Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Да посвестим малко темата . Задачата : Да се пробият по два отвора Ф 80 и един ф.Ф 30 в тръба от неръждаема стомана външен d 115 мм и дебелина на стената само 2.2 мм . Тръбите са само две така че не си заслужава правенето на по сериозни приспособления . Към пробитите отвори трябва с минимален до никакъв просвет да легне тръба с вътрешен d 85 мм защото ВИГ заваряването не понася големи просвети . Деблината на стената налага използването на някакво сърце в случая използвам 3 броя подходящи изрезки от лазера като ги престъргвам до нужния размер . Връзвам ги с една шпилка като между първите две поставяме дистанционна втулка 100 мм за да укрепим мястото на пробиване . Третата я пращаме около третия отвор в средата който е малък и принципно не е проблем . Решавам че ще използвам две машинни менгемета за позициониране на тръбата и ще укрепваме от страни и отгоре . От страни подлагаме по нещо кръгло за да не мачка тръбата в случая камъни от гедоре и стягаме "връзваме попа" и с един крепеж отгоре . Започваме пробиването първо със свредло 30 мм . После пробиваме с челно цилиндрични фрези 50 ; 63 и накрая с 80 мм .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0043.jpg
Прегледи:1
Размер:176.6 КБ
ID:5477317Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0044.jpg
Прегледи:1
Размер:177.3 КБ
ID:5477318Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0046.jpg
Прегледи:1
Размер:174.3 КБ
ID:5477319Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0047.jpg
Прегледи:1
Размер:179.1 КБ
ID:5477320Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0048.jpg
Прегледи:1
Размер:128.8 КБ
ID:5477321Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0051.jpg
Прегледи:1
Размер:152.3 КБ
ID:5477322Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0053.jpg
Прегледи:1
Размер:167.2 КБ
ID:5477323Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0055.jpg
Прегледи:1
Размер:162.5 КБ
ID:5477324Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0056.jpg
Прегледи:1
Размер:163.6 КБ
ID:5477325Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0059.jpg
Прегледи:1
Размер:176.9 КБ
ID:5477326Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0061.jpg
Прегледи:1
Размер:179.3 КБ
ID:5477327До тук добре само че тръбата която трябва да се отфрезова за да легне също е със стени около 2.2 мм . За късмет намирам две алуминиеви Фита с точния размер за сърца и тук понеже тръбата е с по малък диаметър ляга нормално в менгеметата можем да я стегнем спокойно . За всеки случай пак и един крепеж отгоре . Тук изникна проблем стандатните държатели идват къси и фрезата стига до около 70% от тръбата . Решавам в бързината да направя един удължен държател . изравям едно подходящо донесено от вторичните ИСО 50 и след един час държателя е готов . От тук нататък работата е песен Пускаме първата бройка която пасва идеално и оставяме другите три за след празниците . Стига толкова за днес време беше да си отворя студената биричка Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0065.jpg
Прегледи:1
Размер:215.8 КБ
ID:5477333Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0066.jpg
Прегледи:1
Размер:148.9 КБ
ID:5477331Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0068.jpg
Прегледи:1
Размер:178.7 КБ
ID:5477332
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Кеф ми е да гледам подобни технологични хитринки.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        То във фрезовата работа закрепването на детайла е 90 и кусур процента от работата . Изработката на приспособленията обикновено гълта повече време и труд от самото фрезоване .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          То във фрезовата работа закрепването на детайла е 90 и кусур процента от работата . Изработката на приспособленията обикновено гълта повече време и труд от самото фрезоване .
          Напълно съм съгласен с твоето мнение. И по повод да си улесниме работата ще ви покажа едно простичко инструментче (приспособление) за направата на шестостени без помоща на делителен апарат (делителна маса) или когато е невъзможно използуването им.Първо обработвате една от повърхностите и после завъртате детайла , така че обработената провърхност да легне по приспособлението , стягате менгемето и обработвате втората повърхност. Повтаряте операцията 6 пъти и воала- имате точен шестостен.Направих това приспособление защото имам само делителна маса и на нея не винаги мога да позиционирам определен детаил. И от тогава го ползувам редовно.Единственото условие е точен ъгъл от 60 градуса спрямоосновната повърхност. Ето и въпросното инструментче.:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0114.jpg
Прегледи:2
Размер:117.4 КБ
ID:5480750Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0115.jpg
Прегледи:2
Размер:120.6 КБ
ID:5480751Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0117.jpg
Прегледи:2
Размер:64.6 КБ
ID:5480752
          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
          Ат.Буров.

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            деееба...хитро...а аз се ги целим на око...и естествено не става точно хаха

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Ето ги готовите изделия . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0080.jpg
Прегледи:1
Размер:140.2 КБ
ID:5481159Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0083.jpg
Прегледи:1
Размер:131.3 КБ
ID:5481160Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0086.jpg
Прегледи:1
Размер:144.8 КБ
ID:5481161Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0088.jpg
Прегледи:1
Размер:136.1 КБ
ID:5481162
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Тия дни един колега ми донесе един колектор от великия джип УАЗ . При отвиване се случва нещо често срещано къса се едната шпилка на изпускателния колектор . Това обикновено се случва когато някой икономиса жълти стотинки и сложи вместо месингови гайки обикновени стоманени . Опитите със заварка на гайка на остатъка и нагряване с оксижена се провалиха на два пъти не остана друг вариант освен разпробиване . Тук се почна играта в центъра както казва един колега как ли не го въртях г--@ му все отзад Колектора е със доста изчекнат ъгъл и след като обиколих по два пъти всички машини в работата се върнах на моята фреза . След около цигара време идеята ми дойде в главата . Качих градусната плоча на менгемето завъртях вертикалната глава на 90 градуса центроване ; подпиране ; укрепване и от там нататък е лесно . Направих една нова шпилка две месингови гайки и УАЗа е готов за нови подвизи . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0094.jpg
Прегледи:2
Размер:166.6 КБ
ID:5482118Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0093.jpg
Прегледи:2
Размер:151.4 КБ
ID:5482117Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0092.jpg
Прегледи:2
Размер:162.8 КБ
ID:5482116Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0097.jpg
Прегледи:2
Размер:191.1 КБ
ID:5482119
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Тия дни ми дойде една от любимите ми работи . Изработка на инструменти и приспособления за фрезова обработка на голяма серия детайли . Материал дуралуминий по който трябва да имам възможно най малко следи от машинната обработка . Машината на която ще се работят е МС 032 CNC . Та първо започнахме с фрезовата глава 230 мм . Тя трябва да е сравнително лека което автоматично праща заводските глави с тези размери в небитието . За това минаваме на варианта направи си сам глава от полиамид . Другото приспособление ще държи по 4 детайла за същинската обработка . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0111.jpg
Прегледи:2
Размер:195.6 КБ
ID:5482413Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0112.jpg
Прегледи:2
Размер:174.3 КБ
ID:5482414Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0114.jpg
Прегледи:1
Размер:164.6 КБ
ID:5482415Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0115.jpg
Прегледи:2
Размер:131.3 КБ
ID:5482416
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Другата част от работата . Приспособлението за захват на 4 детайла на МС 032 .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0117.jpg
Прегледи:1
Размер:177.5 КБ
ID:5488539Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0119.jpg
Прегледи:1
Размер:185.3 КБ
ID:5488540Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0120.jpg
Прегледи:1
Размер:176.5 КБ
ID:5488541Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0124.jpg
Прегледи:1
Размер:118.2 КБ
ID:5488542
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Фрези фрезоване и други операций които могат тези машини

                      Относно щосглавата за ФУ320 видях такава оригинална и бях изненадан защото в документацията на машината не е описана.

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        този вид резба се води упорна . Такава резба съм срещал при чешките инструментални фрези FN25 където втулката с резбата при развиване опира в шпиндела и избива конуса.

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          направил съм си приспособление нещо като фреза с два ножа. Квадрат 25*25 с три отвора средния за захващане на дорник а двата в краищата напречно на които съм нарязал резба М8, два отрязани стругарски ножа вкарвам в отворите и ги стягам с болтчета като ги подравня по височина. На големи обороти приглаждам алуминиеви глави а на по-малки тези със стоманени вложки но с времето съм развил усет и не гледам оборотите защото при мен се регулират с потенциометър и само следя да не тресе инстумента от прекалено високи обороти.

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            Каквато и да ти е фрезовата глава реално работи само една режеща пластина другите се возят гратис докато работещата се износи и някоя от другите почне да закача .
                            Първоначално публикуван от Dimasa Преглед на мнение
                            Относно щосглавата за ФУ320 видях такава оригинална и бях изненадан защото в документацията на машината не е описана.
                            Няма и да я намериш в техническите паспорти които вървят към нашите казанлъшки фрези . Щос главата се явява допълнителна екстра и се поръчва и съответно заплаща отделно . Иначе имат щос глави за всички фрези .
                            Последно редактирано от sek.1; 21-07-13, 05:32.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              От известно време съм се замислил за магнитна маса, и попаднах на това:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:e5a3daf500.jpg
Прегледи:1
Размер:27.1 КБ
ID:5503076

                              Българска била. Струва ли си, или да търся друго?
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Усилията при фрезоване са доста големи и магнитна маса няма да ти удържи детайлите . Те и от шлайфа по дребните от време не време хвърчат ако не ги подпреш .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X