Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Е я предишната!
    Прикачени файлове
    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      Моята е същата,но малко по-нова версия.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Не знам дали е това точно темата да попитам за това приспособление на каква машина може да се направи по-точно зъбите как да направят.Ето и самото приспособление.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010114.JPG
Прегледи:1
Размер:597.6 КБ
ID:5777489Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010115.JPG
Прегледи:1
Размер:531.3 КБ
ID:5777490Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010116.JPG
Прегледи:1
Размер:560.1 КБ
ID:5777491
        Търсих го в базар бг. и продавалника,но не го открих.Това ми е подарък и чак сега се наложи да го ползвам,но се оказа,че точно където влиза диаметъра на детайла зъбите са убити и трябва да се прилага по-голям натиск с центъра за да не превърта.

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Това нещо се нарича рифелен/рифелов център. Те са вътрешен и външен. Този е вътрешен. Продават се, но са много трудно откриваеми. Виждал съм ги само в каталози. В магазин-никога.
          За правене-фреза с ЩОС глава или на напречно-стъргателна машина. С делителен апарат, естествено. Закалява се до колкото може да понесе. Ако ще си поръчваш някъде, направи си различни размери. Поне по три външни и вътрешни. Малък, среден и голям (примерно).
          Последно редактирано от santaclash; 07-01-18, 20:50.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            Ще стане със щос,за какво се използва тая гяволия!?
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.7.jpg
Прегледи:1
Размер:151.8 КБ
ID:5777506
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Ясно,това по ми прилича за захват на дърводелски струг,никога не съм виждал такова,може да е за груба обработка на серия,знам ли...
                Прецизен детайл се работи на струг с два центъра и сърце,от там термично,кръгъл шлаф,корекции и т.н.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  То и аз така-виждал съм го в един стар учебник от 60-те за сефте и после в каталози. Скъпо е.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Заинтригувахте ме та изрових и аз това нещо! Това е задвижващ център, сваля се универсала, и с преходна втулка се поставя в шпиндела. Самия център е на пружина в средата и потъва спрямо дълбочината на центровия отвор. Това приспособление е за големи серии уточнени и центровани валове.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от DIMILIEV; 08-01-18, 11:06.
                    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      И такова не съм виждал,но съм виждал валове със център и симетрично разположени челни резки,явно от такъв иснтрумент.За еднотипни детайли със сигурност е незаменимо,само като се сетя,че трябва да прехвърлям сърце някой път по два пъти на детайл,това би решило проблема.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        По-горе колегата е показал схеми по които се работи с това приспособление и при положение,че е изправно се работи доста точно и много лесно.Поставя се на местото на мъртвия център в преходната втулка.При нас имаше един цех който беше към МЗ"Петко Кунин" гр.Павликени та там тези неща ги имаше в най-различни размери и се използваха много в серийното производство ама тогава не ми трябвах сега ги търся ама няма. А го използвам с фаска от едната страна и центрови отвор от другата страна на обработвания детайл и притискане с въртящия център.Имам и такъв като на колегата с плаващ център,но е с много малък морз и мисля него да го пригодя за заточната машина ама все не остава време да се занимая с нея.
                        Не се намира и по магазините та за това попитах тук.И аз си мислех да пробвам със щоса и на делителния апарат макар,че заигравката ще е голяма.

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Господа, виждалили сте такава фреза? Възможно ли е да е Българска, защото не е Съветска?
                          Може ли да се съди по косвени белези каква е?
                          Лампата ми е много позната. Ако главата не беше изнесена на горе от фланеца, би приличала на ФУ250.
                          Без автоматично подаване е.
                          Какво мислите?
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:frez1.jpg
Прегледи:1
Размер:47.0 КБ
ID:5778257

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:frez3.jpg
Прегледи:1
Размер:99.0 КБ
ID:5778258

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            "Лампата ми е много позната." - ми ще ти е позната ,щото е от български струг и сигурно е присадена допълнително!
                            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                            Ат.Буров.

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                              "Лампата ми е много позната." - ми ще ти е позната ,щото е от български струг и сигурно е присадена допълнително!
                              С11МВ
                              В миналото ще остане, каквито сме били...

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                                Какво мислите?
                                От нея може да се получи чудесна бормашина само срещу две три хиляди лева.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X