Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
    Това е много стар "тарикатлък" за заточване на кобалтови (не знам защо но при нас всички им викат щирии)ножове.Задължително на паралелите се слага брезент,иначе супорта направо спира,всичко потъва във шмиргелов прах и дребни камъчета.
    С диск от флекс само прорязваш профила после си го точиш на шмиргела.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Точно за това си говорим.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        А и отрязаното парче не го хвърляме,а си го ползваме за други операции...Икономии,криза....
        Коелга Old111,към края на седмицата ще се чуем...
        TLC 120 Prado
        Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
          А и отрязаното парче не го хвърляме,а си го ползваме за други операции...Икономии,криза....
          На времето от ситните парчета кобалт си правех ножчета за борщангите.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
            Благодаря
            На корееца също центъра е 32мм
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              http://vbox7.com/play:b64c4e66 Ето го рязане на детайл 30мм на самоход 500 оборота нарочно не пуснах охлаждането . Къде ги тия вибраций за които всички пишете Същинско рязане няма и 30 секунди. Апарата ми издава багажа и снимките на заточения профил на отрезен нож излизат много мътни . Ако някой има по читава програма за обработка на снимки и може да ги пооправи ще е добре дошло. изглед отгоре .
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3329.JPG
Прегледи:1
Размер:121.9 КБ
ID:5221783 Изглед отдолу.Това е правилния профил на заточване конус назад и конус надолу така ножа не контактува със стените на детайла . Контактува само режещия ръб.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3326.JPG
Прегледи:1
Размер:165.6 КБ
ID:5221781 Това представлява дорника с диск от флекс за прорязване на профила.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3318.JPG
Прегледи:1
Размер:129.7 КБ
ID:5221780 Долу горе така трябва да изглежда машината след като приключим работа почистена от стружки и с добре намаслени паралели така винаги можем да започнем веднага работа .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3315.JPG
Прегледи:1
Размер:122.8 КБ
ID:5221779 С лед приключване на работа завъртаме ножодържача забърсваме и омасляваме завъртаме няколко пъти маслото да изгони отдолу борьола и другата мърсотия .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3317.JPG
Прегледи:1
Размер:173.3 КБ
ID:5221782 Една гяволия за хората работещи на новия модел С 11 рафт на щита така най необходимите неща винаги са ти пред очите на една ръка растояние и не ти пречат. Върху капака на скоростната кутия не е желателно да има инструменти и детайли особено кръгли които могат от вибрацийте да се завъргят и да паднат върху въртящия се универсал. Така съм направил няколко дупки в стената зад машината Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3320.JPG
Прегледи:1
Размер:116.5 КБ
ID:5221778 Изглед на отрезния нож със сменяема пластина от другата страна по молба на един колега .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3313.JPG
Прегледи:2
Размер:114.3 КБ
ID:5221784
              Последно редактирано от sek.1; 27-10-10, 20:03.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Благодаря колега за снимката.При първа възможност ще си направя такъв държател.Струга ми е доста стара,но много яка машина казва се "ГАНЦ" унгарско пройзводство. Универсала му е 315мм.Центроването на ножа е на 43,5мм.Шпиндела отпред е на плъзгащ лагер(бронзова втулка с външен конус),а в задната част има конусно ролков лагер.С отрязването няма проблеми.Имам леки вибрации когато правя рязане с нож дебелината на който е над 8мм. и то при по-големи диаметри на материала.Странично задиране на отрезен нож съм имал(даже и счупени ножове) когато режа ниско въглеродна стомана.Както казва колежката rozi оборотите са много важен фактор при рязането.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Колега дай снимка да го видиме.Бая голям ще да е ,като знам унгарците къкви фрези правят

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Само съм виждал такъв струг марка Ганц във вече ликвидирания ЖП завод в София имаха доста такива.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Ми, в неделя ще си поиграя с рязането, пък да видим какво ще излезе. Не знам защо при мен така се получава. Както казах - вибрации нямам. Само ножа задира.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Профила ти е прав от всичко страни.колегата е показа правилно наточен нож.Като е прав задира отстрани и кърти ножа.Или имаш някъкви луфтове из машината и тресе.По скоро е първото.Твой струг е почти перфектен.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                          Профила ти е прав от всичко страни.колегата е показа правилно наточен нож.Като е прав задира отстрани и кърти ножа.Или имаш някъкви луфтове из машината и тресе.По скоро е първото.Твой струг е почти перфектен.
                          Еми, тоя с твърдосплавната пластина си има борд отпред - малко по-широк е. На тоя с кобалтовата пластина уж му правих скосение като го острих, ама нещо пак не съм доизкусурил явно. Ще си поиграя повече с рязането. А луфтовете ги обирам всичките преди рязане. Дори съм поитвал да със стегнати болтове на супорта към паралелите. Все тая. На високия оборотен ред (315 оборота и нагоре) самохода е най-малък - стружка 0.35, но на тия обороти честно казано не съм пробвал. На 315 си работя останалото струговане.

                          Абе има още доста какво да донауча и да си спомня.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            А как ги обираш тия луфтове.Това на струга в работата аз работя само на 500об. без значение,резане,стъргане.А явно като си се опитвал да го направиш по добър ножа си го скапал.Намери някой учебник макар че без да видиш няма шанс.То занаят се краде-не се учи.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Работя на 315 щото нямам охлаждане. А рязането на 125 - не помня защо. Някой ми беше казал. 30мм на 500, значи 60 на 250. Тоест при 315 и 52мм ще получа горе-долу същия работен режим като 30мм и 500. Ще опитам. А ножа ми кобалтовата пластина като профил изглежда що-годе като тоя на Станьо. Само отпред ъгъла беше друг, и "канала" по-малък.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Аз нямам проблеми.Струга е служебен не му плащам нищо.Охлаждане имам -вода абе....рязането се прави на бавни обороти ,защото кубалта не обича над 250.посинява и се кърти.
                                Ето ти едно клипче ,от време оно,когато можех само да режа.
                                http://www.vbox7.com/play:891342d1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X