти отвързва ръцете когато когато нямаш със какво да произведеш даден детайл.
                          url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1586/21389330152639473031289163024U0fxST2bpZLPqoTdrUIp.JPG] [/url]
                          url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1818/97831598014876799911289163033mYekja4NCwstm65DZn1h.JPG] [/url]
                          url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1662/3188225427666130611289163050crOEXXrjU3XB8s387Mch.JPG] [/url]
                          p://www.picvalley.net/v.php?p=u/1512/7627780193989363691289163069rhTMIINAhj7kcRjovjYi.JPG] [/url]
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            ДА Благодаря за уточнението.
                            Начинаещ съм и изобщо не се сетих, а и всяко нещо което научавам по тоя начин ми се вижда някакъв терикатлък на занаята
                            ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Страшно много неща има които и на мен не са ми ясни,те за това е тази тема,обмяна на опит!
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                sparky ти си модератор, което не знам точно какво означава но явно репутациятя ти тук е голямя, та зарад туй ти задавам следния въпрос: Има ли в сайта библиотека с виртуална литература (която явно не намирам) и ако няма възможно ли е да се създаде такава? А причината за питането ми е, че "за да можеш трябва да знаеш"!
                                ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X