Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кратък тест на готовият продукт.
    https://youtu.be/AUtzxmqC0YI
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • В миналото ще остане, каквито сме били...

      Коментар


      • Определено се усеща липсата на CNC частта на тая машинка...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • Здравейте, нуждая се от помощ. Понеже виждам, че има можещи и знаещи хора тук, а стругарите до който се допитвам се отказват позорно да се заемат със задачата.
          Задачата е изработка на diesel fire rings( пръстени от неръждавейка) за уплътнение на цилиндрова глава.
          Материал инокс321/316
          диаметър външен 84.4
          диаметър вътрешен 79.6
          Височина 2.37
          Горе долу това е чертежа(съжалявам ако има грешки не съм професионалист), целите са, гладкост на изработката и точност. Човека, който събира мотора ми иска точност на височината с връхчетата 0.005мм защото те ще се вкопаят в алуминиевата глава осигуряващи херметичност.
          Ако някой се заеме да пише тук, на лични.
          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:diesel_fire_ring.png Прегледи:0 Размер:68.5 КБ ID:6655270
          Последно редактирано от loshdancho; 10-10-20, 17:56.

          Коментар


          • DBRS
            DBRS коментира
            Редактиране на коментар
            И на чертежа е записана 14 пъти по-ниска грапавост...
            0.005мм влиза в топлинната деформация/разширение на метал 2,3мм.....

          • Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            Къде видя грапавост на четрежа?

          • DBRS
            DBRS коментира
            Редактиране на коментар
            kirilpm,прав си, за 0,07 съм го объркал.

        • Така ми го иска и за това всички се отказват. Има само един, който ги прави, ама е болен човека и няма възможност да се заеме.
          Питах дори в ДРУЖБА АД Разград (изработват сегменти) но ме отсвириха с думите, че не си струва да пренастройват машините за толкова малко бройки.

          Коментар


          • Интересно ми е как и с какво този майстор ще измери тези размери? Би ли снимал измервателните му инструменти?
            Кольо ти е казал защо всички, с които си говорил "се отказват позорно"....
            В миналото ще остане, каквито сме били...

            Коментар


            • Няма кой да ти го направи на струг това. А майстора е дал абсурдни и безсмислени допуски, които никой не може да изпълни даже до близка до смисленост цена. Това хич без да споменаваме че и главата няма кой да фрезова с такава точност. 2-3 градуса в температурата нагоре-надолу и точността отече, даже всичко друдо да е идеално.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • Майстора ти едниствено е познал, че материала трябва да е неръждавейка.Иначе така го правят хората и вадят някакви коне.
                https://www.youtube.com/watch?v=l2B3rjTj-HA

                Коментар


                • sparkybg
                  sparkybg коментира
                  Редактиране на коментар
                  И.. точността на ринговете е стотна и половина. Както и не виждам "зъбчета" по тях.

                • Kirilpm
                  Kirilpm коментира
                  Редактиране на коментар
                  Залитането по космически материали и технологии на места където няма никакъв смисъл, никога не съм го разбирал.Ако ще се изработва разпръсквач за дюза, разбирам да има такива изисквания, съответно и материалът не е Ст45, съответно и цената е такава, но за един уплътнителен пръстен да се гонят хилядни?Първото, което ми прави впечатление е, че няма никакви допуски 82мм точно, грапавост също не е упомената, първо заради това ще се откаже всеки сериозен стругар, като въобще не зачекваме безумните допуски, на също толкова безумните зъбчета, дето дори не са упоменати в плюс ли са или в минус.

              • 0,005 да гониш на универсален струг...гониш Михаля. Най-скъпите серийни универсали са с тази точност. Т.е. в детайла допуските започват от там нататък. И да го направи някой, ще е по случайност, от 1841-ви път.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • Няма универсал в този свят който през поне две установъчни позиции да даде такива стойности . То не че има с какво да ги измериш .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от loshdancho Преглед на мнение
                    Така ми го иска и за това всички се отказват...
                    Ще се отказват зер. Все едно да искаш от някой готвач за закуска да ти отреже филия хляб точно 25,4 милиметра дебела и да я намаже с точно 2,54 милиметра краве масло...
                    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                    Коментар


                    • Майстора ти не е в час - тази точност дето я иска е абсолютно безсмислена за целите му.
                      В този случай му казваш да си ги осигури той , пък ти ще мериш точността Варианта е да ти иска повече пари защото ги е осигурил той.
                      Фиат Купе
                      Опел Фронтера В
                      Мицубиши Паджеро Пинин

                      Коментар


                      • icos
                        icos коментира
                        Редактиране на коментар
                        Не е толкоз прост майсторът. Утре ако духне главата ще си има готово оправдание: " Като казах аз пет микрона, виж сега какво стана....".

                      • Kirilpm
                        Kirilpm коментира
                        Редактиране на коментар
                        Мда, завода дава допуски от рода на 5 стотни, някой по либерални даже 1 десета.

                    • При тая дебелина и диаметър, това "тенеке" ще е като живо. За да има поне някакъв смислеш шанс това да се получи, ще трябва да се прави и крепеж за обработването му...

                      Редакция:
                      Надявам се, че авторът на темата не е продал металообработващите си машини. Много е притихнал последно време...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • petroffbg
                        petroffbg коментира
                        Редактиране на коментар
                        Не съм,чета и попивам информация за микроните.
                        Като гледам вътрешния размер,явно става въпрос за турбогъзарска Лада.Размерите по височина са абсурдни,но дори да се спазят,няма кой да направи четири еднакви по дълбочина до микрон канала в блока.Има други решения по темата.
                        Последно редактирано от petroffbg; 12-10-20, 06:25.

                      • Kirilpm
                        Kirilpm коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ладовите мотори нямат такива нужди, пък и да имаха рядко някой залита по такива екзотики, една медна гарнитура и проблема е решен вовеки.
                        Според мен иде реч за някое начипено и назобано ТДИ дето не си ще гарнитурите.Там и степента на сгъстяване е сериозна и сериозни охлюви им слагат и смисъл от цялата работа има, но и мен не ме кефи решението от "чертежа".

                      • petroffbg
                        petroffbg коментира
                        Редактиране на коментар
                        Нищо подобно не спасява ладата.

                    • Първото, което ми мина през ум е, че размерите са в сантиметри ХАХА
                      Тогава допуските добиват смисъл, но минаваме корабостроенето.
                      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        При тая дебелина и диаметър, това "тенеке" ще е като живо. За да има поне някакъв смислеш шанс това да се получи, ще трябва да се прави и крепеж за обработването му...
                        От дебелостенна тръба стягаш в универсала работиш вътрешен диаметър ; вънншен диаметър ; челото . Режеш и после се почва ходенето по мъките с височината . Най добре укрепваш и на шлайфа . Тая заигравка няма сила в тоя свят която да ме накара да я работя та правилно всички колеги са му отказали .
                        Последно редактирано от sek.1; 12-10-20, 03:12.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • sek.1
                          sek.1 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Е за толкова в Евро ще го направя съсе абсурдните му допуски .
                          Последно редактирано от sek.1; 12-10-20, 05:40.

                        • Kirilpm
                          Kirilpm коментира
                          Редактиране на коментар
                          Пожелавам ви успех само да намерите дебелостенна тръба от този тип неръждавейка.Миналата седмица правих преходен холендър за помпа за преточване на вино.Търсеше се шестограм 38/41 и нагоре и дебелостенна тръба от каква да е неръждавейка, близка до 1 цол.Стругаря вдигна ръце на втория ден и ме прати да ги търся.Обиколих всички възможни складове из Бургас и областта - курец.Накрая с 1000 телефона успях да намеря подходяща тръба и с много молби се споразумяхме да ми отрежат парче един метър, нищо че пак ми беше излишно повече от половината.Шестограм никъде не се намери, нито дебелостенна тръба с по-голям диаметър, от която да изработим гайка за секторен ключ, накрая си стиснахме ръцете на бронз

                        • sek.1
                          sek.1 коментира
                          Редактиране на коментар
                          По принцип става и от плътно . В София не е да няма неръждавейка какъвто ти душа сака профил . https://cms.intermetal.bg/storage/up....6.10.2020.pdf
                          Последно редактирано от sek.1; 13-10-20, 03:38.

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X