Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

    С какво го завари тоз чугуний ?
    Изрежи една шайба на лазер 5мм и я завари с никел от задната страна да го държи, иначе пак ще се пръсне .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      И още един реве, ама си ми далеч, та ще си викам неволята сам, след като местните стругари ме отсвириха.
      Изкарай сезона пък ще го мислим после .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
        С какво го завари тоз чугуний ?
        Изрежи една шайба на лазер 5мм и я завари с никел от задната страна да го държи, иначе пак ще се пръсне .
        С електроди за чугуний. Есаб, ама не знам точно номера. Скъпи... 1,400 кила са 127 лева. За шайба няма време, житото чака на нивата, а докато ми приемат поръчката, да изрежат шайбата, после да се оправям със заварки... С така заварена шайба едно време карахме една Нива. Вървя поне две години(за толкова съм сигурен), и после не из нам диритр. Та се надявам и моята верантия да върви.

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Изкарай сезона пък ще го мислим после .
        Точно това мисля да направя.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

          Номерът е да намериш такава заготовка.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Номерът е да намериш такава заготовка.
            Чугун е . Прави един дървен модел и го отливат примерно в ЧЛК Враца от какъвто чугун му е кеф . В Мадара Шумен нямат ли леярна ? Коле какви са му приблизително размерите да се огледам покрай мен за някоя подходяща заготовка .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

              Не се хаби, ще го правя от стомана, че ми е писнало от чугуни.
              Иначе днес сглобих вариатора, и машината отново работи.
              Обаче от заваряването чугуна се е изметнал, и има доста голямо биене-нещо като 20 мм, ако не и повече. Ремъка се мята като заклан петел, ама каквото-такова. Надявам се да изкара жътвата. Ако не изкара-ще викам някой на услуга, няма как.

              А за догодина ми обещаха един Лексион 450 на разсрочено плащане. Тогава ще видим кон боб яде ли, как се пърди в джамия и се вика на ходжата пезевенк.

              П.П. Леярната в Мадара не работи от години. Днес говорих с директора на Мадара Агро, та от него я имам тази информация. Няма по-сигурен източник от него.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                Като го гледам може да стане от дискове за брана, ако е близък конусът. Тях ако ги строшиш, те признавам за талант
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                  Много са тънки и не са имунизирани срещу счупване.

                  Коментар


                  • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                    Тънки са, но са доста жилави. Но не-няма да слагам диск от брана, това е талибанщина.
                    Търся оригинална шайба, и ако не намеря-ще правим от стомана.
                    Като стругарска технология не е нищо сложно, стига да има голям струг, че диаметъра е 380 мм. С добавката за отнемане отвън-става към 400.
                    Сега се бия по главата защо не му свалихме размерите и да започнат да го дялат, така, ако се счупи скоро-ще чакам малко дни. А когато е готово-слагането е за час-два.

                    Обаче, утре ако не може да се жъне-може да го сваля, и да ида при стругарите да я свършим тази работа.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Тънки са, но са доста жилави. Но не-няма да слагам диск от брана, това е талибанщина.
                      Търся оригинална шайба, и ако не намеря-ще правим от стомана.
                      Като стругарска технология не е нищо сложно, стига да има голям струг, че диаметъра е 380 мм. С добавката за отнемане отвън-става към 400.
                      Сега се бия по главата защо не му свалихме размерите и да започнат да го дялат, така, ако се счупи скоро-ще чакам малко дни. А когато е готово-слагането е за час-два.

                      Обаче, утре ако не може да се жъне-може да го сваля, и да ида при стругарите да я свършим тази работа.
                      Мога да ти дам контакт с една старозагорска фирма ,която изработва части за багери и тежка промишлена техника. Поръчвал съм им да ми изработват маховици . Последния който поръчвах беше витарски с отвори към ваг , струва ми 250 лева със матеряла от тях.

                      Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
                      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                      Коментар


                      • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Тънки са, но са доста жилави. Но не-няма да слагам диск от брана, това е талибанщина.
                        Търся оригинална шайба, и ако не намеря-ще правим от стомана.
                        Като стругарска технология не е нищо сложно, стига да има голям струг, че диаметъра е 380 мм. С добавката за отнемане отвън-става към 400.
                        Сега се бия по главата защо не му свалихме размерите и да започнат да го дялат, така, ако се счупи скоро-ще чакам малко дни. А когато е готово-слагането е за час-два.

                        Обаче, утре ако не може да се жъне-може да го сваля, и да ида при стругарите да я свършим тази работа.
                        На всеки струг серия "В" висок от калибъра на Ц5, Ц10, Ц11 и подобните СУ ще стане без проблем.
                        Остава да немриш мераклия дето да му се бачка

                        Коментар


                        • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                          ОТварям сайта на врачанската леярна да ги видя живи ли са и какво правят. И излиза следната обява за работа:

                          Дърводелец
                          Изисквания:
                          - Средно общо или средно специално образование ;
                          - Познания за всички дървообработващи машини ;
                          - Познания правилата и безопасна работа с дървообработващи машини;
                          - Отворен за динамична и разнообразна работа;
                          - Свидетелство за управление на МПС, кат. С е предимство;
                          - Умения за извършване на строителни дейности по ВиК е предимство;


                          Отговорности:
                          - Разчита чертежи на опаковките използвани от фирмата;
                          - Работи на банцинг, абрихт, циркуляр и др. дървообработващи машини;
                          - Подготвя и разкроява дървения материал;
                          - Поддържа и почиства използваните машини, съоръжения и работното си място;
                          - Оковава и окрепва товар при експедиция във фирмата;
                          - Изпълнява и други конкретно поставени задачи, свързани с длъжността;

                          - Извършва ремонтни дейности по сградния фонд;

                          Само чертане с AutoCAD липсва.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            ОТварям сайта на врачанската леярна да ги видя живи ли са и какво правят. И излиза следната обява за работа:

                            Само чертане с AutoCAD липсва.
                            Вярно си е пропуск, защото AutoCAD си е баш програма за дърводелци

                            Коментар


                            • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              На всеки струг серия "В" висок от калибъра на Ц5, Ц10, Ц11 и подобните СУ ще стане без проблем.
                              Остава да немриш мераклия дето да му се бачка
                              Петица обикновена ако е до фи 400 ще го хване без да сваля моста

                              Коментар


                              • От: Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

                                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                                ОТварям сайта на врачанската леярна да ги видя живи ли са и какво правят. И излиза следната обява за работа:

                                Дърводелец
                                Изисквания:
                                - Средно общо или средно специално образование ;
                                - Познания за всички дървообработващи машини ;
                                - Познания правилата и безопасна работа с дървообработващи машини;
                                - Отворен за динамична и разнообразна работа;
                                - Свидетелство за управление на МПС, кат. С е предимство;
                                - Умения за извършване на строителни дейности по ВиК е предимство;


                                Отговорности:
                                - Разчита чертежи на опаковките използвани от фирмата;
                                - Работи на банцинг, абрихт, циркуляр и др. дървообработващи машини;
                                - Подготвя и разкроява дървения материал;
                                - Поддържа и почиства използваните машини, съоръжения и работното си място;
                                - Оковава и окрепва товар при експедиция във фирмата;
                                - Изпълнява и други конкретно поставени задачи, свързани с длъжността;

                                - Извършва ремонтни дейности по сградния фонд;

                                Само чертане с AutoCAD липсва.
                                Е, то всичко това можеше и с две думи да го напишат : Търсим роб!
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X