Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Как се нарязват резби на струг

    На стругара неговия струг е с резба на шпиндела,отклонението мисля че даваше към 0.02,и СУ-то е в същите граници.А износването на флашките идва от честото превъртане на детайла,еле ако са меки .

    Коментар


    • #77
      До: Как се нарязват резби на струг

      И това го писах някъде по горе обикновенно детайл превърта когато се нарязва резба с изхабена плашка или по рядко ако си подал много голяма стружка и ножа е тъп в този случай ми е спирал мотора на СУ 400 7.5 киловата. До сега не съм допускал да ми превърти при нарязване на резба защото я карам на нож а с плашката само я калибровам така увеличавам и ресурса на универсала и на плашката.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #78
        До: Как се нарязват резби на струг

        Преди няколко месеца като стъргах една тръба 1цол,явно не бях стегнал като му е реда ,а и ножа беше леко захабен,изобщо не превъртя,заклини в едната челюст ,смаза тръбата и я отби от универсала..

        Коментар


        • #79
          До: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
          Ако сте превъртяли спиралата повече флашките ще дойдат с изместен център.
          Такова "погрешно" сглобяване може ли да се използва за направа на дребни, ехцентрични детайли, с малко изместване на центъра?
          Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
          0884837709
          0878383528

          Коментар


          • #80
            До: Как се нарязват резби на струг

            За тая ралта има планшайби.

            Коментар


            • #81
              До: Как се нарязват резби на струг

              За сега нямам такава екстра!
              Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
              0884837709
              0878383528

              Коментар


              • #82
                До: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от ves1 Преглед на мнение
                За сега нямам такава екстра!


                Тогава слагаш подложка на едната, защото 1 зъб измества много.
                0888543685 Валери

                Коментар


                • #83
                  До: Как се нарязват резби на струг

                  Ето го нагледно.
                  Прикачени файлове
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #84
                    До: Как се нарязват резби на струг

                    Ок,втората ракия я имаш от мене,ЗАщото чух че си се фащал на бас за това?

                    Коментар


                    • #85
                      До: Как се нарязват резби на струг

                      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                      Ок,втората ракия я имаш от мене,ЗАщото чух че си се фащал на бас за това?
                      Доста басове съм спечелил относно възможностите на металообработващите машини
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #86
                        До: Как се нарязват резби на струг

                        Купих си струг. Дори не зная модела му. Вероятно е С 10 или С11 и модификациите им. Пише че е от ЗРММ Враца. Затруднявам се, за сега преди да го пусна, да се ориентирам в смазочната му система.
                        Търся помощ, за доброто ми ориентиране в смазването му.
                        Нямам техническо описание за подръжка.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от dakata1950 Преглед на мнение
                          Купих си струг. Дори не зная модела му. Вероятно е С 10 или С11 и модификациите им. Пише че е от ЗРММ Враца. Затруднявам се, за сега преди да го пусна, да се ориентирам в смазочната му система.
                          Търся помощ, за доброто ми ориентиране в смазването му.
                          Нямам техническо описание за подръжка.
                          Еми, поне го снимай и качи снимките някъде. Все някой ще го разпознае.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от dakata1950 Преглед на мнение
                            Купих си струг. Дори не зная модела му. Вероятно е С 10 или С11 и модификациите им. Пише че е от ЗРММ Враца. Затруднявам се, за сега преди да го пусна, да се ориентирам в смазочната му система.
                            Търся помощ, за доброто ми ориентиране в смазването му.
                            Нямам техническо описание за подръжка.
                            Ами то самото съкращение ЗРММ трябва да ти подскаже нещо то се превежда завод за ремон на металорежещи машини и никога не са произвеждали машини а само извършваха основни и други текущи ремонти на българските марки стругове. Така че тази табелка означава че в някъкъв етап този струг е минал за основен ремонт от там. В момента завода това и прави искупили са доста стари стругове и при появата на клиент рециклират желаната от клиента модификация. Мазилната система на всичките български универсални стругове е на един принцип чрез малка бутална помпичка във двете основни кутии скоростна и подавателна доставя масло под минимално налягане до всички нуждаещи се от смазване точки. Дори и помпата да е запушена колелата създават достатъчно разпръскване на масло за да се смазва нормално всичко вътре . Долу горе така обстоят нещата и със супортната кутия някои модели имат маслена помпа която би трябвало по едни тръбички да искарва масло на паралелите но те се запушват много бързо. Всички кутии имат нивомерни и контролни маслени отвори на които би трябвало да има плексигласово око на долното (нивомерното) следиш нивото ако няма такона теорията казва че кутията трябва да е пълна около 1/3 на горните контролни под плексигласа има изведена контролна медна тръбичка и като пуснеш машината маслото плиска по стъкълцето и те ориентира дали помпата работи . По теория се ползват специализирани машинни масла за кутиите ММ 20 и ММ 30 а в по старите години имаше едно Тулина ММ но навремето под секрет ми казаха че си е чисто М 10 Д и спокойно можеш да сипваш всякъкво двигателно масло. Тук някъде в раздела съм сканирал и качил техническите паспорти на почти всички български универсални стругове .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #89
                              До: Как се нарязват резби на струг

                              Днес по трудния начин стигнах до следващата част от експлоатацията на струговете и в частност поддръжката на универсала. Тъкмо почнах с песен на уста едни детайли за един колега от форума и машината ме предаде универсала в следствие на натрупаните от над година интензивна работа стружки и ръжда почти блокира та се наложи основно разглобяване за почистване . Стъпките са следните: Демонтираме универсала от струга и го тръшваме на масата. Ако няма центровъчни белези спрямо фланеца му набиваме такива което гарантира че ще го сглобим в последствие на мястото на първоначалното застъргване на фланеца. Отвиваме трите болта и с подходящ месингов или алуминиев дорник с леко почукване избиваме фланеца . Отвиваме трите болта на задния капак и го махаме отвиваме трите щифта фиксиращи пиньончетата и пак с дорничето и леко почукване ги избиваме. Обръщаме универсала и с подходяща отвертка и леко почукване между спиралата избиваме и спиралния диск. Следва идеално почистване на всички повърхности със скочбрайт и идеално подсушаване. Универсала се сглобява по обратния ред идеално сух наличието на къквато и да е смазваща или почистваща течност води до бързо полепване на прах и стружки и бързото му блокиране . Тази процедура се прави и при монтаж на нов универсал защото вътре и отвън е качествено залят с консервационна грес.
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от sek.1; 05-05-10, 19:11.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #90
                                До: Как се нарязват резби на струг

                                С10 е с зъбна помпа за мазането на скросната кутия .Намира се на края на вала с пакетния съединител.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X