Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Можеш да го охлабиш малко с пилата .
    Като на нея си сложил ситна шкурка,200-250 примерно.
    Задължително направи "чело" на фланеца,че не се знае старото колко е право.Три болта са предостатъчни за закрепването,и аз съм със три,просто нямах нерви да му правя 6 отвора.Универсалът е як и идиотоустойчив ако не се издевателства прекалено върху него.Ползвам такъв от три-четири години и точността му е 0,02-0,03мм.
    Съвет,намери си фланец и си ползвай старият универсал за обща употреба,за по прецизни неща ползвай новият.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
      Като на нея си сложил ситна шкурка,200-250 примерно.
      .
      Чугуна ще я запълни моментално .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Чугуна ще я запълни моментално .
        А пилата няма!?
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Пък и геометрията ще си отиде.По описанието,хич дане 0.05 мм има за сваляне.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            А пилата няма!?
            Нормалната пила за метал преди да се запълни ще е свалил колкото му трябва .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Пилата си е за шлосери, човека ще става стругар.
              При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                ........
                ..........Много хора четат тук за да се образоват и да почерпят опит.
                Аз съм един от тях и не минава ден да не "посещавам" форума. Даже се "запалих" и започнах да си сглобявам дърводелски струг. В някой теми задавам въпроси и търся съдействие и макар, че се регистрирах месец май все още постовете ми се публикуват след 16 дни.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Освободи дъното където се срещат цилиндричната и челната част с върха на ножа, за да легне универсална и по двете повърхности правилно и изцяло.
                  "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                  Ат.Буров.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Направи и лека фаска на ръбчето. Мини и цялото чело, където ляга универсала - поне от снимките не си личи да си го минавал.

                    За да е по-освободен трябва да му пуснеш буквално вятър - колкото са се чува че работи. Аз лично пили и шкурки не бих ползвал.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Вижте защо си купих струга и искам всичко сам да си правя.Не че много ми трябва и че ще печеля много пари с него ,а когато ми потрябва да си отвържа ръцете и да си свърша сам работата.Днес за 3 дупки навъртях 150км с колата ,цял ден не спрях ,на десетата работилница най-сетне намерих човек ,който да ми пробие дупките на фреза .За съжаление човека се случи на въздраст,недовиждащ и недочуващ.Лошо няма,преди години със сигурност е бил голям майстор,но сега направи дозина грешки и в крайна сметка след 2ч работа проби дупките ми по този начин и ми взе 30лв за 3-те дупки:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0730.jpg
Прегледи:1
Размер:294.6 КБ
ID:5765578Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0726.jpg
Прегледи:1
Размер:307.8 КБ
ID:5765577

                      Кажете ми това според вас нормална цена ли е за тази работа и то свършена с това качество?Като сложим и горивото 3-те дупки ми излязоха 50лв и то не са пробити както трябва и на едната фрезенка е избягал с доста както се вижда на снимката.
                      Последно редактирано от stypkata; 02-09-17, 20:26.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Колко е нормална една цена, зависи от това дали даваш или взимаш . Но според мен щеше да ти излезе по-евтино да го пратиш с куриер при мен или някой друг колега.
                        В миналото ще остане, каквито сме били...

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          И аз така мисля,но никога не бих си и помислил да поискам 30лв от някой за да пробия 3 дупки по 12мм............

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                            И аз така мисля,но никога не бих си и помислил да поискам 30лв от някой за да пробия 3 дупки по 12мм............
                            То както се вижда, едната дупка няма да ти върши работа с тая крива фаска. Но защо не го пробихте с отвори за главите на имбусни болтове (глави с вътрешен шестограм) така нито е здраво, нито сигурно. Особено пък като няма съосие между отвора и фаската, което не мога да си обясня как се е получило. А бе плаче си за нови дупки и нов майстор.
                            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Ако основните отвори съвпадат с резбовите на универсала може да се коригират само леглата за главите на болтовете и както каза Димилев ,да използваш болтове с цилиндрична глава и имбус в нея.
                              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                              Ат.Буров.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                                И аз така мисля,но никога не бих си и помислил да поискам 30лв от някой за да пробия 3 дупки по 12мм............
                                Само от любопитство - колко би взел?
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X