Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пневматичен гайковерт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пневматичен гайковерт

    Калин е прав обаче малко му е трудно обясняването.
    Всеки себеуважаващ се майстор е длъжен да работи със истински инструменти а не със някакви измислени ментета който вършат работа ама почти.
    Аз лично предпочитам да нямам от колкото да си мисля че имам а то не работи.
    Не виждам защо изобщо да пробвам да си купувам нещо евтино,което може и да работи,ама не е сигурно.
    Като се дават пари,се дават веднъж и край.

    П.П.Винаги когато съм изневерил на това правило,Или съм се изциганил за някой лев горница винаги съм съжалявал !Успех на майсторите!

    Коментар


    • От: Пневматичен гайковерт

      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
      Калин е прав обаче малко му е трудно обясняването.
      Всеки себеуважаващ се майстор е длъжен да работи със истински инструменти а не със някакви измислени ментета който вършат работа ама почти.
      Аз лично предпочитам да нямам от колкото да си мисля че имам а то не работи.
      Не виждам защо изобщо да пробвам да си купувам нещо евтино,което може и да работи,ама не е сигурно.
      Като се дават пари,се дават веднъж и край.

      П.П.Винаги когато съм изневерил на това правило,Или съм се изциганил за някой лев горница винаги съм съжалявал !Успех на майсторите!
      Никъде не съм твърдял че лидълския гайковерт е нещо супер и т.н

      Твърдя че при правилните условия това върши работа,колко ще работи,дали ще ти вади хляба е съвсем отделен случай и съм далеч да убеждавам ,агитирам и изобщо не ми пука.Относно качеството и цената на инструментите,лично аз съм платил за ръчни инструменти над 12 000 лв.ъпгрейд за последните 3 месеца,има темичка една в форума.Дали ще е хазет,мазет или вюрт,изобщо не ме бърка цената.... Необходимо ми е само нужда от такъв.Изобщо не става дума за парите,а за техническата страна на нещата.Кой прав и кой крив не е важно,просто поех ръкавицата от Калин,понеже преиначава нещата при условие че няколко страници по нагоре съм писал какво иска този пистолет за да работи.

      Аз съм дотук в тая тема,изчерпах се.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Пневматичен гайковерт

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Никъде не съм твърдял че лидълския гайковерт е нещо супер и т.н

        Твърдя че при правилните условия това върши работа,колко ще работи,дали ще ти вади хляба е съвсем отделен случай и съм далеч да убеждавам ,агитирам и изобщо не ми пука.Относно качеството и цената на инструментите,лично аз съм платил за ръчни инструменти над 12 000 лв.ъпгрейд за последните 3 месеца,има темичка една в форума.Дали ще е хазет,мазет или вюрт,изобщо не ме бърка цената.... Необходимо ми е само нужда от такъв.Изобщо не става дума за парите,а за техническата страна на нещата.Кой прав и кой крив не е важно,просто поех ръкавицата от Калин,понеже преиначава нещата при условие че няколко страници по нагоре съм писал какво иска този пистолет за да работи.

        Аз съм дотук в тая тема,изчерпах се.
        Аз също съм до тук,обаче искам да поясня защо съм толкова докачлив на темата с ментетата.
        Преди няколко години да речем десет,ми изгоря малкото флексче-син бош.Тръгнах да си купувам такъв или някакъя читав подобен.
        Магазина не работеше,по незнам си кви причини и един приятел ми обясни че имал Райдър и не знам си колко бил доволен и дрън бръм.
        Отидох в магазина и си го взех че и магазинера ме кандардиса да си взема и едно зеге,понеже имах да режа едни дъски.
        Флекса работи точно два дена и ми изгоря копчето за включване.Да не говорим за това че няма нужните обороти и тежи като ютия.
        Зегето спря на 20-тата дъска.Там нещата бяха по сериозни-пиньон и корона изронени сякаш са направени от стомана за пирони.
        Десерта беше че като отидох да си потърся гаранцията,ми беше отговорено че как баш на мен се случило,че съм ги скъсал от работа и незнам си кво още.
        Тогава се заклех никога повече да не си правя подобни експерименти!
        Едно нещо да имам ,ама да е качественно, здраво и като го хванеш да работиш с него да ти е кеф.
        За електоро инструменти имам почти цялата гама флексове и дрелки на Спарки и не се оплаквам.
        Вече за пневматика не разбирам,но питам и купувам .
        Няма проблем всеки си знае,ама аз така мисля !

        Коментар


        • От: Пневматичен гайковерт

          Повечето пневматики от години идват от Тайван, включително и за големите фирми. Дори много евтините са сравнително здрави за непрофесионална работа вкъщи. Сега ако си автосервиз ще трябва да извадиш малко повече пари за по-скъпа машина.

          Коментар


          • От: Пневматичен гайковерт

            Представа си нямате колко автосервизи работят с евтини доказали се ментета.Работата е там че в устройството си,гайковерта и повечето пневматични инструменти са изключително прости,не ги мори прах,влага,намокряне,изпускане и т.н. с други думи изключително дуракоустойчиви.Като пример мога да дам мой приятел,който се занимава само със стартери и динама.Ползва един безименен китаец от типа LONGHUI вече над 10 години и няма изгледи да го счупи,но при него единствената работа за гайковерта е да развива шайби на динама,по всяка вероятност скоро няма да се счупи.Сега ако ще се работи сериозно,още първата седмица замазва "зегерката",която всъщност си е жива тел при по евтините гайковерти и почва да изпуска или въобще да не пуска камъните,после си отива и квадрата и чуковете,но машината продължава да върти и трака,дори и да не върши особено полезна работа.

            Коментар


            • От: Пневматичен гайковерт

              Той работи с гайковерта в много по-лек режим и за това го устройва. То и в нашия сервиз има китаец на повече от 15 години, но рядко отвива повече от два болта "17 един след друг, което не му е проблем. Като работиш непрекъснато с подобно нещо на големи болтове почваш да гледаш да е по-силен, да е по-малък за да бърникаш по трудни места, да е по-лек, защото цял ден го държиш и т.н.

              Коментар


              • От: Пневматичен гайковерт

                Последната седмица говорих с някои търговци на пневматични инструменти, защото и аз се оглеждам за нещо свястно и не мога да се спра на нищо. BETA, Chicago Pneumatic, TopTull ........................Тъкмо си избера нещо и някой ми каже - не го взимай едвам изкарва гаранцията. В същото време са доволни от някакъв ТОП Мастер, който вообще не съм гледал. И общо взето разбирам, че тези гайковерти, които са най - здрави са със сила до около 1000Nm. Говоря само за 1/2". Другите са пресилени и се трошат. А пък някои уреди са с толкова завишени цени, спрямо качеството си че думи нямам.

                Някой знае ли нещо за "великата" марка OPTIMUS - води се немска?
                Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                Коментар


                • От: Пневматичен гайковерт

                  Тия дни ми донесоха още един труп . Тоя въобще не завърта сложиш ли го на някакъв товар. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4792.JPG
Прегледи:1
Размер:490.1 КБ
ID:5793097
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Пневматичен гайковерт

                    Насочи се към лопатките

                    Коментар


                    • От: Пневматичен гайковерт

                      Първоначално публикуван от Danchojn Преглед на мнение
                      Последната седмица говорих с някои търговци на пневматични инструменти, защото и аз се оглеждам за нещо свястно и не мога да се спра на нищо. BETA, Chicago Pneumatic, TopTull ........................Тъкмо си избера нещо и някой ми каже - не го взимай едвам изкарва гаранцията. В същото време са доволни от някакъв ТОП Мастер, който вообще не съм гледал. И общо взето разбирам, че тези гайковерти, които са най - здрави са със сила до около 1000Nm. Говоря само за 1/2". Другите са пресилени и се трошат. А пък някои уреди са с толкова завишени цени, спрямо качеството си че думи нямам.

                      Някой знае ли нещо за "великата" марка OPTIMUS - води се немска?
                      А тези на топ мастер каде ги предлагат и какви параметри е

                      Коментар


                      • От: Пневматичен гайковерт

                        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                        Насочи се към лопатките
                        Най вероятно ще го насоча към скрапа .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Пневматичен гайковерт

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Най вероятно ще го насоча към скрапа .
                          Не подлежи ли на някакъв ремонт? Или пък проблема е с намирането на части?

                          Коментар


                          • От: Пневматичен гайковерт

                            Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                            Не подлежи ли на някакъв ремонт? Или пък проблема е с намирането на части?
                            Няма смисъл да търся въобще . За 100 лева съм си купил перфектен пневматичен винтоверт . Имам и един по слаб когато риска да откъснеш болта е голям .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Пневматичен гайковерт

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Тия дни ми донесоха още един труп . Тоя въобще не завърта сложиш ли го на някакъв товар. [ATTACH=CONFIG]962127[/ATTACH]
                              Имам абсолютно същия. Скоро се наложи да го ремонтирам. Счупен пин и пружина. Само пружината 20лв.
                              Ако ще го хвърляш, хвърли го към Варна, да имам за части.

                              Коментар


                              • От: Пневматичен гайковерт

                                Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                                Аз също съм до тук,обаче искам да поясня защо съм толкова докачлив на темата с ментетата.
                                Преди няколко години да речем десет,ми изгоря малкото флексче-син бош.Тръгнах да си купувам такъв или някакъя читав подобен.
                                Магазина не работеше,по незнам си кви причини и един приятел ми обясни че имал Райдър и не знам си колко бил доволен и дрън бръм.
                                Отидох в магазина и си го взех че и магазинера ме кандардиса да си взема и едно зеге,понеже имах да режа едни дъски.
                                Флекса работи точно два дена и ми изгоря копчето за включване.Да не говорим за това че няма нужните обороти и тежи като ютия.
                                Зегето спря на 20-тата дъска.Там нещата бяха по сериозни-пиньон и корона изронени сякаш са направени от стомана за пирони.
                                Десерта беше че като отидох да си потърся гаранцията,ми беше отговорено че как баш на мен се случило,че съм ги скъсал от работа и незнам си кво още.
                                Тогава се заклех никога повече да не си правя подобни експерименти!
                                Едно нещо да имам ,ама да е качественно, здраво и като го хванеш да работиш с него да ти е кеф.
                                За електоро инструменти имам почти цялата гама флексове и дрелки на Спарки и не се оплаквам.
                                Вече за пневматика не разбирам,но питам и купувам .
                                Няма проблем всеки си знае,ама аз така мисля !
                                Явно или съм много прост или не съм за тук !
                                Никой не споделя моето мнение.!
                                Извинете че ви занимавах с глупости !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X