Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Спретнах един брой такъв за терасата,да помпя колелата че са 4 бр.Директно от хладилния компресор за 30 секунди помпи до 4-5 бара.Сложих бутилка и всичко както си му трябва ,бутилката от фреон ,и се започна едно чакане 8-10 минути да вдигне 8 бара.

    Трета година си помпи без бутилка и съм много доволен.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Компресор

      С пълна бутилка за колко помпи гумата ?
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Спретнах един брой такъв за терасата,да помпя колелата че са 4 бр.Директно от хладилния компресор за 30 секунди помпи до 4-5 бара.Сложих бутилка и всичко както си му трябва ,бутилката от фреон ,и се започна едно чакане 8-10 минути да вдигне 8 бара.

        Трета година си помпи без бутилка и съм много доволен.
        I. Stoyanov хитрее, като ползва някакви яки специални компресори, затова вдигат бързо налягане. Пък и моите са доубити и слабички поначало.
        Три години ползвам хоризонтален(май от Мраз) само с маркуч и утайник. Колко гуми е напомпил.... И неговият дебит е много малък.
        Виждал съм компресор в сервиз, направен от някакъв промишлен хладилен компресор-пак хоризонтален, но трифазен с няколко бутала. Въздух имаше предостатъчно. Та зависи от компресора. И хората го ползват професионално поне от 10години и по праха и мизерията по него ми се струва, че нито е ремонтиран, нито е чистен някога.
        А хубавото на бутилчицата е, че може да продухаш я отвор, я нещо друго. Нещо, което само с компресорчето не става...

        Коментар


        • От: Компресор

          Става,аз съм му сложил бърза връзка и спирален маркуч.Като го оставя 20-30 секунди да работи и натисна пистолета прави жестока струя,особенно с иглата за помпане на топки.Вади цветята от саксиите на жената
          Този на терасата превърта 16 бара скалата без проблем.Налягане прави ,принципно всички съм ги отварял и ремонтирал.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
            С пълна бутилка за колко помпи гумата ?
            Почти веднага ,3-5 сек.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Компресор

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Искам и аз такъв компресор от хладилник с бутилка.

              Ама някой да ми го направи
              Събери частите и за някоя друга бира ще го сглобим

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Спретнах един брой такъв за терасата,да помпя колелата че са 4 бр.Директно от хладилния компресор за 30 секунди помпи до 4-5 бара.Сложих бутилка и всичко както си му трябва ,бутилката от фреон ,и се започна едно чакане 8-10 минути да вдигне 8 бара.

              Трета година си помпи без бутилка и съм много доволен.
              Анатоли, зависи за какво го ползваш. Ако е за помпане на малки гуми на колело например - да директно е по-добре. Иначе за всичко друго си трябва бутилка.

              Коментар


              • От: Компресор

                бутилката може да е на кранче към останалото.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kompresor3.jpg
Прегледи:1
Размер:265.4 КБ
ID:5814876Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kompresor2.jpg
Прегледи:1
Размер:395.6 КБ
ID:5814875Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kompresor1.jpg
Прегледи:1
Размер:432.0 КБ
ID:5814874 Искам да попитам, как да свържа пресостат към електромотора на компресора. Казаха ми, че този мотор не ставал да се пусне с пресостат, но аз не съм обеден.
                  Ще съм благодарен на вашите съвети.
                  Електромоторът е монофазен 2,2кв.
                  Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от spower Преглед на мнение
                    [ATTACH=CONFIG]989636[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]989635[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]989634[/ATTACH] Искам да попитам, как да свържа пресостат към електромотора на компресора. Казаха ми, че този мотор не ставал да се пусне с пресостат, но аз не съм обеден.
                    Ще съм благодарен на вашите съвети.
                    Електромоторът е монофазен 2,2кв.
                    Работи ли центробежния ключ на мотора ? Тоест като го включиш в мрежата тръгва ли сам ? АКо да, просто си взимаш най-простия пресостат, ако си нямаш. Прекъсваш кабел м/у щепсела и мотора и връзваш фазата и нулата на пресостата. Някой имат само един контакт - там връзваш само фазата и си ти.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Пробвал ли си тая схема?
                      За включване ,ще включи ама под товар му е трудно тръгването на монофазния.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                        Пробвал ли си тая схема?
                        За включване ,ще включи ама под товар му е трудно тръгването на монофазния.
                        Гледам, че има някакъв разширителен съд, на който ако има еднопосочен клапан, би следвало да тръгва. Ама моя монофазен 3К.в. почина въпреки че имаше пресостат с разтоварващ клапан и всичко. Сега вече е трифазен и не се замисля да тръгва. Така че зависи от главата.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                          Гледам, че има някакъв разширителен съд, на който ако има еднопосочен клапан, би следвало да тръгва. Ама моя монофазен 3К.в. почина въпреки че имаше пресостат с разтоварващ клапан и всичко. Сега вече е трифазен и не се замисля да тръгва. Така че зависи от главата.
                          Няма проблем за тръгването на 5 ат тръгва без проблем от копчето без да се мъчи. Въпросът е как да стане свързването и възможно ли е.
                          Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            2,2/1440 не е малък двигател, но този ключ ми прилича на тип ,,Рига", та незнам. Иначе разтоварващия си е задължителен със съответния пресостат
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Що си мисля, че това от снимките е ключ Рига и наистина няма как да тръгне двигателя сам?

                              П.П. А, Весков ме е преварил!
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Точно така, ключът е Рига, това значи ли, че не може да се сложи пресостат? За включването на компресорът задържам копчето, тоест електромотора активира стартова намотка да развърти и тогава отпускам копчето за да продължи работа.
                                Последно редактирано от spower; 06-06-19, 09:18. Причина: Допълвам мнението.
                                Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X