Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Сано да кажа, преди да правиш каквото и да било с газовата бутилка - напълни я с вода за едно денонощие. После при заваряване или рязане, аз винаги си пускам по малко газ от от телоподаващото в газовата бутилка

    Коментар


    • От: Компресор

      Здравейте ,сдобих се с компесор уж от автобус ROMAN но не мога да намеря никаква информация за него .
      Ако може някой да даде някакво инфо за дебит обороти и изобщо заслужава ли си да се занимавам.
      Ще се ползва в за боя и гайковерт предимно ресивер около 100л.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image;s=585x461.jpg
Прегледи:1
Размер:34.1 КБ
ID:5801360

      Коментар


      • От: Компресор

        Здравейте! Ако не бъде нахално, бих желал да попитам-какво се печели при последователно свързване на две компресорни глави(двустъпален компресор)? При успоредно дебита би трябвало да нарастне 2пъти(ако са еднакви компресорите). Има ли някакви специфики при последователно свързване или може да се пробва с всеки два компресора?

        Коментар


        • От: Компресор

          Последователно се свързват една голяма и една малка (като ходов обем) глава. Повишава се ефективността по няколко начина - и се разтоварват някои детайли, например клапаните.

          Първият цилиндър работи примерно от 0 до 3 бар, вторият - от 3 до 10. Отношението на ходовите обеми е равно на сгъстяването на първия (грубо, сметката е малко по-сложна).
          Така получаваш компресор за 9 бар, само че големият цилиндър работи на 3 и съответно загряването му е като за 3, буталните пръстени изпускат като за 3, клапаните работят като за 3, мъртвият обем на цилиндъра се пълни до 3 и тн. После имаш междинно охлаждане на сгъстения въздух, после втори цилиндър който работи до 10 бар, обаче е 4 пъти по-малък от първия - с евентуално 4 пъти по-малък мъртъв обем, по-малка обиколка на уплътнителните пръстени през която изтича по-малко въздух, а клапаните са с по-малка площ и съответно им е по-лесно да държат на по-високото налягане.

          Междинното охлаждане ти дава икономия на енергия защото превръща процеса от чисто адиабатен в по-близък до изотермичния. Със същата механична енергия получаваш на изхода по-голямо количество, по-студен въздух спрямо варианта с 1 цилиндър. Теоретично на колкото повече стъпки разделиш процеса толкова повече икономия, ама като отчетеш триенето и усложняването излиза че за определено налягане има оптимален брой стъпки.

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Последователно се свързват една голяма и една малка (като ходов обем) глава. Повишава се ефективността по няколко начина - и се разтоварват някои детайли, например клапаните.

            Първият цилиндър работи примерно от 0 до 3 бар, вторият - от 3 до 10. Отношението на ходовите обеми е равно на сгъстяването на първия (грубо, сметката е малко по-сложна).
            Така получаваш компресор за 9 бар, само че големият цилиндър работи на 3 и съответно загряването му е като за 3, буталните пръстени изпускат като за 3, клапаните работят като за 3, мъртвият обем на цилиндъра се пълни до 3 и тн. После имаш междинно охлаждане на сгъстения въздух, после втори цилиндър който работи до 10 бар, обаче е 4 пъти по-малък от първия - с евентуално 4 пъти по-малък мъртъв обем, по-малка обиколка на уплътнителните пръстени през която изтича по-малко въздух, а клапаните са с по-малка площ и съответно им е по-лесно да държат на по-високото налягане.

            Междинното охлаждане ти дава икономия на енергия защото превръща процеса от чисто адиабатен в по-близък до изотермичния. Със същата механична енергия получаваш на изхода по-голямо количество, по-студен въздух спрямо варианта с 1 цилиндър. Теоретично на колкото повече стъпки разделиш процеса толкова повече икономия, ама като отчетеш триенето и усложняването излиза че за определено налягане има оптимален брой стъпки.
            Благодаря за бързия и изчерпателен отговор. Значи няма как два еднакви компресора да се навържат така.

            Коментар


            • От: Компресор

              Има, но няма смисъл.
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • От: Компресор

                Здравейте,
                започнах да чета темата (
                и съм до 95 стр.
                ), че съм се захванал да си правя компресор, но поне до сега не виждам някой да обработва вътрешността на бутилката срещу корозия. Та както споменах, снабдих се със ЗИЛ-ов компресор, двигател имам без табелка и идея си нямам с какви параметри е, бутилката ми я даде мой приятел - не бях виждал такава. От газова уредба, 50 литра, интересното е, че самата бутилка беше как да го кажа... в друга метална бутилка и бяха ограничени една от друга с гумени тампончета. Освен за някаква изолация, друго яче не мога да си го обясня. Бутилката е просто в перфектно състояние отвън и от вътре (огледах я през отвора на сондата) - все едно сега е произведена с изключение на едно две петна съвсем лека повърхностна ръжда. Та това състояние ме накара да се замисля как да я предпазя от ръждата докато не я е започнала. Отвън - ясно, но за вътре ме гложди една идея. Мисля си да излея вътре 1-2 литра грунд с малко разредител и да започна да въртя бутилката насам-натам с надеждата да се боядиса сама вътре. Това естествено след като приключа със заварките, и после да източа остатъка от боята. Правил ли е някой подобно нещо и има ли смисъл? И дали ще може да изсъхне грунда в такъв почти затворен съд? Има ли опасност да се напука грунда от разширяването и свиването на бутилката в циклите на пълнене и изпускане и под въздействието на маслените пари, каквито при всички положения ще има? Грунда съм взел на Леко - алкиден ПФ-07.
                Благодаря предварително!
                Don't hunt IF you can't kill
                първо 0883 после 333 накрая 448

                LZ1BGD

                Коментар


                • От: Компресор

                  Съвсем правилно си предположил какво ще стане с грунда при работата на компресора.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от Borizanov Преглед на мнение
                    Здравейте,
                    започнах да чета темата (
                    и съм до 95 стр.
                    ), че съм се захванал да си правя компресор, но поне до сега не виждам някой да обработва вътрешността на бутилката срещу корозия. Та както споменах, снабдих се със ЗИЛ-ов компресор, двигател имам без табелка и идея си нямам с какви параметри е, бутилката ми я даде мой приятел - не бях виждал такава. От газова уредба, 50 литра, интересното е, че самата бутилка беше как да го кажа... в друга метална бутилка и бяха ограничени една от друга с гумени тампончета. Освен за някаква изолация, друго яче не мога да си го обясня. Бутилката е просто в перфектно състояние отвън и от вътре (огледах я през отвора на сондата) - все едно сега е произведена с изключение на едно две петна съвсем лека повърхностна ръжда. Та това състояние ме накара да се замисля как да я предпазя от ръждата докато не я е започнала. Отвън - ясно, но за вътре ме гложди една идея. Мисля си да излея вътре 1-2 литра грунд с малко разредител и да започна да въртя бутилката насам-натам с надеждата да се боядиса сама вътре. Това естествено след като приключа със заварките, и после да източа остатъка от боята. Правил ли е някой подобно нещо и има ли смисъл? И дали ще може да изсъхне грунда в такъв почти затворен съд? Има ли опасност да се напука грунда от разширяването и свиването на бутилката в циклите на пълнене и изпускане и под въздействието на маслените пари, каквито при всички положения ще има? Грунда съм взел на Леко - алкиден ПФ-07.
                    Благодаря предварително!
                    Не се занимавай с глупости . Тая бутилка ще те надживее .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Ако боядиса и боята тръгне да се лющи (а тя ще тръгне) люспите познай къде ще отидат.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Някъде назад показвах кондензоуловител, който си бях правил, и който по този начин съм грундирал отвътре. Вероятно е било след 95-та страница . За 15-20 цикъла нямаше проблеми с отлюспвания. Но повече не съм го ползвал, че ми припадна един голям изгодно. И тоя сега паяжинясва сериозно.

                        ПП. На 117-та страница е...
                        Последно редактирано от Veselin Monkov; 12-11-18, 19:59. Причина: ПП

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Изпускай си конденза редовно и послушай колегите,не се занимавай с глупости.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Имате ли наблюдение върху безмаслените компресори, че заглеждам един “Безмаслен въздушен компресор Steinhaus, С 2 цилиндъра, 50 л, 1800 W, 2.5 к.с., 8 бара, 322 л/мин”
                            Нов за 230лв и се чудя става ли за нешо... [emoji1]
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                              Имате ли наблюдение върху безмаслените компресори, че заглеждам един “Безмаслен въздушен компресор Steinhaus, С 2 цилиндъра, 50 л, 1800 W, 2.5 к.с., 8 бара, 322 л/мин”
                              Нов за 230лв и се чудя става ли за нешо... [emoji1]
                              Ми нещо като безкофеиново кафе, безалкохолна бира и всесезонни гуми

                              Сериозно - ако не си зъболекар, безмаслен компресор не ти трябва!!!

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                                Ми нещо като безкофеиново кафе, безалкохолна бира и всесезонни гуми

                                Сериозно - ако не си зъболекар, безмаслен компресор не ти трябва!!!
                                Видяло се е, ще взема 2 компресора от хладилник, пресостат, клапан, манометри, имам една газова бутилка 60л и ще си правя аз компресор, че искам нещо сравнително тихо и все пак да работи, а N000лв за винтов нямам.
                                I'm not Lost, I'm Discovering !

                                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X