Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам-Фреза за метал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Направи си сам-Фреза за метал

    Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
    А това нв 4та снимка не е ли хонинг? Ако е, и той ли не става? Така по снимката ми е трудно да преценя. Не че има къде да го сложа
    Хонинг е, за цилиндрите.
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • От: Направи си сам-Фреза за метал

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Случайно някое машинно менгеме да ви се намира ?
      Тези неща си ги обраха нашите фрезисти.
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • От: Направи си сам-Фреза за метал

        Искам да питам тука относно какъв универсал да си взема за бормашината, която скоро искам да направя фреза? 80мм или 100мм с 3, или с 4 челюсти?

        Коментар


        • От: Направи си сам-Фреза за метал

          Да се весна и тук
          Има ли някой представа дали може да се направи електронно управление на фреза, например фу 251 и как тачно?
          Трябва ли да пишеш програма? Има ли готова вече изобретена схема и точното обяснение на схемата и тн. ?
          ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

          Коментар


          • От: Направи си сам-Фреза за метал

            Предполагам имаш предвид цифрово индикиране на осите.Но ако наистина мислиш за електроно управление с компютър/цпу/ си е бая пари особоне голяма фреза ФУ серията.На такива малки измишлятини 1стъпков мотор е около 70лв.Абе до към 1000лв. може да се върже цифрозирине на малка фреза.
            А относно цифровата индикация,тя е много хубава слага се на всички възможни машини и е много полезна,няма нужда да се вторачваш в нониусите а само си гледаш панела и цифрите.Тия линии също не са евтини,но се преглъщат.Тука в БГ мисля ,че имаше производител,може да распиташ Стефан,той има такава линия и е повчас от мене с нещата.

            Коментар


            • От: Направи си сам-Фреза за метал

              Имам предвит електронно управление. А индикацията какви пари е?
              ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

              Коментар


              • От: Направи си сам-Фреза за метал

                С управлението нещата са много сложни и скъпи индикацията е къде къде по проста . Към момента е по ефтино да си купиш фреза с ЦПУ управление от колкото да преустройваш стара универсална .Пусни си скайпа да ти источа документите на фрезите .
                Последно редактирано от sek.1; 14-11-10, 09:56.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Направи си сам-Фреза за метал

                  Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
                  Имам предвит електронно управление. А индикацията какви пари е?
                  sek.1 ти го написа, но да добавя нещо: Самото управление не е проблем и няма да скочи много като цена примерно 3 серво мотора с управленията и едно PC с софтуер решават проблема но с механиката нещата отиват на зле Винтовите двойки могат да се закупят ама гайгата им е с голям диаметър и няма как без безумно дълбане и рязане да се направи нещо стабилно. Примерно за моята Ц8ца надлъжното подаване става перфектно с ВСД и отпадат предавателната и супортната кутии но в напречното подаване няма как да събера гайката на ВСД и идеята е до тук.

                  Относно машините които заминават за скраб ми е огромна болка трагедията е че това са вече корпуси освободени от вътрешните напрежения и могат да бъдат много по прецизни от всяка една нова машина след подходящо преоборудване. Това се практикува в много компании по света да закупуват стари машини и да ги възстановяват и усъвършенстват.
                  Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

                  Коментар


                  • От: Направи си сам-Фреза за метал

                    На времето преди 12 години като взех мойта ФУ 250 и аз мислех за управление чертах смятах и накрая като ударих чертата цената излизаше почти колкото един Декел втора употреба който поне гарантирано щеше да работи а аз щях поне няколко месеца да исчиствам проблемите . Сега ми се върти в главата да сложа екрементални линий на една ФУ 321 и това ме устройва напълно.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Направи си сам-Фреза за метал

                      Има ли някой чертеж та ел. схемата на цифровата индикация?
                      И схема на електронното управление на фреза и на струг, поне да добия някаква представа за какво точно става на въпрос.
                      ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                      Коментар


                      • От: Направи си сам-Фреза за метал

                        Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
                        Има ли някой чертеж та ел. схемата на цифровата индикация?
                        И схема на електронното управление на фреза и на струг, поне да добия някаква представа за какво точно става на въпрос.
                        Няма да добиеш никаква представа, даже някой да сложи чертеж.

                        Аз също мисля за цифрова индикация, но само толкова. Повече от това от тая машина трудно би било постижимо според мен.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Направи си сам-Фреза за метал

                          а вместо да се прави фреза не може ли да си купим фу 250, стига да върши същата работа
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...7%E0+%E7%EC%EC

                          Специалистите да кажат за какво става тая фреза или е само за надин?
                          ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                          Коментар


                          • От: Направи си сам-Фреза за метал

                            Това и на надин няма да го искат тоя боклук това е най -голямата исцепка на Българското машиностроене.Това е правено в ЗММ и няма нищо общо с арсеналска фреза.Само мотора й може да влезне в действие.

                            Коментар


                            • От: Направи си сам-Фреза за метал

                              Не знам тоя модел го видях за първи път при първия продавач и човека ме питаше дали мога да я пусна не и работел съединителя на самохода някъкъв "майстор" я поразглобил да я прави и не се появил повече. Тогава му казах че ще се пробвам ако ми намери техническия паспорт на машината за да не преоткривам топлата вода няколко пъти защото ми е писнало да правя машини без никъква техническа документация за тях а в работата си имам достатъчно такива машини на които през годините някой е затрил документите.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Направи си сам-Фреза за метал

                                От такава фреза /малко по нова/ си направих щос. За тази цел е идеална...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X