Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    И каква е другата причина?

    Коментар


    • От: Компресор

      На цилиндъра клапаните са само приблизително плътни

      Коментар


      • От: Компресор

        Не мога да споря. На всичките ми компресори винаги съм слагал разтоварващ клапан. И не съм предполагал, че е възможно клапаните на главите да не държат. Поне моите винаги съм ги шлайфал да лягат идеално. Възможно е във възвратния клапан да има и гума и там прилепването да е по-добро.

        Коментар


        • От: Компресор

          Основният номер в живота на клапана на главата е бързодействието и работния ресурс. Това че изпускал по литър, по два в минута по никакъв начин не е фактор в работата на компресора. Даже помага - действа като разтоварващ механизъм, ако има плътен възвратен клапан към ресивера.

          Коментар


          • От: Компресор

            Тоест може разтоварващия клапан и пресостата да се заменят с възвратен клапан. И клапана на главата ще свърши работата на изпускателя на пресостата.

            На практика е безмислено. Ще спестиш 10-15 лева, но ще тичаш да следиш налягането и включваш и изключваш ръчно компресора. И ако се случи пък клапана в главата да задържи налягането до следващото включване - затруднено развъртане, изгорял мотор... Преди години първия ми китайски компресор от подобен зор се запали и пожар направи...

            Коментар


            • От: Компресор

              е във възвратния клапан да има и гума
              Има.

              Коментар


              • От: Компресор

                Не съм казал да махаш пресостата.

                Коментар


                • От: Компресор

                  И съвсем му се загуби смисъла. Да замениш разтоварващ клапан със само възвратен, при условие, че имаш пресостат? Освен пресостата да няма изпускател, но не съм срещал такъв. То и няма много смисъл да има.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Не разбрах дали говорим за едно и също нещо.
                    При мен заводски е направено при вдигане на 10 атм спира пресостата и автоматично се изпразва системата от компресора до бутилката.
                    При включване на 6атм мотора тръгва без товар и няма проблем.
                    Съответно имам приятел който докара компресор от САЩ който е без този разтоварващ клапан и при 6 атм не иска да тръгне и той се принуди да намали момента на пускането на 2 атм.
                    Най вероятно ако е презапасен двигателя със повече мощност няма да има такива ситуации но явно хората са го направили както трябва !

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      По събрах малко информация относно моят компресор и се оказа че се маже под налягане от мотора, някаква идея как да го направя или мога просто да му сипя малко да му направя една тръбичка която да показва нивото и така да си работи?

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20180816-231808.jpg
Прегледи:1
Размер:266.4 КБ
ID:5796573
                        Това е моят компресор, ако някой има идея за маслото да каже ще съм много благодарен.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Посъбрах от тук от там части и почти сглобих компресора, но тъй като смених мотора се оказва че ще ми трябва шайба за компресора.
                          Въпроса ми е от кой компресори може да се вземе конусна шайба тъй като конуса ми е 24/22?
                          Все шайбите са проблема което е кофти работа. С наличните ще се върти с 1000 оборота.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от m16oka Преглед на мнение
                            Посъбрах от тук от там части и почти сглобих компресора, но тъй като смених мотора се оказва че ще ми трябва шайба за компресора.
                            Въпроса ми е от кой компресори може да се вземе конусна шайба тъй като конуса ми е 24/22?
                            Все шайбите са проблема което е кофти работа. С наличните ще се върти с 1000 оборота.
                            Защо не пробваш при стругар да направи една шайба с правилния диаметър. Моят стругар я направи за нула време, и конус и всичко, от алуминий. Тя проблем досега не е създавала. Даже няма и канал за шпонка, но конуса държи яко.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                              Защо не пробваш при стругар да направи една шайба с правилния диаметър. Моят стругар я направи за нула време, и конус и всичко, от алуминий. Тя проблем досега не е създавала. Даже няма и канал за шпонка, но конуса държи яко.
                              На конусните сглобки не им трябва шпонка. Ако конуса е изработен кадърно и е направен лек отстъп в средата за да стъпи на две сигурни точки, може така здраво да хване, че после има случаи да няма вадене и да се псува човек защо толкова прецизно е правил конуса преди. Чупили сме яки скоби с три лапи при изваждането на такива точно изработени конусни сглобки на шайби. И накрая или с шлайфа или на хидравлични преси сме ги вадели.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                При такива зорове нагрявайте шайбата с резак или друг по-мощен накрайник!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X