Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Нагрява се шайбата преди да се извади, иначе се чупи/криви, особено ако е алуминиева или от подобна сплав. Шайбите на Abac са на конус, но не са много евтини.

    Коментар


    • От: Компресор

      Алуминиевите шайби (и всичко от алуминий) се нагряват само с инфрачервен термометър под ръка. Аз лично съм прецаквал 2, щото не очаквах. Алуминия не променя цвета си при загряване, с резака лесно се вдига над 660°С, което е температурата му на топене.

      Коментар


      • От: Компресор

        Намерих от един дядо шайба обаче с по голам диаметър и се оказа че при нас имам комшия стругар, който ще ми направи конуса На моя компресор оста е с шпонка нямам си идея защо.
        Но с новата шайба ще сваля оборотите до 530.

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
          При такива зорове нагрявайте шайбата с резак или друг по-мощен накрайник!
          Винаги го правиме това, но е имало невероятни случаи, когато нищо не е помагало. Много са редки, през години, но се помнят
          Резак не ползваме, а горелка и нагряваме до момента в който почва да пари на пръстите, което приблизително за човек е около 60-70-80градуса. Съвсем безопасно за шайби, ако са плътни. Със спици ли са, се грее цялата, щото иначе ще се пръсне ако се грее само отвора за оста/вала.

          Иначе с награване се вкарват и изкарват културно без чукане, ако всички допуски са точно спазени при сглобките.
          Шайбите с фабричните цанги са направо приказка за работа, но за цените им не знам дали са приказка

          А алуминиевите сглобки понякога повличат стружка и става мазало, дори и при идеални допуски и лека смазка преди сглобяването.

          Коментар


          • От: Компресор

            Тия ниски градуси... Миналата седмица вадих зъбно колело от пресова сглобка. Тръгна да излиза при червен цвят на колелото, което е 500-900°С. Обратното сглобяване с новото зъбно колело - пак така, но вала стоя няколко дена във фризера. Встрани е от темата, но трябва да се знае, че при такова загряване пада закалката. Ако е необходима за изделието - трябва да се направи след сглобяването.

            Коментар


            • От: Компресор

              Топла сглобка се прави с натяг от 0,02 до 0,06мм в зависимост от диаметъра на детайлите,които задължително са шлайфани.Достатъчно е колелото което ще се набива да се сложи във готварска фурна на 180гр и после да се монтира,влиза си съвсем свободно,след изстиване затяга и няма мърдане.
              Ако трябва да се грее до червено-нещо по линията стругар-шлайфист е изпортено.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Компресор

                Когато и шлайфист има в задачата е така. Но в малкия град са са рядкост и с повече нагряване пак можеш да сложиш ново зъбно колело на стария вал и без шлайф. Плюс това новото ЗК, което купих не беше шлайфано вътре, а размера му беше на границата да прескочи стегнатостта. Предлагам да не влизаме в подробности за конкретния ми случай, защото е в страни от темата. Не обичам пресовите сглобки и при възможност давам да ми изрежат шпонкови канали. Под 10 лв е галимацията.

                Коментар


                • От: Компресор

                  В Троян хептен ли останахте без майстори след като нарязаха ЗММто и елпрома ?
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    На едно място знам кръгъл шлайф, но както обясних - щях да падна под размера за пресовата сглобка и не съм си играл. Стругари, фрезисти и зъбонарезни се намират по-често.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Колеги при 221мм обиколка на шайбата на мотора и 777 мм обиколка на шайбата на компероса и 2900 оборота на мотора колко оборота излизат на компресора?

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Около 820 об/мин.Ако това е обиколка на шайбата , а не е диаметър.
                        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                        Ат.Буров.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          благодаря

                          Коментар


                          • От: Компресор


                            Ако имате охладител за въздуха и от пробката му не изтича нищо,това не е повод за радост.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              И аз да питам в тази тема. Бутилка от газова може ли да се ползва за ресивър на компресор, и как най-лесно да я направя като допълнителна, тоест да мога да я закачам и разкачам при неободимост.
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                                И аз да питам в тази тема. Бутилка от газова може ли да се ползва за ресивър на компресор, и как най-лесно да я направя като допълнителна, тоест да мога да я закачам и разкачам при неободимост.
                                95% от компресорите които съм виждал са точно така.

                                А как да стане допълнителен ресивър - най-лесно е с една бърза връзка да я закачаш към основния. Да знаеш че кранче за конденз трябва и на допълнителния ресивър.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X