Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам-Фреза за метал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Направи си сам-Фреза за метал

    Първоначално публикуван от dt 125 Преглед на мнение
    Здравейте.
    Имам бормашина ПК 203, и мисля с една кръстата маса (вероятно на ВСК кентавър) да я направя на фреза но имам няколко вапроса, първо да ви попитам според вас има ли нужда от някакви доработки тази машина (усилване, добавяне на лагери и тн.), второ не ми е ясно как става подаването по вертикалната ос, защото настоящата скала е в кръгли милиметри което не е никак точно, а и след като подам как ще фиксирам шпиндела, че да не се върне обратно нагоре?
    Общо взето това са ми въпросите ще се радвам да споделите мнение за което благодаря предварително.
    Според мен ПК 203 с масата дето си избрал е едно много добри решение. Що се отнася до вертикалния ход, ако намериш червячна предавка от голям водопроводен (парен) кран или от нещо друго ще решиш и двата проблема. Ще се фиксира стабилно вертикалния ход и ще имаш прецизна скала с точност до стотни дори.
    HTML Код:
    http://www.reductor-dragnev.com/reductors.htm
    Нещо такова. Разбирасе трябва да го направиш да може да се вклюва ида се изключва това приспособление, за да имаш и бърз ход по вертикала. Едно подходящо място е отляво на вала с ръчките за вертикалния ход. Там където е зелената капачка. Идеята ми е оста на това приспособление да е изключена стандартно и да се закцепва със шлиц само при нужда.
    Последно редактирано от nola; 23-03-10, 21:57.
    [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

    Коментар


    • До: Направи си сам-Фреза за метал

      Снимайте де. Всичко.

      Няма значение че е бавно. Аз ще работя предимно за кеф. Надали ще изкарам някога пари от това. Въпроса е да си чешам собствената краста.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • До: Направи си сам-Фреза за метал

        Нямаш ядове,ще питам стругаря къде го е заврял по шкафовете..Преди да му купят фреза ,С10ката,се изполваше по универсално предназначение.

        Коментар


        • До: Направи си сам-Фреза за метал

          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
          Може да ползваш струга за фреза,малко бавно но става.Детайла се хваща за ножодържача,ако обработваш в две плоскости,ако искаш да обработваш и вертикала,се слага фрезово Тос имат такъв текерлек.
          А относно колегата с бормашината,тази е уголемено копие на ПН161,трябва на лоста за подаване да има милиметрова скала.Ако е разглабяне,малко трудно се наглася,защото има едни щифтове за 0 положение,и както и за законтряне..
          Ето това е за теб. Опа това беше за Спарки.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от nola; 23-03-10, 22:22.
          [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

          Коментар


          • До: Направи си сам-Фреза за метал

            Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
            Ето това е за теб.
            Иес! Точно нещо такова ми се моташе из чутората. Остава като напазарувам струга да намеря и къде да ми направят такова.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • До: Направи си сам-Фреза за метал

              Аз съм започнал да си правя такава 90 градусова маса, макар че имам фрезичка, ама за детайли които немогат да се закрепват на менгемето това понякога е добро решение. Този вертикален супорт може да е от струга, а може и от друг струг.
              [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

              Коментар


              • До: Направи си сам-Фреза за метал

                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                Такава ли ти е машината.Това се води още арсеналска бормашина/производство Казанлък/и е една от най-добрите Български машини.Има голям оборотен ред,както и самоход.Средната маса се движи нагоре надолу,изобщо е много функционална машинка.
                Не само средната маса се движи и главата се движи нагоре надолу.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • До: Направи си сам-Фреза за метал

                  Ето и моят вариянт за феза на струг и приспособление наподобяващо делиделен апарат.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • До: Направи си сам-Фреза за метал

                    Първоначално публикуван от dt 125 Преглед на мнение
                    Ето и моят вариянт за феза на струг и приспособление наподобяващо делиделен апарат.
                    Няма ли да тие по практично въпросното приспособление вместо всеки път да го центроваш на ножодържача ,така да го измаисториш че да сваляш ножодържача и на негово място да го закрепваш само с централния болт?Ако ти е необходим ъгъл,завърташ на градус от кръстатия супорт.
                    Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                    Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                    Коментар


                    • До: Направи си сам-Фреза за метал

                      Не аз не го центровам всеки път ами съм си направил една планчица с точно необходимата дебелина слагам я стягам и всичко си идва на център. А и другата причина е, че съм предвидил цялото това нещо така да се монтира, че да застане успоредно на оста на вретеното за да може да се обработва челото на детайла.

                      Коментар


                      • До: Направи си сам-Фреза за метал

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        А мен са ме налегнали едни размишления....

                        Понеже нали съм се накумил да си купувам стругче - някой виждал ли е някаква приставка детайла да се закрепвя някак вместо ножодържача? Трябва само една врътка за вертикала, и готово. В 2 посоки ще си има самоход дори.
                        ето ти още една снимка за вдъхновение
                        Прикачени файлове
                        [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                        Коментар


                        • До: Направи си сам-Фреза за метал

                          Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
                          ето ти още една снимка за вдъхновение
                          Анджък! Мерси!
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • До: Направи си сам-Фреза за метал

                            Има ли някой представа къде има фрезер "лястовича опашка" на 45 градуса. Идеята ми е, като си направя ъгловата маса, да монтирам кръстатия супорт на струга на нея. Ще трябва да заменя ножодържача и да си направя цяла горна част, като на тази на снимката която съм показал.
                            Та знае ли някой къде има такъв фрезер и каква му е цената.
                            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                            Коментар


                            • До: Направи си сам-Фреза за метал

                              Не става стандартния супорт на струга за сериозно фрезоване. Разнопосочни сили на рязане, бъзика те луфта на винта, трудна работа, ама се пробвай..
                              0888543685 Валери

                              Коментар


                              • До: Направи си сам-Фреза за метал

                                Луфтове и вибрации винаги има в такива машинки. Понеже темата е за фреза от обикновенна бормашина, ще споделя моя опит с тази преработка. Бормашините с цилиндрична колона имат вертикален ход, чрез шпиндел с шлици преплъзваши в колело с вътрешни шлици. Проблемът на това предаване на въртящия момент е в това, че машината работи главо в един диапазон от шлиците на шпиндела и бързо се износват. При използването на бормашините по предназначение (пробиване на отвори) снемането на сружка от свредлото е постоянно или плавно усилващо или намаляващо усилие. При фрезоването не е така, тъй като натоварването е от нула до максимум на всеки зъб. Така се получава постоянно чукане в тази връзка (завижващо колело и шпиндел) в следствие на което те се износват изключително бързо. Ремонтът или подмяната е или трудна или невъзможна.
                                Именно за това професионалните фрези са или със стационарна глава, където движи се масата, или да се движи главата, но в комплект с двигателя по квадратна и правоъгълна колона с направляващи паралели, чиито луфтове могат да се регулират почти до нула.
                                Тези проблеми са ми добре известни, но въпреки това имам две машини с цилиндрични вертикални колони с луфтове които не харесвам, на които успявам да правя каквото имам нужда. Тъка че, не се отказвайте от идеята за приспособяване на бормашините и дано спечелите за истински макар и малки фрезички.
                                [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X