Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
    Такова чудо не съм видял. Долния отвор за маслото е запечатан, а другите два са свъзани с шлаух. При работа се вижда как маслото се мести и хвърчи-през шлауха. И маслото като ниво трябва да му е добре. Не успя да протече като извадих семеринга.
    Компресора на автомобилите-камионите получава мазане от мазителната система на двигателя която е отворена-няма налягане.
    Необходимо е да има отдушник,който да бъде повдигнат нагоре за да не хвърля масло от него.

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
      Такова чудо не съм видял. Долния отвор за маслото е запечатан, а другите два са свъзани с шлаух. При работа се вижда как маслото се мести и хвърчи-през шлауха. И маслото като ниво трябва да му е добре. Не успя да протече като извадих семеринга.
      Ето виж аз как съм си направил отдушника на картера! Това ти трябва за да има къде да излиза налягането при връщането на буталото и да засмуква пък обратно въздух при нагнетателното му движение. Тия двете тръби дето влизат в казанчето са "фабрично" дефакто един маркуч или шлаух като горе високо има дупки в него и почва да плюе и сълзи масло от там, малоумна работа! За това го направи, като мене с казанче и вътре го напълни догоре с капачки от шишета за минерална вода, от тия по-тънките капачки. Така работи перфе и не може да минава никаква мазнотия, понеже полепва по многото капачки, и после си се стича след време обратно в картера.

      Коментар


      • От: Компресор

        На Ифата не е с централно мазане.

        Коментар


        • От: Компресор

          Някой ако може да каже и за моя ще е екстра

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от brad4edat Преглед на мнение
            Ето виж аз как съм си направил отдушника на картера! Това ти трябва за да има къде да излиза налягането при връщането на буталото и да засмуква пък обратно въздух при нагнетателното му движение. Тия двете тръби дето влизат в казанчето са "фабрично" дефакто един маркуч или шлаух като горе високо има дупки в него и почва да плюе и сълзи масло от там, малоумна работа! За това го направи, като мене с казанче и вътре го напълни догоре с капачки от шишета за минерална вода, от тия по-тънките капачки. Така работи перфе и не може да минава никаква мазнотия, понеже полепва по многото капачки, и после си се стича след време обратно в картера.

            Казанчето от какво е? Тоест двата отвора трябва да ги изкарам нагоре в казанчето?

            Коментар


            • От: Компресор

              Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
              На Ифата не е с централно мазане.
              Май са два модела. Едните са си с пробки и са си със собствено мазане. Другите са като моята-има куп отвори без резба,предполагам, че лягат някъде по Ифата и идва масло от мазилната система на камиона

              Коментар


              • От: Компресор

                Отдушник трябва да има задължително,разтоварващ и трипътен клапан на бутилката.Клапана ще ти трябва за да можеш да автоматизираш процеса със пресостат,а и да може мотора да стартитра компресора под товар(налягане).
                Ей го трипътният клапан:

                И пресостата,кеф ти моно,кеф ти трифазен:
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Компресор

                  Казанчето е от спирачна помпа на бракувана кола може би соц. возило

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                    Казанчето е от спирачна помпа на бракувана кола може би соц. возило
                    От лада ...
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      Отдушник трябва да има задължително,разтоварващ и трипътен клапан на бутилката.Клапана ще ти трябва за да можеш да автоматизираш процеса със пресостат,а и да може мотора да стартитра компресора под товар(налягане).
                      Ей го трипътният клапан:

                      И пресостата,кеф ти моно,кеф ти трифазен:
                      Пресостат има. А иначе мотора тръгва без проблем под товар. 1.5Kw на 1500 оборота. Значи работата е ясна. Купувам семеринг, изравям казанче за спирачна течност, два щуцера и съм в джаза.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Да, двата отвора ги извади нагоре в казанчето, и сложи прозрачни маркучи, като моите. Така може да наблюдаваш в реално време дали маслото е свежо и за смяна, без да точиш от картера за проверка дали е почерняло.
                        Казанчето го намерих на тавана из чарколяците на москвича, не знам от какво е! Дори някаква бутилка да закрепиш по подходящ начин и да я напълниш с капачки пак ще върши супер работа. Само вкарай маркучите в нея и то така, че да може маслото, което се събира на дъното да се оттече обратно през тях! Залепи ги с нещо хубаво точно за дъното, за да не сълзи после по тях и да не са "завирва" вътре около тях. Гледай и да са достатъчно широки спрямо обема на главата, тоест да поемат дебита на въздуха през тях без да пулсират. Отгоре тапата на съда, който ще сложиш също я продупчи с подходящи дупки, че да поемат дебита на въздуха през тях лесно, а капачките ще оберът маслото от минаващия въздух покрай тях!

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:140822036_3_585x461_kompresor-ifa-instrumenti.jpg
Прегледи:1
Размер:48.9 КБ
ID:5796384 Махаш капачката откъдето се налива маслото и правиш един голям щуцер и съд/казанче/. На тази капачка трябва да има дупка откъдето да диша. Да не е запушена? Как работи на Ифата? Посоката на въртене на компресора? Да не би да слагаш много масло????? Тази капачка е и щека.
                          Последно редактирано от boreto2; 14-08-18, 20:21.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                            [ATTACH=CONFIG]966293[/ATTACH] Махаш капачката откъдето се налива маслото и правиш един голям щуцер и съд/казанче/. На тази капачка трябва да има дупка откъдето да диша. Да не е запушена? Как работи на Ифата? Посоката на въртене на компресора?
                            Моя е друг модел. Прилича на този от снимката.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:73BE10E7-D3F9-4808-B28B-CDCF30F93B86.jpg
Прегледи:1
Размер:54.8 КБ
ID:5796415
                            На Ифа не е качван. Изпадна ми от един познат. Изписал го, уж да го сменят, пък то на компресора нищо си му нямало. Това през социализма. И накрая попадна у мен, с тапите още.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                              Пресостат има. А иначе мотора тръгва без проблем под товар. 1.5Kw на 1500 оборота. Значи работата е ясна. Купувам семеринг, изравям казанче за спирачна течност, два щуцера и съм в джаза.
                              Зависи от товара.Ако е на 7атм може и да не тръгне.За това са тея клапани за да освободят системата напълно.
                              То по принцип няма какво толкова да стане освен да изгори мотора и съответно ти със някакви кинти !!!

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Възвратен клапан трябва да има по друга причина, а ако е с връзка за разтоварване още по добре
                                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X