Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам-Фреза за метал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Направи си сам-Фреза за метал

    Аз така, неангажиращо да попитам... Някъде случайно да се търкаля някоя щос глава?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: До: Направи си сам-Фреза за метал

      Предполагам, че може да се свалят само елдвигатели? Ако е така - ще засиля шурея да свали 2-3, че аз съм в София....
      Всъщност срещу почерпка и, ако има може да го накарам да свали и за някой друг софиянец, ако има мераклии.
      Не мога да обещая (защото все пак зависи от шурея и от "наличностите"), но може да го накарам да свали и някоя - друга железяга.
      Има ли мераклии?
      Suzuki GSXR
      VW Touareg
      Mitsubishi Pajero II

      Коментар


      • От: До: Направи си сам-Фреза за метал

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Аз така, неангажиращо да попитам... Някъде случайно да се търкаля някоя щос глава?
        За съжаление не съм видял да има щос.
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • От: До: Направи си сам-Фреза за метал

          Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
          Предполагам, че може да се свалят само елдвигатели? Ако е така - ще засиля шурея да свали 2-3, че аз съм в София....
          Всъщност срещу почерпка и, ако има може да го накарам да свали и за някой друг софиянец, ако има мераклии.
          Не мога да обещая (защото все пак зависи от шурея и от "наличностите"), но може да го накарам да свали и някоя - друга железяга.
          Има ли мераклии?
          За ел. двигателите и моите хора ги свалят. Имах предвид да помогна на някой с някой чарк, а не откровенно да си събере ел. двигатели на печалба. Ако е част от някой възел или машина-да, но само двигател за 1лв/кг-не.
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • От: До: Направи си сам-Фреза за метал

            Тъжна гледка.
            Вярно че са стари и може би по-енергоемки машини, ама чак пък за скрап...
            Но жалко, това не е изключение у нас

            Коментар


            • От: До: Направи си сам-Фреза за метал

              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
              Тъжна гледка.
              Вярно че са стари и може би по-енергоемки машини, ама чак пък за скрап...
              Но жалко, това не е изключение у нас
              Когато унищожаваха Вамо Варна ние ги купихме. Това са машини от линията за 3-цилиндровите двигатели. Всъщност това е старата линия за 4-ри цилиндровите, но преработена за 3. Иначе за новата линия за 4-ри цилиндровите двигатели искаха много пари, а после замина на скраб. Бяхме си поставили за цел да спасим производството на дизелови двигатели в България, но по ред причини, включително и кризата това не се случи. Сега и мен ме боли сърцето, че заминават на скраб, но наистина повечето от тях са без никакво друго приложение.
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • От: До: Направи си сам-Фреза за метал

                Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                За ел. двигателите и моите хора ги свалят. Имах предвид да помогна на някой с някой чарк, а не откровенно да си събере ел. двигатели на печалба. Ако е част от някой възел или машина-да, но само двигател за 1лв/кг-не.
                Абе щом има кой да ги сваля, за да ги ползва - пак добре. Аз нямам конкретна нужда от двигател, отделно предполагах, че дори и да може да взема нямаше да е на 1 лев/кг.
                Дано някой чарк да влезне в употреба на някого, че иначе е не много, ами... не знам каква дума да използвам жалко....
                Suzuki GSXR
                VW Touareg
                Mitsubishi Pajero II

                Коментар


                • От: До: Направи си сам-Фреза за метал

                  Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                  Абе щом има кой да ги сваля, за да ги ползва - пак добре. Аз нямам конкретна нужда от двигател, отделно предполагах, че дори и да може да взема нямаше да е на 1 лев/кг.
                  Дано някой чарк да влезне в употреба на някого, че иначе е не много, ами... не знам каква дума да използвам жалко....
                  Това е последица. В нормална държава тия машини отдавна трябваше да са се изплатили по няколко пъти и да са толкова амортизирани или морално остаряли, че да е по-изгодно да се купят нови, съвременни, и производството да продължи с нови сили. Тогава и не би ме било яд. Тук обаче разпродадоха, и продължават, скъпо оборудване на цената на старо желязо. За да спасиш нещо от скрапа трябва да си с връзки, независимо че си готов да си го платиш на по-висока цена от тая за старо желязо. А пък машини със строго специфично приложение рядко имат шанс да оцелеят, какъвто е и случая.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Направи си сам-Фреза за метал

                    Вярно е, че са остарели. Сега работния ход на машините е по-бърз от бързия празен ход на тези преди 20-30г. Но производство като това за мотори използва агрегатни машини, които са уникални и като например тези, които разстъргват четирите цилиндъра едновременно са много по-производителни от най-модерните центрове. Имам хиляди снимки от ВАМО преди да му посегнат и ако има желание мога да направя тема и да покажа с какво разполагаше като оборудване и какви са били етапите на производство. За съжаление имам и снимки от преди унищожението на КТМ Русе, Стоманолеене Раковски, Веслец Враца, ЗНОРЧ Свиленград и др.
                    Достатъчно оспамих темата, извинявам се.
                    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                    Коментар


                    • От: Направи си сам-Фреза за метал

                      Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                      Вярно е, че са остарели. Сега работния ход на машините е по-бърз от бързия празен ход на тези преди 20-30г. Но производство като това за мотори използва агрегатни машини, които са уникални и като например тези, които разстъргват четирите цилиндъра едновременно са много по-производителни от най-модерните центрове. Имам хиляди снимки от ВАМО преди да му посегнат и ако има желание мога да направя тема и да покажа с какво разполагаше като оборудване и какви са били етапите на производство. За съжаление имам и снимки от преди унищожението на КТМ Русе, Стоманолеене Раковски, Веслец Враца, ЗНОРЧ Свиленград и др.
                      Достатъчно оспамих темата, извинявам се.
                      Действай. Отвори тема. Форума се чете от много хора. Нека всички да видят що за разсипници сме, та белким някой си размърда някоя и друга мозъчна клетка.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Направи си сам-Фреза за метал

                        Колега,ще е много полезно да качиш нещо.Аз се чакам да ме уредят да влезна в Плама или къквото е останало от нея да снимам.Сега се говори че ще го пускат лятото,малък цех за преработка на нефт.
                        Иначе за машините ,да се намира някой струг? Повечете освен голямата фреза са неприложими за гаражна употреба,едно че горят много друг,друго ,че няма къква да се прави с тях.
                        И на мен ми се дорева като гледах Камаза пълен със скрап,-нооо такава е действителноста у наща държава...

                        Коментар


                        • От: До: Направи си сам-Фреза за метал

                          Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                          Нищо-не-става.Както-и-да-е,не-съм-клиент.
                          Калин Владов,09РСПБЗН

                          Коментар


                          • От: Направи си сам-Фреза за метал

                            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                            Повечете освен голямата фреза са неприложими за гаражна употреба,едно че горят много друг,друго ,че няма къква да се прави с тях.
                            И на мен ми се дорева като гледах Камаза пълен със скрап,-нооо такава е действителноста у наща държава...
                            А това нв 4та снимка не е ли хонинг? Ако е, и той ли не става? Така по снимката ми е трудно да преценя. Не че има къде да го сложа

                            Коментар


                            • От: Направи си сам-Фреза за метал

                              Случайно някое машинно менгеме да ви се намира ?
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Направи си сам-Фреза за метал

                                Аз имам за ФУ251

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X