Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам-Фреза за метал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Направи си сам-Фреза за метал

    Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
    Аз не споря какво е най-добро, когато работиш със нормални стругове и фрези. Моето е от универсалните "Красний пролетарий" без тави и всичко се разтича по масата. Просто не се сещам какво се слагаше във водата за да не ръждясва метала. Помня само, че е жълто.
    Калиев бихромат,но е много вреден.

    Коментар


    • До: Направи си сам-Фреза за метал

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      За С 8 ми трябват пакетните съединители или поне палците. Че моите са заминали и не могат да се регулират. Ако ги има и зъбните колела на лирата..... Май се размечтах.
      В Завод Металик в Пазарджик мисля се произвежда още С 8 ,с променено име и визия разбира се.Имам един с чугунени крака,после ги почват от ламарина.

      Палците можеш да напластиш.Ползвай българските електроди ЕН - 600

      Коментар


      • До: Направи си сам-Фреза за метал

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Мислих го. Обаче е преден панел на машина. А зад тоя отвор ще има индикатор - ако сте чели темата за тунинга на TIG машината. Трябва да стане прецизно, а на ръка поне аз не мога да го докарам.

        Дремел имам. Опитвал съм на алуминий - не мога да го докарам на ръка. Може би просто не ме бива, но е факт. Личи си че е дялкано.

        Малки карбидни фрезички мога и аз да намеря. Ползват ги за печатни платки, но фрезоват дори стъкло. Обаче на ръка просто не мога да го докарам.
        (

        Карбидната фрезичка задълбава,увлича,разчертай го,и със шлайфгрифелче качено на права шлифовалка,например Спарки. Те са с цанга 6мм. и 8мм. Накрая ъглите с пила.Внимаваш да не загрееш заради боята.

        Коментар


        • До: Направи си сам-Фреза за метал

          Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
          Ето такива ентусиасти като вас вдигат до небесата цените по турговете. Добре че има тайни такива, че да се появяват и евтини неща.
          Струго-фрезата си го ползвам периодично за което ще ви информирам със снимки. Някой може ли да ме открехне за сменяемите стругарски пластини, кое маркировка какво означава?
          P-стомана ,М-нераждаема стомана, К-чугун ,N-алумин и мед, S-суперсплави, Н-закалена стомана

          Коментар


          • До: Направи си сам-Фреза за метал

            Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
            Калиев бихромат,но е много вреден.
            Преди два дни трябваше пак да охлаждам и като се чудех дали да ползвам отново вода и видях един антифриз, дето съм го източвал преди време. При допълнително разреждане 50/50 с вода си се охлажда добре, смазва, и най важното на другия ден имаше само на места леко пожълтели стужки. Мисля, че намерих приложение на антифриза за изхвърляне.
            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

            Коментар


            • До: Направи си сам-Фреза за метал

              Първоначално публикуван от JORO-pz Преглед на мнение
              P-стомана ,М-нераждаема стомана, К-чугун ,N-алумин и мед, S-суперсплави, Н-закалена стомана
              Благодаря, Р и К ги знаех, но другите сега ги научих.
              [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

              Коментар


              • До: Направи си сам-Фреза за метал

                Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
                Така е,и аз имам един "Хичконг 5" и той е електрически,без съединител,но двигателят е 11 киловата,а иначе вероятно би могъл и с със 5
                Ето го моя не знам как се казва не мога да чета на корейски някой ако го владее да помага. Липсата на плавно потегляне въобще не е недостатък може и без него въпрос на навик то и с механичния съединител много рядко го ползвам. Калиевия борхромат е по вреден за машината от колкото за оператора където остане незабърсан след работа прави големи поразии за няколко години желязото става като киснато в киселина ножодържачите се скапват тотално имам няколко скапани от него в работата. За незнаещите за охлаждане и смазване при работа с металообработващи машини се ползва специализирана охлаждаща течност или казано по народно му борьол. Аз от доста години в работата ползвам продукта на тази фирма http://www.himia.bg/index.php?id=18 определено е добър не замирисва и има специален бактерицид който се сипва периодично за да не замирише. Струва 16 лева пет литра туба и се разрежда 20 към 1 но носи и повече вода.
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от sek.1; 19-03-10, 18:50.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • До: Направи си сам-Фреза за метал

                  @То6о,
                  @Симеон,

                  Ако бяхте прочели внимателно дразнещатаВи ми тема, щяхте да разберете , че въпросната играчка наречена "фреза" е за Хоби, САМО за прецизно пробиване,пластмаси и дуралуминий.

                  Шпиндела е преработен ,с добавени 3 лагера. И ми седи на балкон с размери: 2х0.9 метра!!!! И за целта си е ИДЕАЛНА, доказала се е 3 години вече!

                  Нужни са МЯСТО и излишни ПАРИ, само с акъл не става....

                  Но, не бих отказал да ми дадете под формата на "Материализирал се акъл" една Harris PM MD45, то и тя е играчка,, ама поне по-прилича на фреза, а и не е 2 тона, та да ми падне балкона, жената да ме изгони и да вляза в новините.

                  Коментар


                  • До: Направи си сам-Фреза за метал

                    А бе Leam, ти ли си на аватара с чевената ризка? Как се сабирате на балкона, ти и бормашинката. Аз съм 60кг и помещение 6 на 6 съм го заел почти цялото. Вярно е, че е разхвърляно, ама 2 на 0.9м ми изглежда клаустрофобично някак.
                    [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                    Коментар


                    • До: Направи си сам-Фреза за метал

                      Здравейте.
                      Имам бормашина ПК 203, и мисля с една кръстата маса (вероятно на ВСК кентавър) да я направя на фреза но имам няколко вапроса, първо да ви попитам според вас има ли нужда от някакви доработки тази машина (усилване, добавяне на лагери и тн.), второ не ми е ясно как става подаването по вертикалната ос, защото настоящата скала е в кръгли милиметри което не е никак точно, а и след като подам как ще фиксирам шпиндела, че да не се върне обратно нагоре?
                      Общо взето това са ми въпросите ще се радвам да споделите мнение за което благодаря предварително.

                      Коментар


                      • До: Направи си сам-Фреза за метал

                        Такава ли ти е машината.Това се води още арсеналска бормашина/производство Казанлък/и е една от най-добрите Български машини.Има голям оборотен ред,както и самоход.Средната маса се движи нагоре надолу,изобщо е много функционална машинка.

                        Коментар


                        • До: Направи си сам-Фреза за метал

                          А мен са ме налегнали едни размишления....

                          Понеже нали съм се накумил да си купувам стругче - някой виждал ли е някаква приставка детайла да се закрепвя някак вместо ножодържача? Трябва само една врътка за вертикала, и готово. В 2 посоки ще си има самоход дори.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • До: Направи си сам-Фреза за метал

                            Ето за това става въпрос.

                            п.п. снимката е от нета
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • До: Направи си сам-Фреза за метал

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              А мен са ме налегнали едни размишления....

                              Понеже нали съм се накумил да си купувам стругче - някой виждал ли е някаква приставка детайла да се закрепвя някак вместо ножодържача? Трябва само една врътка за вертикала, и готово. В 2 посоки ще си има самоход дори.
                              Утре ще снимам как съм си направил на стругчето (ц8ц) фреза и то с импровизиран делителен апарат за правене на шестограми, шпонкови канали и др. но е най вече за ротационно симетрични детайли. ако имате интерес ще щракна и импровизираното щлайф приспособление.

                              Коментар


                              • До: Направи си сам-Фреза за метал

                                Може да ползваш струга за фреза,малко бавно но става.Детайла се хваща за ножодържача,ако обработваш в две плоскости,ако искаш да обработваш и вертикала,се слага фрезово Тос имат такъв текерлек.
                                А относно колегата с бормашината,тази е уголемено копие на ПН161,трябва на лоста за подаване да има милиметрова скала.Ако е разглабяне,малко трудно се наглася,защото има едни щифтове за 0 положение,и както и за законтряне..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X