Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пневматичен гайковерт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пневматичен гайковерт

    То има и 1 650 Nm на 1/2 гайковерт.... Но не е 200 лв.

    Коментар


    • От: Пневматичен гайковерт

      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
      http://kawasaki-mac.co.jp/images/38-.../38-34-_01.jpg
      http://airtoolsolutions.co.nz/brands...-impact-wrench
      .Тези късите гайковертчета и мен много ме изкушават,за сега се бях насочил към Wurth,но като видях това на Hazet...
      Единствено в превлючването има лека разлика. Аз предпочетох първия .

      Коментар


      • От: Пневматичен гайковерт

        Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
        То има и 1 650 Nm на 1/2 гайковерт.... Но не е 200 лв.
        Защо ли не им вярвам . От какво ли е изработен квадрата?

        Коментар


        • От: Пневматичен гайковерт

          Грешка, 1 357 Nm е. Не знам от какъв материал е квадрата, продал съм 20-ина до сега на разни сервизи и никой не го е счупил.
          http://www.bamaxsrl.com/index.php?op...id=128&lang=en
          Продава се и под още една марка в Европа, всъщност е пребрандиран Apac, Тайван:
          http://www.masapac.com.tw/en/product...10-M15C07.html

          Коментар


          • От: Пневматичен гайковерт

            Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
            Грешка, 1 357 Nm е. Не знам от какъв материал е квадрата, продал съм 20-ина до сега на разни сервизи и никой не го е счупил.
            Нямам нищо против предлаганите на пазара пневматични инструменти и търговците. Просто споделям от страната на потребителя ,че малко се окапват с "надписите". Няма как от машинка с общо тегло 2-3кг. да се изкара такава "енергия", а пък ако искат и с 15 000 об. да въртят чуковете.
            Отделно няма как !/2 квадрат да издържи на такъв момент.
            ( не спазвам предписаното налягане и вече 2 квадрата късам и "олеквам " със стотина лева всеки път)

            Коментар


            • От: Пневматичен гайковерт

              Да ви издам тайната,квадрата не е изкован от 3то поколение японски майстор ковач,просто няма единен стандарт за измерване на силата на гайковерта,понеже не е никак лесно да се направи реално и абсолютно точно измерване.Става малко като с тонколоните и преносимите радиа от близкото минало по 2500-4000в,всеки си мери както му душа иска.От китайските са ми минали през ръцете Ейнхел,Рико,Форс,някакви други безименни,някакви дето бяха брандирани като италиански и до сега никой не е отговорил на заявеното на кутията,при проста проба да стегна достатъчно як болт с гайковерта,който работя и да го развия с другия.Но вършат работа,особено за домашни условия са практически вечни,като цяло инструментите на въздух са много по-надеждни от кой да е електрически инструмент,най-вече заради простотата на двигателя.Кавазакито,когато го купувах беше 480лв от пловдивския панаир,това преди доста време и беше някаква промоция,сега цените доста са паднали.Сега се загледах и в късичкия пистолет на Бета,него са го пуснали за 300лв на промоция,а този на Вюрт не мога да го намеря в утрепания им сайт.

              Коментар


              • От: Пневматичен гайковерт

                То като се почне и няма спиране.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6242.jpg
Прегледи:1
Размер:138.2 КБ
ID:5782066

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6243.jpg
Прегледи:1
Размер:139.2 КБ
ID:5782067

                Нямам обаче филтърна група.
                Предложете нещо в тая посока.

                П.П. Та имам и един такъв въпрос? Понеже компресора ми е на 10-ина метра,а не искам да ми се размотават маркучи ,дали да залепя една линия от полипропилен и да я закача на подемника със една бърза връзка?Гледал съм в разни сервизи е така.
                Другото което е ,как да премина от компресора към полипропилена.Ясно ми е че със ВИК части ,но какъв маркуч да сложа като мека връзка,понеже не ми се занимава със скоби и подобни,Предпочитам със някакви фитинги.

                Коментар


                • От: Пневматичен гайковерт

                  Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                  То като се почне и няма спиране......
                  Той мързела не морИ, но мъчи.
                  Това си го повтарям всеки път като направя "простотия" в гаража....и така от такъв като твоя 6мм, минах на 8мм и накрая гумиран 10мм, нищо общо няма поведението на пистолета при различните Фи-та - т.е.търси 10(поне)
                  Гума е по-евтино.....
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • От: Пневматичен гайковерт

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Той мързела не морИ, но мъчи.
                    Това си го повтарям всеки път като направя "простотия" в гаража....и така от такъв като твоя 6мм, минах на 8мм и накрая гумиран 10мм, нищо общо няма поведението на пистолета при различните Фи-та - т.е.търси 10(поне)
                    Гума е по-евтино.....
                    Този е 8мм.Ама дядо,много ми грозни онея чарва бе,имам у дома от стария ми оксижен стотина метра ама ми грозни бе.

                    Коментар


                    • От: Пневматичен гайковерт

                      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                      Този е 8мм.Ама дядо,много ми грозни онея чарва бе,имам у дома от стария ми оксижен стотина метра ама ми грозни бе.
                      То две убави работи нема. И 10ка да е спирален, пак през бързите връзки се стеснява на 6мм. За това гумен със скоби и немаш проблеми, поне от към сечение на вътрешния размер на маркуча.
                      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                      Коментар


                      • От: Пневматичен гайковерт

                        Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                        То две убави работи нема. И 10ка да е спирален, пак през бързите връзки се стеснява на 6мм. За това гумен със скоби и немаш проблеми, поне от към сечение на вътрешния размер на маркуча.
                        E то по тая логика не могат да се ползват бързи връзки за винтовертите.
                        Шибана работа,пак са прецаках с тая спирала.
                        Е тя ша са вмести в нещо друго,например за помпане на гуми или за продухване .
                        Май ща си влача грозните гумени маркучи.

                        Коментар


                        • От: Пневматичен гайковерт

                          Бързите връзки също са различни размери. Просто си предвиди един по-мъдест маркуч за когато потрябва. В 99% от случаите спиралата е достатъчна.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Пневматичен гайковерт

                            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                            Другото което е ,как да премина от компресора към полипропилена.Ясно ми е че със ВИК части ,но какъв маркуч да сложа като мека връзка,понеже не ми се занимава със скоби и подобни,Предпочитам със някакви фитинги.
                            Има маркучи за високо налягане(180бар) хидравлични на 1/2,3/4.Вземаш си един такъв и подвръзваш,има и фирми които кербоват накрайници на маркуч по дължина.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: Пневматичен гайковерт

                              Другия вариант е с нипели М20 от трактор и стандартните им маркучи,има ги под път и над път и не са скъпи нипелите мисля че бяха по 1-2лв броя,при мен е така изпълнено,използвам съм най-отписаните маркучи,които са ми останали от трактора,понеже 10 атмосфери е направо майтап за армиран маркуч.

                              Коментар


                              • От: Пневматичен гайковерт

                                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                                Другия вариант е с нипели М20 от трактор и стандартните им маркучи,има ги под път и над път и не са скъпи нипелите мисля че бяха по 1-2лв броя,при мен е така изпълнено,използвам съм най-отписаните маркучи,които са ми останали от трактора,понеже 10 атмосфери е направо майтап за армиран маркуч.
                                Брат,ако искам самоделни работи или от трактори щях да си остържа накрайници и да си навържа маркучи със тел и нямаше да мръднат.
                                Аз искам да приличам на еропеец.да има някаква естетика и т.н!Явно няма да стане по мечтания ми начин.Заварките и телта ги умеем от 30 години!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X