Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

    Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
    Петица обикновена ако е до фи 400 ще го хване без да сваля моста
    Амии вероятно да, но зависи дали има с какво да я хване. Иначе план шайба Ф 450мм на Високите е стане. Всеедно де. Важното е че ще стане на повечето нашенски стругови машини.

    Поздрави

    Коментар


    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

      Той хубаво ще я направи ,а баланса после?

      Коментар


      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

        Първоначално публикуван от iv75 Преглед на мнение
        Той хубаво ще я направи ,а баланса после?
        Статичен, но щом така заварена щатната кара, нова и без баланс ще се върти безгрижно. Ако е толкова важно, ще се мисли

        Коментар


        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

          Абе аз се похвалих в една друга тема, а тук забравих, Извинявайте.

          Намерих такава шайба в нета. 270 лева, платих я, чакам да дойде, че е чак в Полша.
          В описанието на частта пише, че е от стомана, ама нещо не ми се вярва.
          Може да го е писал някой офисен пеерас който хабер си няма от метали.
          Като шристигне шайбата-ще и ударя една стружка да видя материала.

          А за баланса сте прави. Производителя не препоръчва да се сменя отделна част, а двете половини в комплект. Няма за какво друго да е, освен заради баланса.
          Обаче с кривата(много крива) половинка машината си върви, като гледам да не пълня вариатора, а да карам ремъка по малките диаметри, та да не стават прекалени вибрации.
          Надявам се да издържи докато дойде новата шайба. В сайта пише доставка 3-6 дни, което е към края на идната седмица.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Абе аз се похвалих в една друга тема, а тук забравих, Извинявайте.

            Намерих такава шайба в нета. 270 лева, платих я, чакам да дойде, че е чак в Полша.
            В описанието на частта пише, че е от стомана, ама нещо не ми се вярва.
            Може да го е писал някой офисен пеерас който хабер си няма от метали.
            Като шристигне шайбата-ще и ударя една стружка да видя материала.

            А за баланса сте прави. Производителя не препоръчва да се сменя отделна част, а двете половини в комплект. Няма за какво друго да е, освен заради баланса.
            Обаче с кривата(много крива) половинка машината си върви, като гледам да не пълня вариатора, а да карам ремъка по малките диаметри, та да не стават прекалени вибрации.
            Надявам се да издържи докато дойде новата шайба. В сайта пише доставка 3-6 дни, което е към края на идната седмица.
            За баланса...

            В тубата има един антусиаст, много талантливо момче Игор Негода, сам си прави турбореактивни двигатели от А до Я, сам си прави турбини въртящи се на керамични лагери с над 150 000 оборота и ...

            Балансира си ги сам на импровизирано инструментче и всичко на око, идеята е да се центрова дейтайла и да се лагерова на нещо с минимално съпротивление при въртене, щом неговите ръчно дялани и на око балансирани турбини даянят на 150 000 оборта един такъв туч ли няма да се стане да се балансира където сигурно се движи с под 1000 оборота.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

              Те и на леките коли колелата не се въртят с хиляди обороти ама никой не ги балансира в домашни условия .Искам да кажя че не е толкова проста работа.А и машината трябва да работи хиляди часове безпроблемно.

              Коментар


              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                Абе при добро желание-всичко може да се постигне.
                А и ако се разтърся по-сериозно сигурно ще намеря баланс машина за подобни детайли.

                Но нямам никакво време за това. Хората си ожънаха почти всичките посеви, а аз още не съм започнал сериозно. То и дъждовете имат вина де, ама все пак... Все късам от тук, от там. Та не мога сега да се занимавам с баланс, сигурно ще отнеме още една седмица.
                А ден година храни...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                  Баш такива тучове ме съмнява едно време да са минавали динамичен баланс. Статичен и...колкото-толкова. Ако изобщо са минавали през някакъв баланс.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                    Не знам дали динамичен или статичен, обаче по периферията си има "кладенчета" за баланс.
                    ТАзи шайба се върти с 800-1000 оборота, ако се сетя ще измеря двете шайби. Комплектът тежи може би 30 кила, та си иска баланс.

                    Ама няма да види.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                      При такова масивно търкало от чугун, не се ебавай ами го закарай за баланс, да не си пишем другата година пак по същата тема.В Кубрат, където правят карданите би трябвало да могат.

                      Коментар


                      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Не знам дали динамичен или статичен, обаче по периферията си има "кладенчета" за баланс.
                        ТАзи шайба се върти с 800-1000 оборота, ако се сетя ще измеря двете шайби. Комплектът тежи може би 30 кила, та си иска баланс.

                        Ама няма да види.
                        Коле,маани ремъка и развърти шайбата,при спиране всеки път трябва да е на различно место,ако трябва знаеш какво да правиш.
                        Не се ебавай,това може да излети заедно със дингила и половината страница.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Абе при добро желание-всичко може да се постигне.
                          А и ако се разтърся по-сериозно сигурно ще намеря баланс машина за подобни детайли.

                          Но нямам никакво време за това. Хората си ожънаха почти всичките посеви, а аз още не съм започнал сериозно. То и дъждовете имат вина де, ама все пак... Все късам от тук, от там. Та не мога сега да се занимавам с баланс, сигурно ще отнеме още една седмица.
                          А ден година храни...
                          Коле ич не го мисли давай му сичката газ да ожънеш че отървеш ли си реколтата после ще ти трябва не шайба а въже Аз така на времето една седмица карах болгара с издухала гарнитура на главата все прегрял докато балираме и приберем балите . Удържа гадта. На другия ден както ги бяхме прибрали се изтърси такъв порой че ако бяме се забавили буквално с десетина часа целия ни труд отиваше за тоя дето духа . Като си на зор болгара и две ремаркета влачи
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                            Болгара издържа при мене 3 години с "духнала" гарнитура.Просто пробива беше на такова място че водата изтичаше навън по блока, без почти да влиза в цилиндъра.Ремонта все се отлагаше за през зимата.Последствия по двигателя никакви, единствения проблем беше,че за една обработка доливахме по 20-30 литра вода.На всичкото отгоре в най-върлата жега повече от 60 градуса не вдигаше, ако вдигне значи водата в радиатора свършва.

                            Коментар


                            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Коле ич не го мисли давай му сичката газ да ожънеш че отървеш ли си реколтата после ще ти трябва не шайба а въже
                              Точно така и правя.
                              Днес цял мъркатора работи, заварената шайба си мята като откачена, и не дава признаци да умира. А с новата шайба дето я чакам няма да има изобщо такова замятане, просто може да не е балансирано. Обаче ще върви и ще си пее, няма друг избор. Такава трева е напъплила в житата, че няма никакво време за баланси и подобни.
                              Газ на машината, да приберем житцето, пък след това ще се занимаваме с баланс. То и скоростната кутия трябва да отварям, ама след жътва ще са всиочки дейности.

                              Сега се жъне.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                                Докато успея да кача снимките, той комбайнера вече ожъна...


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:33.jpg
Прегледи:1
Размер:132.2 КБ
ID:5817587

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:34.jpg
Прегледи:1
Размер:146.4 КБ
ID:5817588

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:35.jpg
Прегледи:1
Размер:187.5 КБ
ID:5817589

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:36.jpg
Прегледи:1
Размер:177.5 КБ
ID:5817590

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:37.jpg
Прегледи:1
Размер:151.8 КБ
ID:5817591
                                В миналото ще остане, каквито сме били...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X