Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
    Видяло се е, ще взема 2 компресора от хладилник, пресостат, клапан, манометри, имам една газова бутилка 60л и ще си правя аз компресор, че искам нещо сравнително тихо и все пак да работи, а N000лв за винтов нямам.
    За какво ти е.
    Аз съм си направил от хладилник да е тих именно - бутилка 20л. от газово на кола. Пресостати и щуротии. Но моя компресор е DANFOSS 18 кубика.
    Пълни горе споменатата бутилка до 9 атм. За около 5-6мин. Става да духнеш нещо или аерограф. За боядисване забрави.

    За боядисване - 480л/мин. 15пл. Бутилка и пак понякога работи по-дълго.



    Иначе това е малкия. Сега си купих същия компресор и ще правя втори за струговата работилничка. Този път с бутилки от пожарогасители 2бр. С кран по между им да мога да си избирам запаса от въздух, респективно колко да работи компресора

    Коментар


    • От: Компресор

      Два пъти вече си оставям колата на вилата със спадната гума и ще се налижи да сътворя нещо малко за там.
      Хладилен компресор ще намеря,обаче се чудя каква бутилка да сложа.Ще обиколя вторични суровини тея дни.
      Въпрос към Ванката? Това чудо колко може да напомпа бутилката?

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
        Два пъти вече си оставям колата на вилата със спадната гума и ще се налижи да сътворя нещо малко за там.
        Хладилен компресор ще намеря,обаче се чудя каква бутилка да сложа.Ще обиколя вторични суровини тея дни.
        Въпрос към Ванката? Това чудо колко може да напомпа бутилката?
        До 30 атм. без никакви проблеми. Стига да си намериш съд. Иначе компресор над 15 кубика задължително. И бутилка не повече от 25л.

        Поздрави

        Коментар


        • От: Компресор

          Най-простата работа,която можеш да сътвориш е компресорче от монофазен хладилник само с един маркуч и накрайник за помпене на гуми,печелиш от това,че е леко и преносимо,но ще трябва да изпушиш поне една цигара докато напомпи гумата.Има едни накрайници за помпене с резба,много са удачни за целта,понеже обикновените все трябва да ги държиш и да клечиш до гумата.

          Коментар


          • От: Компресор

            E че тогава с какво е по-добър хладилния компресор от тия на 12 волта? Със сигурност е по-надежден, но изисква 220 V и не става да си стои в колата. На всичките ми коли и даже на АТВ-то съм им сложил от тия компресорчета. А иначе имам голям трифазен и една подвижна 50 литрова бутилка съм си направил. Помпя я с големия и става за такер, 4 гуми и други дребни по-далечни ремонти.

            Коментар


            • От: Компресор

              Хладилният компресор има приятното свойство да не разбират в съседния квартал като го включиш.

              Коментар


              • От: Компресор

                Ако имаш инвертор спокойно можеш да го захраниш и от запалката на колата,консумират малко и пусковия им ток не е страшен особено като почват да работят от атмосферно налягане.Другия плюс е че корпуса е неубиваем и са разчетени за дълги години работа.Това с бутилката наистина е много удобно ползвам една от камион,лекичка е и само една бърза връзка и трябва,зареждам си я от компресора с един маркуч мъжко-мъжко.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Аз не с маркуч. Муфа с два мъжки накрайника.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Хладилният компресор има приятното свойство да не разбират в съседния квартал като го включиш.
                    Именно!

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                      Аз не с маркуч. Муфа с два мъжки накрайника.
                      Нещо не мога да те разбера,как ги свързваш?Или просто бързите връзки са ти на една височина и буташ бутилките една до друга?

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Маркучи колкото щеш, но с обичайните накрайници - мъжки и женски. С такъв маркуч и муфата... Щото иначе трябва вместо муфа да държа маркуч някъде. А и да го ползвам само за това.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Е то било много просто,но чак сега те разбрах

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            За какво ти е.
                            Трябва ми точно покрай стругчето и фрезичката, но в момента имам само от първите лидълски с 25л бутилка и е зле положението.
                            Днес ми дадоха една 60л бутилка от газова и утре ще и направя един накрайник за да я вържа към наличния компресор, ще е мъка докато ги напълни, но после ще имам някакъв запас... ще ми се поне и гайковерт да мога да ползвам нормално, за боядисване мераци нямам все още.
                            То се е видяло, че ще се купува истински компресор, но ми се ще да го отложа колкото мога, че искам и аргонов апарат да взема покрай нова година и нещо станаха много разходите [emoji1]
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Щом работиш с фреза и струг истинския компресор можеш сам да си го събереш за малко пари.На мен компресор с 500 литрова бутилка и 1000л/мин дебит ми излезе под 500лв с условието,че събирането на частите на тези цени ми отне близо 5 години,но си ползвах един зилов компресор и ми вършеше работа за момента.Главата заедно с две 17 литрови бутилки и шасито взех от търг на ТКЗС,ползваше се за рязане на лозя,като прикачен инвентар за трактор.Реално тази глупост не е особено икономически изгодна и приложима в наши условия и компресора почти не беше работил.Бутилката взех от вторични суровини на цена под левче килото,а тя и не беше кой знае колко тежка.Мотора за без пари бракуван от помпи на ВиК,за него дадох 120 лева за пренавиване (7,5kW трифазен).Получи се компресор който вече над 10 години кара само с източване на конденз и смяна на масло.От завода си имаше 4 защити - 2 баланса на двете бутилки,баланс на кондензоуловителя и една система,която не ми е твърде ясна,но като подмине 10 атмосфери почва да помпи на празно,сякаш блокира клапаните,някой ден недай си боже ако се наложи да го разглобя ще я разгадая.От мене добавих разтоварващ клапан с изход за пресостат и още един баланс на големия ресивер,даже при заводските няма такова презастраховане.
                              П.С.Еквивалентен такъв струва между 3и 4000лв по сегашни цени,тогава когато съм го сглобявал въобще не съм гледал каталозите,защото и с 1 десета от парите не разполагах.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                                Щом работиш с фреза и струг истинския компресор можеш сам да си го събереш за малко пари.На мен компресор с 500 литрова бутилка и 1000л/мин дебит ми излезе под 500лв с условието,че събирането на частите на тези цени ми отне близо 5 години,но си ползвах един зилов компресор и ми вършеше работа за момента.Главата заедно с две 17 литрови бутилки и шасито взех от търг на ТКЗС,ползваше се за рязане на лозя,като прикачен инвентар за трактор.Реално тази глупост не е особено икономически изгодна и приложима в наши условия и компресора почти не беше работил.Бутилката взех от вторични суровини на цена под левче килото,а тя и не беше кой знае колко тежка.Мотора за без пари бракуван от помпи на ВиК,за него дадох 120 лева за пренавиване (7,5kW трифазен).Получи се компресор който вече над 10 години кара само с източване на конденз и смяна на масло.От завода си имаше 4 защити - 2 баланса на двете бутилки,баланс на кондензоуловителя и една система,която не ми е твърде ясна,но като подмине 10 атмосфери почва да помпи на празно,сякаш блокира клапаните,някой ден недай си боже ако се наложи да го разглобя ще я разгадая.От мене добавих разтоварващ клапан с изход за пресостат и още един баланс на големия ресивер,даже при заводските няма такова презастраховане.
                                П.С.Еквивалентен такъв струва между 3и 4000лв по сегашни цени,тогава когато съм го сглобявал въобще не съм гледал каталозите,защото и с 1 десета от парите не разполагах.
                                Така е колега. Но не винаги е оправдано да чакаш години за да сглобиш нещо.


                                Към колегата - за гайковерт забрави. Нещо с бутилка поне 150л. И поне 500л/мин дебит. Но това не отменя малкия компресор.

                                Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X