Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Тия компресори са правени в някъкво ТПК около Брезник и всеки е уникален по рода си боклук буталата размер от 80 до 90мм. аз имам същия с 86мм. бутало е и го вземах със счупени сегменти,още не съм му намерил.Някой колеги дадоха идеи ,че бутала става от някой мерджани и опели.Но не съм се интересувал и стои в една кутия в мазата.Биела бронз единствено коляновия му вал е някъкво подобие на стомана,която се реже с ножа.И често му истропва шайбата и го разбива.

    Коментар


    • От: Компресор

      Аз съм от Костенец и поразпитах днес и се оказа че в Ихтиман правели всякакви сегменти и през седмицата ще проверя за какво става въпрос.Иначе не съм много запознат но мисля че не е нормално да качва върху буталото масло освен ако не са износени сегментите.

      Коментар


      • От: Компресор

        Хич не е .Ако не може да го издуха и събере повече масло ще удари и ще пръсне нещо.Я бутало ,я нещо друго.

        Коментар


        • От: Компресор

          Значи да се насочвам към търсене и смяна на сегменти.
          Последно редактирано от giorgio; 29-11-10, 09:44.

          Коментар


          • От: Компресор

            Направи му ревизия и на клапанната група.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Компресор

              То там иска само припасване с водна шкурка и масълце.

              Коментар


              • Там пришлайфах и смених клапаните и всичко е наред._Пробвах го със свалена глава само буталото и като го пусна и качва върху буталото масло._Даже като го спра и продължава да излиза отстрани масло и се качва върху буталото._Мислех дали не е от отдушниците, но не са запушени._Даже тръбичката и направих 4 дупки._Май си отивам към сегменти._Не знам и маслото дали не е причината, щото сипах в картера минерално, от колата, такова имах.

                Свалях и буталото, сегментите всички са там._Нещо освен да не съм ги разминал, както трябва, ама незнам дали има спицифичен ред за разминаване.
                Последно редактирано от giorgio; 29-11-10, 09:48.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Благодарности на giorgio за корекцията върху правописа.Ако, така можеше и някакъв съвет за компресора да ми даде, щях да съм му благодарен.Иначе, това е телефона където в гр.Ихтиман може да намерите сегменти всякакви размери:072484786 Яков търсите.Дано да съм бил и аз в полза на някой.
                  P.S. Предварително се извинявам, ако имам правописни грешки.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    По назад в темата съм му постнал снимки в разглобен вид на цялото устройство. Като цяло за времето си не е бил толкова лош . Произвеждани са в някъкво ТПК около Брезник и като качество на обработка на детайлите са далеч от желаното . В него са исползвани възможно най простите конструктивни решения по лошото е че и стоманата която е вложена в коляновия вал също е много мека и шпонковото съединение между вала и шайбата много бързо се разбива .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Здравейте колеги, някой може ли да ми каже къде във Варна се продават евтино части за компресор , че и аз се сдобих с едно "зил"че с ел.двигател 1.1 кВ и бут. 50л. пробвах го вдига 11бара(което според мен означава че е в добро състояние) , но му липсва всичко останалооооо. Благодаря ви предварително
                      898450701

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        аз съм си направил компресор от копресорчето от хладилник върши идеална работа за помпане на гумите на колелото и мотора.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Малко да съживиме темата.За сега работата по голямия компресор е леко замръзнала.Но като се размрази го почвам.Главата е почти готова.Тръбват ми само по меки прожини за клапаните.Но не мога да преценя колко меки.Така че едновременно да не задържат при нисък вакум. Нито пък да пропадат от самосебе си.На самия клапан все още мисля някъкъв ограничител да не испадне в цилиндъра.Но вероятно няма да има.Въздуха ще излиза през възвратни клапани,които сигурно ще ги права,защото купешки няма да държат.С тройник връзвам дюза/свещ и на изхода клапана и нататък в общ колектор.Надолу повдигачи,распределителен вал,кубилица,всичко се премахва.Маслената и водната помпа си остават.Смятам да го въртя 1/1 с 7.5кв. 1500об. мотор. който по коледа трябва да е наличен.Най интересното ,че никой не дава идеи,дори руснаците писах у един форум и они
                          Междувременно се сдобих с един зилов компресор. и събирам идей,да конвертирам един мотор 1.7. на монофазен,че го мисля за мобилен.а трифазен ток имам само в нас.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SSA51128.jpg
Прегледи:1
Размер:113.2 КБ
ID:5238464Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SSA51126.jpg
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:5238465
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SSA51127.jpg
Прегледи:1
Размер:75.5 КБ
ID:5238463

                            Здравейте, от доста време не съм влизал в тази тема , та,... да споделя че завърших компресора. Ползвам го за дърводелски такери и ми върши чудесна работа.
                            Колегата juri_fursov ми изпрати маркуче за пресостата , за което сърдечно му благодаря.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              В нас имаме един доста стар почти готов компресор, който не става за боядисване и за това не се ползва... рябва само да му отстраня проблемя със смазваето и ще си го пригодя за моите нужди, за пневматичните инструменти. Компресора е полси, от някаква фадрома. Ето такъв


                              Но незнам как да му направя маслото... някъде из темата четох, че може да се запушат дупките и да се остави една за отдушник, през която и да се налива маслото. Ще стане ли така. И ако стане, до каде трябва да налея маслото... до средата на вала или повече/по-малко. Понеже сега е с правена някаква система за оттичане на маслото която не действа почти и искам да я махна
                              Моите снимки...
                              https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                              https://500px.com/ivankoo

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Ето какво започнах днес да правя за един приятел .Другия (зеления от снимките)ми го донесе за донор ама се отказах, че беше правен през пръсти.Утре ще правя разширителя и мисля да боядисвам и сглабям
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимkа0529.jpg
Прегледи:1
Размер:91.4 КБ
ID:5241306Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимkа0531.jpg
Прегледи:1
Размер:169.6 КБ
ID:5241305Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимkа0532.jpg
Прегледи:1
Размер:127.3 КБ
ID:5241304Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимkа0530.jpg
Прегледи:1
Размер:96.6 КБ
ID:5241303
                                П.п между другото зиловската главата ще се продава ама след като я поогледам.
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от dido uzunov; 04-01-11, 16:26.
                                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X