Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Задачка закачка- колко трябва да е радиусът при върха на стругарският нож или сменяемата твърдосплавна пластина за да се изработи въпросният канал с височина 7 стотни ?
    Последно редактирано от i208; 12-10-20, 09:40. Причина: редакция

    Коментар


    • По- интересното е колко в главата ще се вкопаят въпросните върхове с височина седем стотни от милиметъра и ширина седем стотни при основата. Ако се подходи творчески към задачата бих казал, че някой някъде там е объркал цифрите с поне един порядък.
      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

      Коментар


      • Може да сте прави, може и да не сте.
        Сега ако някой се наеме да смята
        Тоя профил(по-сложен е) с пълните върхове и канали даже има хоризонтална повърхност в крайщата и профила дефакто изглежда така

        _/\_/\_/\_

        И все още никой не се наема....а съм съгласен да дам трицифрена сума за изработката на 6 ринга
        Последно редактирано от loshdancho; 12-10-20, 13:32.

        Коментар


        • 1. Това не е правено на струг, еле пък ръчен.
          2. С тоя уред за мерене можеш да докараш абсолютна точност горе-долу 5 стотни, евентуално 2-3, ако е прясно калиброван, с идеални повърхности и темпериран към идеална околна температура.

          Точност стотни и хилядни се докарват със шлайфане, не със струговане, особено за такива дребни детайли, а въпросния "релеф" обикнвено се докарва с пресоване или валцоване, а не със струговане. Ама само инструмента за това струва колкото целия двигател и се правят хиляди бройки, за да има смисъл.
          Последно редактирано от sparkybg; 12-10-20, 13:31.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • Ще повторя.
            Човека е болен и не може да ги изработи.
            правено е на струг, на ръка.ПОВТАРЯМ на струг на ръка.
            Човека си заточва ножовете под лупа, работи под лупа, направил си е цангета, даже си прави за всеки комплект рингове ако няма подходящото.
            и труда му струва доста пари.
            Има ли кой да се опита да се заеме. Поне да постигне 0.01мм точност. Ринговете са ми важни и си плащам труда.

            Коментар


            • Първоначално публикуван от loshdancho Преглед на мнение
              Ще повторя.
              Човека е болен и не може да ги изработи.
              правено е на струг, на ръка.ПОВТАРЯМ на струг на ръка.
              Човека си заточва ножовете под лупа, работи под лупа, направил си е цангета, даже си прави за всеки комплект рингове ако няма подходящото.
              и труда му струва доста пари.
              Има ли кой да се опита да се заеме. Поне да постигне 0.01мм точност. Ринговете са ми важни и си плащам труда.
              Извинявам се, че се намесвам - ти някога постигал ли си точност на детайл +/- 0,01мм на всички обработени повърхнини ?! Ако да, то спомни си детайла колко бе голям, каква бе дебелината на стените му и колко голям бе самият детайл ?!

              Май понятие си нямаш от металообработка, хеле пък на универсален струг, нищо лично. Дали е възможно или невъзможно са празни приказки. Всичко е възможно, ако заданието е дадено правилно

              Коментар


              • Не ми се философства повече, имам конкретен въпрос, за който си плащам. Ако някой иска да се заеме ОК, ако не, не ми обяснявайте, че е невъзможно, ограничете се с факта, че това е невъзможно за вас. Повече приказки на пазара. Факта е, че човек ги прави и си е направил сгоди, че за един ден се справя с 4-6бройки.
                просто е на легло, с дискова херния.
                От снимките горе ако смятате, което някой на дали си е направил труда, ще видите, че каналите са с дълбочина около 0.3мм
                пиковете със широчина/височина около пак толкова. Тоест на 1.2мм се правят 3канала(единия е разделен на 2 в двата края)

                Коментар


                • Хайде сега ми обясни как и с какво ще измериш канал 0,07 мм. и тогава ми разправяй за плащане.
                  Фиат Купе
                  Опел Фронтера В
                  Мицубиши Паджеро Пинин

                  Коментар


                  • Така ми е дадено по изисквания.
                    Както виждаш, промених параметрите след като видях какво е направено.
                    и излиза, че каналите са НЕ по 0.07...а по 0.3/0.4мм
                    пиковете са по височина 0.3/0.4мм и широчина пак 0.3/0.4мм
                    смятам по снимката и разделям общата широчина на канали и пикове, това излиза.
                    и свалям точността на 0.01.
                    само и само някой да се заеме...

                    Коментар


                    • bocho64
                      bocho64 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Е ти от хилядните отиде в десетите направо!! Що прескочи стотните? А и какво е цангета? Цанга знам що е ама цангета ми е интересно.

                  • Ясно е че не си хващал измервателен инструмент , опитвам се да ти кажа че няма с какво да измериш това което искаш да получиш.
                    Фиат Купе
                    Опел Фронтера В
                    Мицубиши Паджеро Пинин

                    Коментар


                    • Кой какво е хващал, най-малко можеш да знаеш, и тролиш с целта да замажеш твърдението, че изработката на тоя детайл е непостижима на ръка..
                      Е, ето видя, човек ги прави на ръка. Професионалист е явно, не е някой пияница работещ с 0.5мм допуск. Ама тука все още твърдите,, че в непостижимо, Който спор не ме интересува въобще.
                      Имам питане, никой не се наема, останалото е ляляля.

                      Коментар


                      • Човек, не се нерви.
                        Детайла може да се изработи. На струг, на коляно, на грънчарско колело-кой колкото е майстор. На снимките които си сложил се вижда, че има такива рингове, явно някъде ги правят.

                        Тук обаче се опитваме да ти обясним, че първоначалната точност която си казал е непостижима в стругарски условия, с обикновен унивесален струг, към каквато услуга си се насочил да търсиш. Всъщност всеки читав стругар може да ти изработи такива рингове, обаче не може да ти гарантира исканата точност. Това се опитваме да ти кажем.

                        Казваш, че този майстор ги прави, и явно имаш контакт с него.
                        Я го питай с какво измерва 5 микрона разлика, И други въпроси имам, ама да речемл че са професионална тайна и няма да им отговори, ама за инструмента ако има такъв не би трябвало да го крие. То си е повод за гордост, ако има такъв инструмент.
                        НАй вероятно няма такъв, а това за точността е измислица на монтьора. Или има нещо объркано в нулите. Да иска 5 стотни е нормално, постижимо е и на универсален струг, макар и доста трудно, но е постижимо.
                        И пак стои въпроса за инструмента с който ще се измери 5 стотни отклонение...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • 5 стотни не са никакъв проблем за кой да е микрометър, та може да се премерят връхчетата.С пасиметър може да ги премери и до хилядни, въпреки че Спарки най-културно му обясни, че това няма практически смисъл, ако главата е обработена на плосък шлайф или фреза преди това

                          Ама да се праскаш с някакви велики възможности и изисквания, а готовият детайл да мериш с шублер, направо си плаче за някой, който ще го одере подобаващо и ще му каже, че ги е докарал до +/- 0.001

                          Коментар


                          • Закачката във въпроса ми беше с какво точно леснонамираемо ще измери дълбочината на каналчетата...
                            Фиат Купе
                            Опел Фронтера В
                            Мицубиши Паджеро Пинин

                            Коментар


                            • Kirilpm
                              Kirilpm коментира
                              Редактиране на коментар
                              Индикаторен часовник със стойка и подходящ накрайник.Не съм го ползвал за такава задача, но не виждам пробем да стане?

                          • Върховете на индиакторните часовници са сменяеми. Оборудва се с подходящ накрайник и действа.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X