Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Е, последно на колко оборота да режа с ножожържач с кобалтова пластина? Примерно детайл 54мм, ст35. Първо казахте 500, сега пък не трябвало високи обороти.

    Е, на колко? Пластината ми е 3мм, май.

    ПП: Луфтовете са обрани с клиновете. Понеже голямата (долната) лестовича опашка е ми е износена, обирам го с клина в зависимост от диаметъра, йото обработвам. Единствения останал луфт е в напречния винт, ама такъв луфт има всеки струг.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Усет трябва колега,малките обороти са за предпочитане,да речем 180-200об.На високи 350-500 се режат ниско въглеродни стомани,те мразят ниските обороти и започват да се мажат,пробвай с някоя чешмяна тръба и ще се убедиш.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Е, последно на колко оборота да режа с ножожържач с кобалтова пластина? Примерно детайл 54мм, ст35. Първо казахте 500, сега пък не трябвало високи обороти.

        Е, на колко? Пластината ми е 3мм, май.
        .
        250 оборота с разкарване две ширини на ножа . Колкото детайла е с по голям диаметър му нараства периферната скорост. Трябва правилно заточване на ножа и усет. Когато оборотите са по високи в момента който подпреш ножа в детайла почва да свири и намаляваш докато почне да вади нормална стружка. Режим трудно се избира предварително защото в повечето случаи имам само обща и далечна представа къква е стоманата в повечето случаи разбирам къква е като я кача на машината . С тия кобалтови пластини се реже всичко рязал съм титан 50 мм гадната руска неръждавейка полуоски и къкви ли не още проклети стомани. За тия детайли за носачите ли говориш ? Тая стомана престъргване в диапазона 500 - 630 че е малко като кашкавал витоша на по ниски никъква гладкост не можеш да и докараш. Когато детайла е опразнен от вътре първо се дупчи и после се реже много по лесно е . На първо време докато си намериш точния ъгъл на ножа прави по малко каналче или въобще не прави за да ти е по здрав ножа и задължително затиловай двете ръбчета .
        Последно редактирано от sek.1; 28-10-10, 08:15.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Благодаря. Това ми трябваше.

          Значи. Понеже тръбата в А.Стоилов свърши, трябваше да взема плътно. Затова и въпроса ми с пробиването по-горе. Нярязано е на парчета като за 4 чашки. Пробивам през цялата дължина с Ф36, престъргвам вътре до Ф38, после престъргвам отвън до Ф52 цялото, и допълнително до Ф46 за тясната им част, и след това режа. Реално имам да срежа от 52 до 38мм, или около 7мм дълбок канал. В момента го правя на ръка с твърдосплавния и на всеки 2мм връщам и разширявам. Канала се получава с около двойна ширина на ножа, който е 3мм. Операцията по едно рязане ми отнема сигурно 10 минути, което е абсурт. Ясно е че явно сериозно бъркам, ама ще му хвана цаката.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Такъв канал не би трябвало да е никакъв проблем. Не зная на коя фирма са пластините, които използвате, но на кутийката би трябвало да има залепен препоръчителен режим на рязане. Твърдосплавните пластини по принцип работят с високи скорости на рязане, например за нелегирани и нисколегирани незакалени стомани скоростта на рязане е между 80 и 280м/мин , в зависимост от сорта на пластината (той пък е написан върху самата пластина). При диаметър Ф50 минимума обороти, от които трябва да пробвате прорязването е 500, максимума няма да казвам....

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Така ката спомена Ангел Стоилов и размерите на детаила ми се струва, че си взимал Ф60? Преди месец купувах същото от там и аз се опитвах да го режа с кобалтов нож, но страничните крайща на ножа заминаваха за нула време. След десетия опит реших, че има неква тънкост при точене и аз не я знам, и за това не ми се получава. Зарад тея обстоятелства се обърнах към Бай Флекс. Срязах заготовката и я качих на струга за да и сваля милимитър, та детайла да придобие по-представителен вид.
              Разказах си историята и доиде най-важния момент!
              А.Стоилов имат стока от Перник, а там какво правят: претопяват железата върнати на вторични, а в тея метали не знаеш коя стомана каква е. Има най различни хиксови стомани, сумати лагери от върнати коли и какво ли още не...
              Преди година взех от там Ф120 стомана 3 и закарах железата да ги режем при един познат, че в А.Стоилов много пари на ряз ми искаха. От цялата терикатлъщина съм платил работата 2 листа на ножовкота по 100 лв лист и после им върнах железата да ги сменят. Като ги попитах кой ще ми покрие разходите за щетите отговора беше "Мииии не можем да ви покрием разходите щото и ние попадаме на такива железа и нямя и полувин ряз и заминават и наще ленти". Аман от български терикатлък, некоректновт и злоба!
              Аиде, че се улях
              ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Ето и лекции за металорежещи инструменти и каталозе за мталообработващи инструменти
                http://dox.bg/files/dw?a=726acc5105

                http://dox.bg/files/dw?a=5e799f99e3
                ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Благодаря. Това ми трябваше.

                  Значи. Понеже тръбата в А.Стоилов свърши, трябваше да взема плътно. Затова и въпроса ми с пробиването по-горе. Нярязано е на парчета като за 4 чашки. Пробивам през цялата дължина с Ф36, престъргвам вътре до Ф38, после престъргвам отвън до Ф52 цялото, и допълнително до Ф46 за тясната им част, и след това режа. Реално имам да срежа от 52 до 38мм, или около 7мм дълбок канал. В момента го правя на ръка с твърдосплавния и на всеки 2мм връщам и разширявам. Канала се получава с около двойна ширина на ножа, който е 3мм. Операцията по едно рязане ми отнема сигурно 10 минути, което е абсурт. Ясно е че явно сериозно бъркам, ама ще му хвана цаката.
                  На 4 отделни парчета ли е ? Така много фира ще ти остане или няма да ти стигне да го хванеш хубаво в универсала. Правилно си се ориентирал всички операций на една установка така няма как да сбъркаш. Аз ги правех твоите втулки първо на грубо после ги уточнявах на меки челюсти но аз си имам мой тертип на работа .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    На 4 отделни парчета ли е ? Така много фира ще ти остане или няма да ти стигне да го хванеш хубаво в универсала. Правилно си се ориентирал всички операций на една установка така няма как да сбъркаш. Аз ги правех твоите втулки първо на грубо после ги уточнявах на меки челюсти но аз си имам мой тертип на работа .
                    1 парче за 4 чашки. Фира на практика не остава. Първите 2 са по каналния ред. Вторите 2 - първо пристъргвам едната, после обръщам, пристъргвам другата, режа по средата и донагласям дължината на двете последни. Най-накрая на всичките им правя закръгления ръб, и най-накрая ги минавам отвътре с ръчна дрелка с ония хуйовини с парченцата шкурка. Един парцал върху паралелите, струга на 30 оборота бъркам с дрелката отвътре и ги изшлайфам докато станат достатъчно гладки. От това падат примерно още 2-3 стотни. Избърсвам паралелите, щото от шкурката пада прах, смазвам ги, минавам със супорта напред-назад, та да разнесе маслото, и така оставям машината.

                    Вече ги правя 38.1, а и двете оси (направих си още една) имат лекичък конус (твоята около 6 стотни, моята около 4), и съм си отбелязал накъде да ги вадя после така че да не затягат допълнително, ами с няколко почуквания да охлабят и да излязат лесно.

                    Един вид, технологията е отработена вече. Като направя 2 чашки, слагам, заварявам и оставям да изстива както си е на станока, а през това време се занимавам с другите 2. Като свърша и с тях, махам от станока готовия носач както си е с оста на него и го оставям да си доизстива със стегната ос, наслагвам детайлите за втория, фиксирам на станока и го заварявам. Ако имам време след това махам оста на първия, почиствам с телена четка и XK-1 или коресилин и го боядисвам. През това време вече и втория е изстинал, и правя и на него същата процедура. На следващото идване (обикновено следващия уикенд) вече и боята е изстинала.

                    Всичко друго вече правя без особени грижи, бързо и точно. Даже и режимите съм нагодил така че да стават гладки. В смисъл, 2 външни стружки (там се гонят размери с точност 2 десети), и 2 или рядко 3 вътрешни, щото трябва да внимавам да го докарам около 38.05, примерно. Само това рязане ме тормози. Цялата чашка стъргам за примерно 15 минути, а после още толкова ми отива в рязане, подавайки на ръка, щото вече с проби/грешки 2 пластини заминаха, както и едната страна на пластината-държач.

                    Другото е че не мога да сложа и 3-те инструмента едновременно на държача, ама това няма оправия, така или иначе. Комплектовал съм си всеки с подложните пластини и така си стои дори и свален.

                    Отделно ме тормози и постоянното обиране на луфта на долната лястовича опашка, ама малко му остана и на него, и ще му видя сметката на фрезата.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Защо да не можеш да качиш 3инструмента в ножодържача.
                      Аз съм качвал всичките 4 ,не че неможе повече Защото при някоя операция вместо всеки път да слагаме един нож,ги редя в последователноста на работа и само обръщам ножодържача.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                        Защо да не можеш да качиш 3инструмента в ножодържача.
                        Аз съм качвал всичките 4 ,не че неможе повече Защото при някоя операция вместо всеки път да слагаме един нож,ги редя в последователноста на работа и само обръщам ножодържача.
                        Щото трябва да резна опашката на тоя за вътрешно струговане, най-малкото. Абе мислих, мислих, и не намерих начин да ги накачуря всичките 3.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Ножът за вътрешно струговане така или иначе се поставя обратно и си заема две позиции,независимо колко е дълъг.Остават още две,резби или болтове нямаме?
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Ето ти го нагледно.Имам в работата същия нож но рязан. и на негово място се поставя кубалтов за разни тарикатлъци.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:003.jpg
Прегледи:1
Размер:122.2 КБ
ID:5221951

                            Имам само едно спам питане-защо на друг комп ми излиза молива за снимката а на моя не.?

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              Ножът за вътрешно струговане така или иначе се поставя обратно и си заема две позиции,независимо колко е дълъг.Остават още две,резби или болтове нямаме?
                              Трябва да сложа нож за външно струговане, нож за вътрешно струговане и нож за рязане.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Темата направила още една стъраница докато седна да почета Сега при мен нещата се развиха по същия начин като при sparkybg: Направих си дорник с шайба и си заточих едно ножче, тръгвам да режа ф60 на много ниски обороти не тръпне и някъде на повината направи чат и ножа от дъното, всичко наново, шайба точене и газ отново ама имам едно парче ХГнещоси много твърда и малко прилича на чугун и изненада срязах я на един ряз без прорязване, дойде ми куража и клъцнах няколко неръждавейки пак без прорязване и върнах онова дето ми тръпнеше и изненада срязах го, ама се припотих не знам колко пъти, пробвах обороти, подаване и каво ли още не, жива мъка. Това се реже по трудно и от неръждавейка а трябваше да е стомана 3, поглеждам ножа и от двете страни на окоо 5 мм страничния ръб е издялкан. пробвах с всичко което имам налично и такъв пробем нямаше. Та за това си припоних нещо, но не знам до колко е вярно: едно време в завода ми бяха казали че стомана 3 е стомана не отговаряща на никави спецификации и под това наименование се тика квото има.
                                Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X