Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Ножа действително е много добър.На пръв поглед не може да се каже,че е кован.Итересно решение за държач на отрезна пластина.Виждал съм други,но по-сложни за изработка.Колкото до старите майстори-тях вече ги няма/ония хора са били от друго тесто месени/ често са работели просто за идеята.Сега и да криеш и не криеш занаята рядко ще намериш мераклии да се учат.Те първо питат колко пари ще получават,а после питат какво ще работят.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      След 10-15 години,няма да може да намериш някой,който да ти направи болт с гайка,за по-сложни операции-забрави!
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
        Ножа действително е много добър.На пръв поглед не може да се каже,че е кован.Итересно решение за държач на отрезна пластина.Виждал съм други,но по-сложни за изработка.Колкото до старите майстори-тях вече ги няма/ония хора са били от друго тесто месени/ често са работели просто за идеята.Сега и да криеш и не криеш занаята рядко ще намериш мераклии да се учат.Те първо питат колко пари ще получават,а после питат какво ще работят.
        На времето в стария завод общо взето имах по един такъв стар майстор на всякъде те си ръководеха нещата по свой си особен начин и аз не им се бърках не допускаха пиянство в работно време и повечето които работеха с тях и покрай тях се опитваха да ги надминат в професионален аспект което беше една полезна конкуренция. Можеше със седмици да не влезна в цеха и знаех че всичко ще е наред излизах си спокойно отпуска и никой не ме търсеше сега и три дни не мога да искарам спокойно. Тоя тип държач съм си го правил сам преди двайсетина години в стария завод тогава за първи път се появиха такива автоматни отрезни пластини които много улесняват работата защото иначе правенето на кобалтов отрезен нож от квадрат кобалт е доста трудоемка и прашна работа. Ето го и кования нож в друга проекция.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3289.jpg
Прегледи:1
Размер:110.2 КБ
ID:5220137
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Абе не е съвсем да няма кой да иска да се учи!Аз от доста време искам,и се уча сам на работа!Но там има само струг и с мнооогоредки изключения няма от кого какво да науча,а тук,във Варна май все още не съм се запознал с подходящите хора,при които мога да се уча...
          А за старите майстори сте прави!Но тогава е имало производство,вав всеки град имаше някакво производствено предприятие,хората са се сблъсквали с проблеми,които трябвало да решават!И този опит учи много!А сега,от всичките ми познати,има само 1,който работи в производствено предприятие...
          TLC 120 Prado
          Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Колега би ли написал как се точат ножовето?
            ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Тая работа е сама по себе си непривлекателна работи се в тежки условия лятото жега зимата студ щото обикновенно повечето халета са с доста голями размери и няма как да се стоплят шум прах масло колкото искаш и за капак цял работен ден прав на крак не става седнал . Трябва да ти идва отвътре за да я работиш иначе не става. Сега голямата част от младите искат на топло пред компютъра в някой офис на кожен стол с чисти дрешки и ръчички не всяка вечер да си вадят стружките от ръцете. В машиностроенето професийте са мъжки за истински мъже но те нещо са на изчезване през последните години на мода са меките китки.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                За съжаление,и в моята професия е така!Условията са много сходни,дори и по гадни и към това прибавиш и огромна отговорност,особенно във по високите длъжности!И за съжаление,като гледам стажантите,момчетата,които работят със сърцето си са все по-малко и по-малко!
                TLC 120 Prado
                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Това други нож ли е?Това с коването на ножове си е чисто изкуство.Преди време правих /де ковах де шмергелих/профилен нож за стъргане на дървени части голяма играчка беше,но за стъргане на стомана нещата стоят по друг начин.Колега,ако не представлява трудност щракни държача на отрезната пласти и от друга страна да се види до къде е прорязан.Ще съм ти благодарен.Сторих мерак и ще си направя такъв.Ако имаш някои по нестандарни инструменти пусни и тях ще е от полза да се видят.Колкото до изучаването и усъвършенстването на този занаят малко трудно става в серииното производство там всичко почти се работи по предварително разработена технологична карта и работата идва малко шаблонна и почти липсва аня момент на личната творческа инициатива,но при желание може да се постигне много.Лично аз започнах работа в една ремонтна база към комбинат "Дунавска коприна" като стругаро-фрезист преди 35г.Там попаднах на няколко майстори които бяха от старата школа и те бяха от тия дето правеха от нищо нещо.Много рядко се работеше едно и също нещо.Караха ме да работя като шлосер,монтьор,стугар,фрезист и какво ли не друго,но никога не са се базикали с мен/в лошия смисъл на думата/и винаги бяха готови да помагат не криеха нищо.Много зор видях докато вляза в крачка.Дълги години след като напуснах се отбивах при тях да се видим и обменим по някоя идея макар,че вече работех в друга сфера на производството.Такива хора вече липсват-безкористни и винаги готови да човъркат нещо така просто от интерес какво ще се получи.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Държача като го гледам е нож с сменяеми пластини.като вътрешната част е махната/фрезована/ и е оставил само болта който държи пластината.А отзад е заварил парче което да държи ножа да не бяга.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Sparow ще е ли проблем като дойда на Плевен да се срещнем?Това от долу номера на твоя телефон ли е?

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Съжалявам момчета, но нещата в машиностроенето не са точно така - все още има хора, които си обичат професията, и които работят с удоволствие, макар че им е все по-трудно, защото в последните години се опитваме единствено да оцелеем. Както казваше първият ми шеф "Влезе ли ти стружка в задника - е за цял живот". А между другото в машиностроенето работят и жени (може би не навсякъде) - например аз. Колкото до майсторлъка, пишман-майстори има във всички професии. Имаше и един такъв лаф "Като се знам какъв съм инженер ме е страх да отида на лекар..."
                        Макар, че понякога не си ли заточиш ножа нищо не става, аз съм фен на сменяемите твърдосплавни пластини, в последните години производителите направиха неверояни неща - днес пробвах пластина, с която постигнах грапавост Ra 0.94 при подаване 1.2мм/об.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Няма ядове ,аз съм от едно село до Плевен,но като минаваш се обади.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                            Това други нож ли е?Това с коването на ножове си е чисто изкуство.Преди време правих /де ковах де шмергелих/профилен нож за стъргане на дървени части голяма играчка беше,но за стъргане на стомана нещата стоят по друг начин.Колега,ако не представлява трудност щракни държача на отрезната пласти и от друга страна да се види до къде е прорязан.Ще съм ти благодарен.Сторих мерак и ще си направя такъв.Ако имаш някои по нестандарни инструменти пусни и тях ще е от полза да се видят.Колкото до изучаването и усъвършенстването на този занаят малко трудно става в серииното производство там всичко почти се работи по предварително разработена технологична карта и работата идва малко шаблонна и почти липсва аня момент на личната творческа инициатива,но при желание може да се постигне много.Лично аз започнах работа в една ремонтна база към комбинат "Дунавска коприна" като стругаро-фрезист преди 35г.Там попаднах на няколко майстори които бяха от старата школа и те бяха от тия дето правеха от нищо нещо.Много рядко се работеше едно и също нещо.Караха ме да работя като шлосер,монтьор,стугар,фрезист и какво ли не друго,но никога не са се базикали с мен/в лошия смисъл на думата/и винаги бяха готови да помагат не криеха нищо.Много зор видях докато вляза в крачка.Дълги години след като напуснах се отбивах при тях да се видим и обменим по някоя идея макар,че вече работех в друга сфера на производството.Такива хора вече липсват-безкористни и винаги готови да човъркат нещо така просто от интерес какво ще се получи.
                            Кования е същия завъртян на страни. И аз цял живот съм в ремонтно въстановителните работи я главен механик я началник сервиз все такива там серийно няма или е много рядко и се налага да си напрягаш мозъка което е хубаво. Сега кризата носи сравнително малки серий все изчекнати детайли на които им правя приспособленията за захват по различните машини и инструменталната екипировка с която се обработват назад в темата има снимки . Ще ти щракна отрезния прореза върви до заварената пластинка. Има и друг начин без нея каналите се фрезоват под ъгъл и си държат идеално ножа . Имам и няколко заготовки за такива ножове бях почнал да ги правя преди няколко години за нещо като учебни цели но така си остана само с идеята.
                            Последно редактирано от sek.1; 20-10-10, 05:31.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              След като напуснах базата нямах много време да упражнявам професията-е от време на време позавъртах нещо колкото да не губя тренинг.По стечение на обстоятелствата от 2000г.метаобработването ми стана основно занятие.Видях преди време и такъв държател с канали под ъгъл без болт за затягане отпред.Пластината се затяга от болтовете на ножодържателя.Имам и няколко отрезни пластини със скосен под ъгъл надлъжен горен и долен ръб,но ми се видя голяма играчка да се прави,а и заточването на такава пластина иска първо да се маха горната скосена част и тогава да се оформя режещия ръб докато при правоъгълните е по-просто и центроването и заточването.Очаквам снимката-благодаря. Колкото до изработката на приспособленията за обработка на даден детайл -това си е чиста проба до колко ти е развинтена фантазията.Правил съм приспособление два-три дни,а работата е за 1-2часа.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                ето го и таблото на корейския стругНатиснете снимката за да я уголемите

Име:20102010205.jpg
Прегледи:2
Размер:96.6 КБ
ID:5220562
                                схемата е скъсена с два контактора и е леко изманена от оригиналната, но важното е че сработи! Всичко е тип топ и нямя никакви проблеми. Отне ми цял ден да го направя, но съм доволен с постижението
                                ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X