Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Как се нарязват резби на струг

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6245.jpg
Прегледи:1
Размер:169.4 КБ
ID:5185170Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6241.jpg
Прегледи:1
Размер:159.3 КБ
ID:5185171Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6242.jpg
Прегледи:1
Размер:178.8 КБ
ID:5185169Да съживим малко темата ето още един начин за закрепване и обработка на детайл на универсален струг.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #92
      От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      [ATTACH=CONFIG]218606[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]218607[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]218605[/ATTACH]Да съживим малко темата ето още един начин за закрепване и обработка на детайл на универсален струг.
      Изби рибата! За такова чудо не бих се сетил.
      А аз като наместих струга се чудих защо аджеба паралелите ми са като отрязани там, все едно са 2 детайла. А те са си наистина два.

      ПП: Трябва някой път да ми покажеш анджакламата за топки. Не можах да схвана как работи, и това си е.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #93
        От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Изби рибата! За такова чудо не бих се сетил.
        А аз като наместих струга се чудих защо аджеба паралелите ми са като отрязани там, все едно са 2 детайла. А те са си наистина два.

        ПП: Трябва някой път да ми покажеш анджакламата за топки. Не можах да схвана как работи, и това си е.
        Паралелите са на две части Н моста се сваля и така се увеличава значително диаметъра на обработваемия детайл . Все забравям да я снимам тая уродка за сферите щото не съм я ползвал и от много години е на дъното на единя от шкафовете. Къкъв диаметър трябва да са въпросните сфери ? Може да намериме по просто решение съчми от голям лагер мятам ги в пеща да се отвърнат и после се обработват спокойно след това ако е необходимо пак се закаляват.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #94
          От: Как се нарязват резби на струг

          Диаметъра е между 60 и 80мм.

          Просто не мога да си представя принципа на действие, обаче.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #95
            От: Как се нарязват резби на струг

            Тука един приятел прави сфери за носачи на камиони.Текерлека представлява един редуктор /1/24/,който се хваща на супорта.Топчето се хваща на универсала,а в текерлека -ножа.Като го въртиш обикаля сферата.Елементарно е.Но е за малки подавания,като подадеш много отбива ножа,също така си иска практика -да центроваш всичко у една равнина.Иначе топчето става ексцентър.

            Коментар


            • #96
              От: До: Как се нарязват резби на струг

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Никъква документация не ми е попадала а и на корейски как ще я четеме Историята на попадането на тези машини в българия е малко странна внасяни са на бартер за храна в периода 1980-1986 година този и един по голям модел долу горе колкото С 10. Основно са разпределяне по АПК и ТКЗСта. Този го взех преди десетина години от един полигон за борба с градушките почти чисто нов по него нямаше никъкви следи да е стъргал метал никъде нямаше и една стружка под него седеше една щайга с тефлонови детайли. Конструктивно е много добра машина дръпнатите са събрали в него конструктивни решения и елементи от цял свят. Инсталацията и двигателя са чешки универсала руски сменянето на оборотите и подаванията е като на американските мазането на кутиите е от немците. Ако нещо те интересува питай доста добре съм го разучил. Единственото което ми се е чупило по него е палцовия съединител (каре) на ел мотора там мотора се куплира на осем кръгли палеца с набити на тях гумени тампончета които обират ударите при пускането и реверсирането все пак мотора е 10 киловата. Оправих ги за половин час с остъргване на нови палчета и парчета гумен маркуч с подходящ размер. Ел двигателя е на шейна и се вади за секунди. Капаците отпред и отгоре съм ги свалял защото течеше масло .
              Kолега, на скоро си взех същия струг и имам малко проблеми . Kлюче (съединителя) не работи на първото полoжение за преден ход и полoжението за заден ход. Включва чак на второто положение за преден ход. Свалях ключа и видях разкачени кабели, на които не им знам мястото. Следващия ми проблем е, че липсва веригата, на която не и знам предназначението и наи-големия ми проблем е настроиването на машината, не знам как да превключа оборотите.
              Би ли могъл да опишеш механиката на струга и да разясниш как се настройва, предварително ти благодаря!
              Последно редактирано от giorgio; 04-07-10, 14:16.
              ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

              Коментар


              • #97
                От: До: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
                Kолега, на скоро си взех същия струг и имам малко проблеми . Kлюче (съединителя) не работи на първото полoжение за преден ход и полoжението за заден ход. Включва чак на второто положение за преден ход. Свалях ключа и видях разкачени кабели, на които не им знам мястото. Следващия ми проблем е, че липсва веригата, на която не и знам предназначението и наи-големия ми проблем е настроиването на машината, не знам как да превключа оборотите.
                Би ли могъл да опишеш механиката на струга и да разясниш как се настройва, предварително ти благодаря!
                С ключа и аз съм имал ядове счупи му се фиксатора и сега е много чуствителен. По принцип ел инсталацията му е доста усложнена за струг и трябва да свикнеш с ел реверса защото ако обърнеш много бързо ключа гори един бушон трябва за части от секундата да задържиш в неутрално и тогава да реверсираш така спирам бързо и шпиндела .Веригата за която говориш вероятно е на редуктора моята си е там и мисля че върти маслената помпа този струг е с много особена система на мазане маслото не се налива по кутиите а в един резервар долу под мотора и помпата под налягане качва маслото до всички възли в двете кутии и един маркуч връща стичащото се обратно . Резервара се държи на един болт и се вади на двата отвора под капачките има цедки които трябва да се промиват от време на време заедно с резервоара . Събира около 10 литра масло. Показател че помпата работи е едно прозорче върху скоростната кутия като включиш машината там трябва да плиска масло. Оборотите се сменят от от лоста на супортната кутия има три положения от които реално се ползват две слагаш лоста в средата завърташ вътшната гривна на съответното положение дърпаш назад към теб и въртиш настрани по оста по някога е дооста тежко превключването и трябва да чукнеш копчето да размести колелата. Резбовия винт се включва от едно лостче с черно топче под ел таблото на скоростната кутия и там има няколко положения които се регулират от лостчето и гривната му (на снимката го няма топчето че миналата седмица ми остана в ръката) . Горе върху скоростната кутия до таблицата се настройват подаванията. Ако си от София или идваш някой път насам обади се ще ти покажа всичко на практика по тази машина . Когато я взехме на времето и аз я гледах няколко дни като индианец докато не намерих един познат с такава да ми обясни нещата защото дръпнатите комунисти са събрали в нея технически решения от цял сят.
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от sek.1; 05-07-10, 05:45.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #98
                  От: До: Как се нарязват резби на струг

                  Mерси за обстойната информация Имаш ли представа какъв точно може да е проблема с обратния ход? Вчера се въртях около струга и разучих оборотите. Липсващата верига свързва лоста, за който обясни по–горе (на супорта) и скоростна кутия, намираща се точно пред електромотора.
                  Между другото , съм от София, Горубляне. Твоите кординати какви са?
                  ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Как се нарязват резби на струг

                    Днес я погледнах въпросната верига аз съм в грешка не е маслената помпа веригата мести синхронизирано скоростите на редуктора без нея вероятно ще има някъкъв оборотен ред но не пълен . Кинематиката на тая машина ми е непозната защото нямам документация за нея и всичко го разучавам като даде проблем слава богу машината е изключително здраво конструирана и направена и не се чупи поне при мен е от малко повече от 10 години и никъкви сериозни дефекти не е давала. За обратния ход нали спомена че има някъкви откачени кабели в ключ - съединителя вероятно е от там може и нещо да е дало накъсо по кабелите и да са изключили хода . Обратен ход трябва да имаш и на двете копчета едното е на предното ел табло другото на супортната кутия . На моя ключа е тристепенен но имаме и още един корейски същия но малко по стар той има две степени на нормалния ход вече не помня за къкво точно бяха защото не сме го пускали от години . Аз съм в жк "Изгрев" . Пусни ми на лични един телефон да се разберем.
                    Последно редактирано от sek.1; 05-07-10, 16:59.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      За какво е черното копче на супорта от ляво? И друга липса имам от дясната страна, под задното седло има шайба за ремък, но нито ремък, нито електромотор ? По–късно ще кача и снимки на струга.
                      ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0130.jpg
Прегледи:2
Размер:115.3 КБ
ID:5191803Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0132.jpg
Прегледи:2
Размер:132.1 КБ
ID:5191802Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0127.jpg
Прегледи:2
Размер:146.3 КБ
ID:5191801Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0131.jpg
Прегледи:2
Размер:112.8 КБ
ID:5191800Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0135.jpg
Прегледи:2
Размер:115.4 КБ
ID:5191799Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0133.jpg
Прегледи:2
Размер:125.4 КБ
ID:5191798Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0128.jpg
Прегледи:2
Размер:102.6 КБ
ID:5191797Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0134.jpg
Прегледи:2
Размер:91.8 КБ
ID:5191796Ето и снимките
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0129.jpg
Прегледи:2
Размер:56.1 КБ
ID:5191795
                        ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Копчето завърта шпиндела на обратен ход глезотия служи за центровка на детайлите да завъртиш по малко с копче на удобно място и като сменяш скоростите и подаванията да се наместят колелата. Това което ти липсва е мотора на бързия ход някой го е отмъкнал въпреки че едва ли ще му свърши работа тия двигатели са по няма и половин киловат мотора седи на една плоча с процепени на фреза отвори за да се опъва ремъка. Някъде из работата ми се търкаляше един от старите модели С 11 заедно с плочата дано не е заминал на скрап ако мотора не е изгорял поне плочата може да се пригоди само където при С 11 е с верига а на корейците е с ремък. Ако междуцентровото му е 1500 мм е същия като моя само където твоя е по чист и е оригинална боя . Гледам на снимката и един С8С си сложил до корееца. Пусни нещо скайп или телефон на лични да се разберем на спокойствие.
                          Последно редактирано от sek.1; 05-07-10, 18:59.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Може ли да снимаш моторчето за бърз ход и да му запишеш параметрите, та да търся Тия дни ще викам и един жичкаджия да поуправим инсталациятя на струга.
                            Мисля да сменя кабелити, предпезителите и тн, ще се консултирам с човека. Доста работи не са както трябва, тамън с човека ще ги оправим.
                            Как се пуска бързия ход, въпреки че го няма електромотора?
                            ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              pit_bull880705 това ми е скайпа. Не мога да пращам лични съобщения все още.
                              ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Аз лесно ще снимам но като свалиш капака се вижда само плочата и ремъчната предавка за да снимам моторчето трябва да го извадя цялото а и всички означения по машината са с иероглифи. Копчето за бързия ход е върху лоста за превключване на самоходите. Без ел. схема трудно ще се оправите с инсталацията доста е оплетена понеже реверсира с мотора обръща фазите с контактори при мен са четири 40амперови чешки. И аз мисля като остане време някой ден да му сменя предпазителите с автоматични или поне едно ДТЗ да му вържа ама все не остава време. На снимката са означенията от вътрешната страна на капака на клемната кутия на главния ел. двигател ходи ги разбери
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3014.jpg
Прегледи:2
Размер:160.8 КБ
ID:5191836
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X