Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    То при мене компресора си беше готов сглобен и годен за работа,само че трябваше да го въртя със силоотводен вал,не с електромотор.1 година търсех големите части,които трябваше да закупя(компресор,ресивер,електромотор,контактори),останалото беше технологично време да ми мине мързела,да сметна предавката и да се накани стругаря да изработи ремъчните шайби и някой други нужни дреболии.Сумарно при налични части цялата работа можеше да се свърши за 2-3 дена.

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
      Трябва ми точно покрай стругчето и фрезичката, но в момента имам само от първите лидълски с 25л бутилка и е зле положението.
      Днес ми дадоха една 60л бутилка от газова и утре ще и направя един накрайник за да я вържа към наличния компресор, ще е мъка докато ги напълни, но после ще имам някакъв запас... ще ми се поне и гайковерт да мога да ползвам нормално, за боядисване мераци нямам все още.
      То се е видяло, че ще се купува истински компресор, но ми се ще да го отложа колкото мога, че искам и аргонов апарат да взема покрай нова година и нещо станаха много разходите [emoji1]
      Има едни юнаци които произвеждат тихи компресори на базата на хладилни, но с пипнато охлаждане. За голям дебит използват "компресорен масив" - Х компресора работещи в паралел.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Има едни юнаци които произвеждат тихи компресори на базата на хладилни, но с пипнато охлаждане. За голям дебит използват "компресорен масив" - Х компресора работещи в паралел.
        Точно нещо такова ми се въртеше в главата. 3-4 по-пощни компресора от хладилник върху една 100л бутилка.
        Тъста е хладилен техник, та има кой да помогне в направата, но цената на агрегатите нещо не ми хареса [emoji1]
        Днес или утре ще направя един кран, да мога да закачам 60л бутилка към наличния компресор и ще работя така докато се предаде, пък после ще го мисля.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • От: Компресор

          Търси втора ръка,правил съм доста компресорчета за приятели от такива моторчета на принципа колкото изкарат.Някой изкарват по 5 и повече години.За каквато и да е работа с инструменти или помпене на гуми повече от 10 атмосфери не ти трябват,тея компресорчета са оразмерени да вдигат 3 пъти по толкова и то като тръгват под налягане без разтоварващ клапан.

          Коментар


          • От: Компресор

            За по-голям дебит може да се използва и компресор от неинверторен климатик...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • От: Компресор

              Ако колегата има трифазен ток може да ползва и трифазен от хладилна витрина.Неубиваеми са и консумацията им на ток е нищожна.

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                До 30 атм. без никакви проблеми. Стига да си намериш съд. Иначе компресор над 15 кубика задължително. И бутилка не повече от 25л.

                Поздрави
                Ванка,решил съм да бастисам една от газовите- домакински бутилки.Мисля че са 18 литра.
                Май ми се струва че и твоя е от такава.
                Трябва да видя какви накрайници са на пресостата и манометъра, че да заваря такива муфи.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                  Ванка,решил съм да бастисам една от газовите- домакински бутилки.Мисля че са 18 литра.
                  Май ми се струва че и твоя е от такава.
                  Трябва да видя какви накрайници са на пресостата и манометъра, че да заваря такива муфи.
                  Да моята е 20л.

                  Давай смели и задължително сложи предпазен клапан, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    А муфи за старите български манометри откъде намирате? Имам 3-4 манометъра от преди 89година. Резбата им не е 1/4, както е на повечето сегашни, а M12x1,5(предполагам, не съм я мерил). Поразгледах в интернет, но такива муфи няма. Помислих и за една гайка с подходяща резба, ама нещо не ми се иска. Трябва нещо, което да се завари да речем на тръба и на него да се навие манометъра.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Стругар.
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                        А муфи за старите български манометри откъде намирате? Имам 3-4 манометъра от преди 89година. Резбата им не е 1/4, както е на повечето сегашни, а M12x1,5(предполагам, не съм я мерил). Поразгледах в интернет, но такива муфи няма. Помислих и за една гайка с подходяща резба, ама нещо не ми се иска. Трябва нещо, което да се завари да речем на тръба и на него да се навие манометъра.
                        Аз си заварявам гайка и нямам проблеми. Гайки по автомобилите черни, идеални за заварка дал господ. Няма какво да те притеснява. Иначе както колегата е казал - врътваш си на струга каквата ти е кеф

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                          Аз си заварявам гайка и нямам проблеми. Гайки по автомобилите черни, идеални за заварка дал господ. Няма какво да те притеснява. Иначе както колегата е казал - врътваш си на струга каквата ти е кеф
                          Стругът е ясен, стига да можеш да работиш на него и да го имаш. Нито мога да работя, нито имам такава машина. Затова гледам да се оправям с неща plug and play. Имам няколко такива високи гайки останали от Москвича. По принцип си ги пазя, че са високоякостни. Ще обиколя по магазините да накупя една шепа. Благодаря и на двамата!

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                            А муфи за старите български манометри откъде намирате? Имам 3-4 манометъра от преди 89година. Резбата им не е 1/4, както е на повечето сегашни, а M12x1,5(предполагам, не съм я мерил). Поразгледах в интернет, но такива муфи няма. Помислих и за една гайка с подходяща резба, ама нещо не ми се иска. Трябва нещо, което да се завари да речем на тръба и на него да се навие манометъра.
                            Вместо парче тръба можеш да ползваш подходящи водопроводни муфи. После продължаваш свръзването с един нипел.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              Вместо парче тръба можеш да ползваш подходящи водопроводни муфи. После продължаваш свръзването с един нипел.
                              Поцинкованите са гадни за заварка,Става ама е гадно,трябва бая да жулиш да свалиш цинка и после пак кипи и прави дупки в заварката.
                              Друго си е чистичкото желязо да го обиколиш веднъж и край ! Аз лично ще отида на метода с гайките и тръбичките .

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Сигурен съм, че го знаеш, но ще напиша за някой следващ ентусиаст. Преди заваряване, рязане и пробиване по газова бутилка ЗАДЪЛЖИТЕЛНО я напълнете първо с вода до горе!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X