Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам-Фреза за метал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Направи си сам-Фреза за метал

    Ето някои изделия правени и с играчката описана по-горе:

    диференциал за модел в мащаб 1:5
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Leam; 16-10-09, 13:27.

    Коментар


    • #62
      До: Направи си сам-Фреза за метал

      евала колега,
      само искам да те питам имаш ли делитетелен апарат и въртяща маса?ац си търся за моята,но..малки явно не се намират лесно.или се намират но на космически цени-дел.апарат -800лв,маса-500лв.
      и докъде докара проекта дето си му показал диференциалите?
      аз днес видях масата на полимета,и да ви кажа е добре направено,малко е икономисан мятрал,но е стабилно,вуйчо ми се запали покрай мене и го прекарах пръв да земе неговата да видим що за стока е
      тежи около 50кила,струва 316лв с ддс.
      тази вечер ще видим един приятел,дали е намерил нещо,и ако не се занасам към софия близките дни.

      Коментар


      • #63
        До: Направи си сам-Фреза за метал

        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
        евала колега,
        само искам да те питам имаш ли делитетелен апарат и въртяща маса?ац си търся за моята,но..малки явно не се намират лесно.или се намират но на космически цени-дел.апарат -800лв,маса-500лв.
        и докъде докара проекта дето си му показал диференциалите?
        аз днес видях масата на полимета,и да ви кажа е добре направено,малко е икономисан мятрал,но е стабилно,вуйчо ми се запали покрай мене и го прекарах пръв да земе неговата да видим що за стока е
        тежи около 50кила,струва 316лв с ддс.
        тази вечер ще видим един приятел,дали е намерил нещо,и ако не се занасам към софия близките дни.
        Да, направил съм си въртяща масичка Ф100 мм ,с много прецизен червячен редуктор+планшайба....остава да си сметна делителните шайби и съм готов
        Точно тези дни ще си отливам от алуминий преходен фланец - за да мога ди си монтирам и универсал 100 мм.
        Ще постна снимки като имам време...
        Последно редактирано от Leam; 16-10-09, 21:10.

        Коментар


        • #64
          До: Направи си сам-Фреза за метал

          моля те снимай.какъв е редуктора? аз съм намерил един малък 1/80. ,понеже немога да намеря готова малка маса... мисла да сложа планшайба,а с един приятел снощи се заговорихме,шайбата с окръжностите,може да ти я направят или на фреза с цпу,или на универсална фреза,малко бавно,и трети варянт готови,ама незнам къде,продават.

          Коментар


          • #65
            До: Направи си сам-Фреза за метал

            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
            моля те снимай.какъв е редуктора? аз съм намерил един малък 1/80. ,понеже немога да намеря готова малка маса... мисла да сложа планшайба,а с един приятел снощи се заговорихме,шайбата с окръжностите,може да ти я направят или на фреза с цпу,или на универсална фреза,малко бавно,и трети варянт готови,ама незнам къде,продават.
            Ще снимам. Редуктора е от някаква машина, 90/1
            Масата ми много прилича на тази в PDF-a
            Ето тук е описано как се смята:
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #66
              До: Направи си сам-Фреза за метал

              а делителен апарат имаш ли?или смяташ и за двете да я ползавш.?
              само едно питане към машината,как се справя с тази масичка и патронника? каква ти е макс.дълбочина на фрезоване на едно подаване?Веско на неговата фреза,ми показва кви ги е събрал,и вика ,че до нова година може да и сбере верт.подаване

              Коментар


              • #67
                До: Направи си сам-Фреза за метал

                До къде го докара?

                И има ли някакви малки фрезички за такова. Трябва ми да се пробие един правоъгълен отвор на една еднимилиметрова ламарина - отвора около 2х1см.

                Не е тупнал тупана, но просто се интересувам на какво може да се свърши работа, понеже на лазер не ме устройва. Трябва да е нещо механично, за да не прогори боята по периферията на дупката.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #68
                  До: Направи си сам-Фреза за метал

                  С пила стават добре, стига нерви и търпение да има човек
                  Моите снимки...
                  https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                  https://500px.com/ivankoo

                  Коментар


                  • #69
                    До: Направи си сам-Фреза за метал

                    абе почти сам я завършил,то машината е готова,требе масата да взема.
                    за можене може,требе с некоя палцова фреза и после с пила да се оформи,понеже в крайщата ще е кръгло..или с такова дето му викат дремел,даже аз някъде имах една малка бормашинка на ПИКО с цял комплект борчета и резци..
                    я писали сме заедно с Ivanko..

                    Коментар


                    • #70
                      До: Направи си сам-Фреза за метал

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      ...Трябва ми да се пробие един правоъгълен отвор на една еднимилиметрова ламарина - отвора около 2х1см...
                      Варианти да искаш.
                      Разпробиваш и дооформяш с пила.
                      С лъкче за дърворезба, само че с ножче за метал. С него се работи доста бързо и е относително прецизно.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #71
                        До: Направи си сам-Фреза за метал

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Варианти да искаш.
                        Разпробиваш и дооформяш с пила.
                        С лъкче за дърворезба, само че с ножче за метал. С него се работи доста бързо и е относително прецизно.
                        Мислих го. Обаче е преден панел на машина. А зад тоя отвор ще има индикатор - ако сте чели темата за тунинга на TIG машината. Трябва да стане прецизно, а на ръка поне аз не мога да го докарам.

                        Дремел имам. Опитвал съм на алуминий - не мога да го докарам на ръка. Може би просто не ме бива, но е факт. Личи си че е дялкано.

                        Малки карбидни фрезички мога и аз да намеря. Ползват ги за печатни платки, но фрезоват дори стъкло. Обаче на ръка просто не мога да го докарам.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Направи си сам-Фреза за метал

                          Да съживиме малко темата,да не каже неко ,че съм се отказал,не съм работи се ...
                          масата за машината е готова
                          направих я от тръба 70мм,и чамов плот 50мм. като местата където ляга машината са усилени с 10мм шина от креват
                          ще я снимам.
                          за сега снимки имам само на инструмента,който също струва не малко пари ,затова не всеки има фреза,инструментите може да струват колкото машината!
                          палцова фреза-



                          тези дойдоха неска,комплект "царевици"/бързорезни фрезери/ 6-20мм.
                          и два палцови фрезера 3/8 и 10мм. много тънко ги земах/35лв/ и май беха последните ползват ги за некакви супер прецизни алумини,работат по 5мин. и се бракуват.и ми ги продават на ного ниска цена а дефакто са нови,ще вида за телефона на човека,ако има други ентусиасти-






                          търся и такова ,много ми требе,може и без менгеме.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Направи си сам-Фреза за метал





                            ето още малко инструмент,фрезата е ФУ.
                            стругара ми има още цанги,но ги е прибрал понеже не ги ползва,сиг има поне 1щайга..
                            най-важното е на първата снимка.
                            за да е цангов патрона,вретеното трябва да е кухо,отгоре има винт с който се обира луфта,защото ако го няма ще изкърти патронника.
                            има и доста правен инструмент като растъргваща глава и др.но не снимах обстойно.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Направи си сам-Фреза за метал

                              Коментар


                              • #75
                                До: Направи си сам-Фреза за метал

                                Охххх, сега като видях снимката и се присетих за старата работна бормашина.... точно на такава бормашина колко "дупчи съм надупкил" (както се майтапим с един колега) в работата за година и половина не ми се припомня просто. Много корава машинка е просто . Ама на няколко пъти я прегрявахме де и изклюваше термо защитата, макар и да я бях дал на макс ама нищо й нямаше де, продухам с яко въздих мотора и пак.... дупчииии
                                Моите снимки...
                                https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                                https://500px.com/ivankoo

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X