Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Мисля че компресорите трябва да се въртят на 700-800 оборота.
    Това е важното.Двигателя да се върти колкото си иска,компресора трябва да е толкова.
    Смятайте си шайбите според оборотите на двигателя.

    Коментар


    • От: Компресор

      Какви са оборотите на мотора, каква ти е шайбата на главата и колко искаш да са и оборотите? Като си ги изясниш, ето формулата


      n м / n гл = d шгл / d шм


      n м -обороти на мотора
      n гл- обороти на компресорната глава
      d шм –диаметър на шайбата на мотора
      d шгл - диаметър на шайбата на главата
      Последно редактирано от dido uzunov; 12-08-18, 22:53.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • От: Компресор

        Ами по мойте сметки, тоест d ш/м х3,14 : d ш/к х 3,14= n м / предавателното отношение, и така стигам до извода за шайба 120мм за мотора.

        Коментар


        • От: Компресор

          Ако имаш 300мм шайба на компресора и 120 на мотора,ще имаш 1152 об/мин на компресора.
          Или делиш 300 на 120=2,5.Оборотите на мотора са2880:2,5=1152.
          Нищо сложно няма,не е космическа технология и няма да правиш совалка.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от m16oka Преглед на мнение
            Ами тази на компресора ми е 140мм така ми го дадоха, аз смяттах че ако сложа 70мм ще докарам към 470 оборота защоти ми дадоха електромотор който е 940 оборота. Не знам дали да търся друг мотор или да търся шайба.
            Тази сметка е вярна,470об/мин ми се струват много малко за компресор.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Компресор

              Проблема е че мотора е 940 оборота, понеже е свален от редуктор и е бавнооборотен. Ако му сложа 120мм шайба ще докарам 805 оборота. Въпроса е че трудно се намират а в OLX искат страхотни пари за шайби. И аз затова попитах тук дали няма някой излишна с този размер и вътрешно фи 14 или 24 защото имам 2 мотора обаче със сходни данни.
              Пък все ще се разберем за цена.

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от m16oka Преглед на мнение
                Проблема е че мотора е 940 оборота, понеже е свален от редуктор и е бавнооборотен. Ако му сложа 120мм шайба ще докарам 805 оборота. Въпроса е че трудно се намират а в OLX искат страхотни пари за шайби. И аз затова попитах тук дали няма някой излишна с този размер и вътрешно фи 14 или 24 защото имам 2 мотора обаче със сходни данни.
                Пък все ще се разберем за цена.
                Това да слагаш шайба с вътрешно ф14мм. и да върти компресорна глава (голяма) да не те е излъгал някой!!! Въпрос на време ще е да се изметне тоя мижав вал и да вземе да тресе компресора или да стане всичко на кайма!!! Трябва да си супер сигурен в стоманата, че да разчиташ, че е здрава и няма да се изметне.
                За да спиш спокойно си нагласи шайба с ф24мм. вътрешно

                Коментар


                • От: Компресор

                  Първоначално публикуван от m16oka Преглед на мнение
                  Проблема е че мотора е 940 оборота, понеже е свален от редуктор и е бавнооборотен. Ако му сложа 120мм шайба ще докарам 805 оборота. Въпроса е че трудно се намират а в OLX искат страхотни пари за шайби. И аз затова попитах тук дали няма някой излишна с този размер и вътрешно фи 14 или 24 защото имам 2 мотора обаче със сходни данни.
                  Пък все ще се разберем за цена.
                  810 ще са оборотите,но мотора ще се зори и няма да се развърта под товар,освен ако не е 3-4кW.

                  P.S. Я снимай карантиите който си събрал.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    В началото на темата имаше че му трябват до 600 оборота, някъде из страниците го четах. И някой също беше правил компресор с мотор 940 оборота.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180808_204630.jpg
Прегледи:1
Размер:272.8 КБ
ID:5796315Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180808_121616.jpg
Прегледи:2
Размер:202.9 КБ
ID:5796316
                      Това е налично в момента като за първи опит. Но хш хабер си нямам идея от компресорите за камиони, този ни казаха че е от щаер пише че е 2800 оборота, но как се смазва, колко му е дебита никаква идея някой ако може да помогне ще съм благодарен

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от m16oka Преглед на мнение
                        За него си търся защото имам една която е 50мм и е много малка, минимума който мисля че ще е добре е 100 до 120макс. Ако някой има такава излишна с фи14 или 24 вътрешен диаметър ще е екстра.
                        Имам 100/24 за 30 лв, 70/19, 90/19 за по 50 лв..

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                          Имам 100/24 за 30 лв, 70/19, 90/19 за по 50 лв..

                          Видях ги в арго макс но за нова и аз ще отида в магазина, въпроса е някой ако има излишна но благодаря все пак.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            И аз да питам....вчера след 15мин работа спри-тръгни ифовият компресор на сумарно 1час работа изхвърли семеринга на картера. Забелязах, че е опрял на шайбата и се върти с нея. Извадих шайбата, а това като куршум се изстреля на 10метра. Набих го внимателно отново, но след 10секунди, без да работи, отново изби и изхвърча. Ясно е, че семеринг ще се купува нов, отделно ще му сложа и две планчици от двете страни да го държат да не изхвърчи отново. Въпроса е:
                            Защо има такова налягане в картера?
                            Нормално ли е?
                            Компресорът е нов, не е работил никога(освен 1час, който е навъртял при мен. Вдига 8 атмосфери, тоест не го мъча много много. Работи на около 700-800оборота. Клапан между бутилка и компресор няма.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              А отдушник на картера има ли?

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                А отдушник на картера има ли?
                                Такова чудо не съм видял. Долния отвор за маслото е запечатан, а другите два са свъзани с шлаух. При работа се вижда как маслото се мести и хвърчи-през шлауха. И маслото като ниво трябва да му е добре. Не успя да протече като извадих семеринга.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X